Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja robie tak, ze jabłka kroje na bardzo cieniutkie plasterki, ciasto wylewam na patelnie i szybko ukladam na nich plasterki jablek. jak sie nalesnik od spodu zrumieni, to przerzucam na strone z jablkami i smaze na rumiano... a potem na to cukier puder i mniam!

No chyba ze magpie chodzi o bardziej racuszkowe, grubsze nalesniki, gdzie jablka dodaje sie do ciasta pokrojone...?

 

Robie tak samo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kartoflanka z solą ....czyli ziemniaki w kostke + marchewka w kostke ......troszke masla ,zalac woda ,dodac wegetę -gotować . .....po 20 minutach dosypac 2 garsci zielonego mrożonego groszku , zagęscić mąką .......wlać slodka śmietankę ......dodać solę (lub inna rybkę ) w kawałkach ....zagotować .....dodac koperek .....podawać i wcinac ze świeżym pieczywem z masełkiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ....a jak sie gotuje zupa to upiec w piekarniku saszetki z jabłkami ,rodzynkami i orzechami (gotowe ciasto francuskie pokroic w kwadraty , ukladac na nich kawalki jabłka z dodatkami -posypac cynamonem -skleic .....posmarowac roztrzepanym jajkiem ....piec 20 min w 200st ..... zapach boski w calym domu :) podawać z bitą śmietaną ..... albo bez ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiliśmy sobie z przyjaciółmi wieczór kuchni indyjskiej. Była moja halawa i roti, czyli najprostsze na świecie rozwałkowane na cienko i smażone podpłomyki z samej mąki z wodą i z dodatkiem soli, oraz curry z risotto, robiony z mleka i jogurtu ser panir ze szpinakiem, a także przepyszne samosy, czyli pierożki z nadzieniem ziemniaczanym. Mniam mniam mniam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danie eksperyment. Wyszło znakomicie IMHO.

 

Cebula na gorącej oliwie zrumieniona w garnku. Nie musi się całkiem jeszcze zeszklić, ma się tylko przysmażyć.

 

Dorzucić pokrojone na plastry: marchewkę, małą cukinię, kawałek pietruszki, plus kawałek posiekanego imbiru. Mieszać drewnianą łyżką na dużym ogniu przez chwilę aż niektóre plasterki troszkę "złapią" i zbrązowieją".

 

Jakąś rybę mrożoną (może być morska, ale lepiej żeby nie tłusta - filet bez ości) wcześniej posypać solą, dużą ilością tymianku i pieprzem. Teraz ułożyć w niedużych (ok 4x8 cm) na warzywach, posypać zrumienionymi na suchej patelni ziarnem słoniecznika i też zrumienionym siekanym ząbkiem czosnku. Polać jeszcze łyżką oliwy i dodać odrobinę masła (ćwierć małej łyżeczki)

 

Przykryć. Dusić. Po paru minutach dodać kilka małych pomidorków. Jak tylko ryba się przeparuje, a cukinia się zeszkli - pomóc pomidorkom pęknąć. Dorzucić jeszcze jeden ząbek czosnku posiekany - posmakować sos - w razie konieczności doprawić do smaku. I najdalej po minucie serwować. Może być z ryżem lub z ziemniakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ew-ka czy przyprawiasz żeberka do rękawa?

wszystkie mięsa ,ktore robie w rekawie staram sie ......nie przyprawiac wcale (ppodczas pieczenia w rekawie wydzielają sie naturalne smaki) albo bardzo niewiele -to dotyczy np. żeberek .Uwazam ,że karczek (w calosci) nie potrzebuje ani krzty soli i jest smaczny .....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś botwinka (uwielbiam i zawsze z ogromną niecierpliwością czekam na młodziutkie buraczki), a na drugie pałeczki z kurczaka pieczone z ziemniaczkami i surówka z młodej kapusty.

 

U mnie też była botwinka. Też uwielbiam.

 

A co do pałeczek z kurczaka, to robię tak: ugotować pałki w wodzie z przyprawami typu wegeta, albo kostka rosołowa, ale nie przesolić. Zrobić gęste, naleśnikowe ciasto i doprawić je na ostro głównie pieprzem i ostrą papryką w proszku. Można próbowac różne wersje z ziołami i czym kto lubi. Osączone z wody pałki obtoczyć w cieście i smażyć na oliwie lub oleju na złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też była botwinka. Też uwielbiam.

 

A co do pałeczek z kurczaka, to robię tak: ugotować pałki w wodzie z przyprawami typu wegeta, albo kostka rosołowa, ale nie przesolić. Zrobić gęste, naleśnikowe ciasto i doprawić je na ostro głównie pieprzem i ostrą papryką w proszku. Można próbowac różne wersje z ziołami i czym kto lubi. Osączone z wody pałki obtoczyć w cieście i smażyć na oliwie lub oleju na złoto.

 

 

A widzisz, to muszę spróbować Twoim sposobem te pałeczki. Tylko ja nie używam żadnych kostek rosołowych i przypraw typu wegeta (alergie) więc sól z przyprawami musi wystarczyć.

 

U mnie dziś jarzynowa i makaron z serem i cukrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też była botwinka. Też uwielbiam.

 

A co do pałeczek z kurczaka, to robię tak: ugotować pałki w wodzie z przyprawami typu wegeta, albo kostka rosołowa, ale nie przesolić. Zrobić gęste, naleśnikowe ciasto i doprawić je na ostro głównie pieprzem i ostrą papryką w proszku. Można próbowac różne wersje z ziołami i czym kto lubi. Osączone z wody pałki obtoczyć w cieście i smażyć na oliwie lub oleju na złoto.

super pomysł na wieczorne party :) .....i można by to ciasto nalesnikowe zrobić na piwie ....ma troszke inny smak i jest bardzo smaczne -polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super pomysł na wieczorne party :) .....i można by to ciasto nalesnikowe zrobić na piwie ....ma troszke inny smak i jest bardzo smaczne -polecam ;)

 

W takim piwnym cieście robię kalafiora. Różyczki obgotowanego kalafiora w cieście i usmażyć. Też fajna przekąska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...