Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

jeśli zasmażka to przeważnie na szklankę (250ml) wywaru robię łyżkę płaską masła i łyżkę mąki. A jeśli mąkę z wodą, to rozrobić łyżkę mąki (na 250ml) z niewielką ilością zimnej!! wody i to dodać do gotującego się wywaru i szybko mieszać, żeby sie grudki nie zrobily.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dajecie takie przepisy że slinka cieknie. To może macie pomysł na obiad dla jednej osoby, żeby sie nienagotować. Ja jestem w domu 3-4 dni i musze tez coś jeść , rodzinka w ciągu tygodnia jada poza domem ( w szkole i pracy) a mnie sie nie chce gotowac tylko dla siebie, bo ileż mozna jeść jedą zupę ;) a samymi kanapkami daleko nie pociagnę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to ? i jak sie robi ?

To kiełbasa biała ponakłuwana widelcem ułożona na plastrach podgotowanych ziemniaków (osolonych i lekko skropionych oliwą), zasypana cebulą. Blaszkę z tak przygotowanym daniem wkładam do piekarnika i czekam, aż kiełbasa się zarumieni, przekładam na drugą stronę też do zarumienienia i gotowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajecie takie przepisy że slinka cieknie. To może macie pomysł na obiad dla jednej osoby, żeby sie nienagotować. Ja jestem w domu 3-4 dni i musze tez coś jeść , rodzinka w ciągu tygodnia jada poza domem ( w szkole i pracy) a mnie sie nie chce gotowac tylko dla siebie, bo ileż mozna jeść jedą zupę ;) a samymi kanapkami daleko nie pociagnę :)

 

Filet z kurczaka lub dorsza skropic oliwa, sokiem z cytryny, przyprawic i usmazyc na grillu elektrycznym lub patelni grilowej. Do tego pekinska ze wszystkimi warzywami jakie masz w lodowce zalana jogurtem z zabkiem czosnku.

Szybka zupa - mieszanka warzywna do garnka, dwie kostki rosolowe, jednego ziemniaka pokroic w kostke jesli mieszanka jest bez ziemniakow. Po pol godzinie pyszna zupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pstrąg nafaszerowany wewnątrz masłem czosnkowym i pietruszką ......zostawiony na ok godzinę ...potem obtoczony w płatkach migdałowych i smażony w dość głębokim tłuszczu ......do tego surówka z białej kapusty ,ogórkiem kiszonym ,marchewką ...... a te przypieczone płatki migdałowe ....:yes: mniam mniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to ?

 

Ja robie tak, ze jabłka kroje na bardzo cieniutkie plasterki, ciasto wylewam na patelnie i szybko ukladam na nich plasterki jablek. jak sie nalesnik od spodu zrumieni, to przerzucam na strone z jablkami i smaze na rumiano... a potem na to cukier puder i mniam!

No chyba ze magpie chodzi o bardziej racuszkowe, grubsze nalesniki, gdzie jablka dodaje sie do ciasta pokrojone...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak, ze jabłka kroje na bardzo cieniutkie plasterki, ciasto wylewam na patelnie i szybko ukladam na nich plasterki jablek. jak sie nalesnik od spodu zrumieni, to przerzucam na strone z jablkami i smaze na rumiano... a potem na to cukier puder i mniam!

No chyba ze magpie chodzi o bardziej racuszkowe, grubsze nalesniki, gdzie jablka dodaje sie do ciasta pokrojone...?

aaaa...to ja też robie podobnie ,ale one sa grubsze od nalesników ,bo moje naleśniki sa jak bibułka cieniutkie . Z ciasta naleśnikowego - jak nie mam świeżego pieczywa -to na śniadanie robie placuszki ,które na ciepło jemy z musem jabłkowym lub dżemem albo białym serem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...