Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

Dziś znów 8) obiad Polski : rosół z kury szczęśliwej, makaroni handemade, młoda kapusta z wieeeeeeeeelką ilością koperku młodziutkiego, schabowy lub de volaille ( jedno z rodu nie konsumuje świninki ) i młodziutkie ziemniaki z kuperkiem 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich serdecznie!

 

Moja propozycja na szybki i pyszny obiad to makaron spaghetti ( lub jakikolwiek inny) plus sos z mięsem mielonym. Należy tylko pamiętać, że mięso nie może być takie gotowe pakowane tylko zmielone w sklepie bądź w domu ( u nas można kupić takie mielone na wagę albo wybrać jakieś mięso i poprosić o zmielenie). Podsmażamy mięso na patelni a potem dolewamy wodę, przyprawy i dusimy. Następnie robimy sos na jaki mamy akurat ochotę ( mój ulubiony to miodowo-musztardowy), dolewamy i dusimy jeszcze przez chwilę uważając żeby się nie przypaliło. Moje dzieciaki ( 9 i 3) za tym przepadają !

 

Smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj dojadamy poświąteczne resztki - rosół, rolady, schab z morelami, ziemniaki i resztę surówek... http://emoty.blox.pl/resource/mniam.gif

 

To dokładnie tak, jak my. Bardzo jestem z tego faktu zadowolona- na odpoczynek od garów w pełni sobie zasłużyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tabaluga1, odgapiam pomysł- też dzisiaj zrobię placki ziemniaczane http://emoty.blox.pl/resource/ok.gif

 

A ja obrałam ziemniaki i jakoś przeszła mi ochota na tarcie (chociaż w malakserze) i zrobiłam zapiekankę z ziemniaków z resztkami wędlin poświątecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pomidorowy i koperkowy - jak je robisz?

Chodzi mi o taki by pasował do kartofli lub ryżu z piersią z kury pokrojoną na kawałki :)

 

Koperkowy jak najbardziej pasuje :) pomidorowy też. Litr płynu to trochę dużo, weź mniej (max do pół litra). Albo dodajesz mąkę rozmieszaną z wodą, albo można zrobić zasmażkę na maśle i do niej wlać wywar (mieszać szybko, żeby nie było grudek). Do tego dodajesz przecier pomidorowy i doprawiasz do smaku, albo gotujesz w wywarze pieczarki pokrojone (albo je dusisz wcześniej i dodajesz do wywaru). Mam nadzieje, że nie zamotlałam za bardzo :)

Moja rada: pokombinuj ;) najwyżej nie wyjdzie! Ja zawsze eksperymentuję...

Smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...