Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie też była botwinka. Też uwielbiam.

 

A co do pałeczek z kurczaka, to robię tak: Ugotować pałki w wodzie z przyprawami typu wegeta, albo kostka rosołowa, ale nie przesolić. Zrobić gęste, naleśnikowe ciasto i doprawić je na ostro głównie pieprzem i ostrą papryką w proszku. Można próbowac różne wersje z ziołami i czym kto lubi. Osączone z wody pałki obtoczyć w cieście i smażyć na oliwie lub oleju na złoto.

 

 

co to pałeczki z kurczaka ???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może macie jakieś sprawdzone przepisy na grilla nie grilla..............czyli zestaw mięsiw upieczonych w piekarniku co by było prawie tak jak na grillu................szykuje mi się impreza ogrodowa a nie mam grilla ...................:jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może macie jakieś sprawdzone przepisy na grilla nie grilla..............czyli zestaw mięsiw upieczonych w piekarniku co by było prawie tak jak na grillu................szykuje mi się impreza ogrodowa a nie mam grilla ...................:jawdrop:

 

1. Warzywa: cukinię (najlepiej młodą), paprykę czerwoną i żółtą umyś, obrać i pokroić. Culinię (może też być kabaczek albo jedno i drugie) w plastry, ale takie bardziej wzdłuż niż w poprzek, czyli na skos, a paprykę w długie paski. Skropić sokiem z cytryny, posolić popieprzyć i skropić oliwą. jak ktos lubi, można dodać parę gałązek świeżych ziół (na przykład rozmarynu albo innych) i kilka rozgniecionych, ale nie obranych ząbków czosnku. Wymieszać ręką, aby oliwa się równomiernie rozprowadziła po warzywach. Rozłożyć na blasze. Dobrą, cienką kiełbaskę pokroić na porcje i ponacinać. Rozłożyć na warzywach i upiec w piekarniku. Można przed podaniem, w nacięcia wcisnąć na przemian musztardę i keczup z takich pojemników z końcówką, aby ładnie wyglądało. Podać z całą blachą, bo ładnie się prezentuje.

 

2. Ładne, mięsne żeberka podzielić na kawałki. Posolić, popieprzyć i ułożyć na blasze w rządku (tak prawie na stojąco, wtedy i więcej się zmieści i nie będą całe pływać w tłuszczu). Posmarować miodem. Udka z kurczaka przyprawić wedle uznania i ułożyć na blasze w drugim rządku tak samo jak żeberka. Przełożyć plastrami cebuli (jak cebula się przypali w trakcie pieczenia, to się nie przejmowac i zwyczajnie ją wyrzucić). Można posmarować majonezem, to wtedy będą miały ładnie upieczoną, chrupiącą skórkę. Dwie godziny przed pieczeniem karczek podzielić na porcje. Przygotowac marynatę: olej albo oliwę, paprykę w proszku, majeranek, wyciśnięty świeżo czosnek i co tam przyjdzie do głowy. Ja dodaję na przykład trochę ostrej musztardy. Włożyć do marynaty, wymiąchać ręką, aby mięso było oblepione marynatą ze wszystkich stron i włożyć do lodówki na 2 godziny. Potem ułożyć na blasze w trzecim rządku. Upiec. Tak za jednym zamachem masz 3 różne mięsa.

 

3. Ziemniaczki zapiekane. Obrać młode, średnie ziemniaki, umyć, podzielić na cwiartki. Do miski wsypać trochę mąki, a do mąki grubej soli i wymieszać tak mnie więcej 4 części mąki i jedna soli). Wyjęte z wody, mokre ziemniaki obtoczyć w tej mące z solą i układać obok siebie na posmarowanej odrobiną oleju blasze. Upiec. Joanna Brodzik w programie kulinarnym tak samo robiła ziemniaki w łupinach i twierdziła, że smakują jak z ogniska, ale nie próbowałam jeszcze tak robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Warzywa: cukinię (najlepiej młodą), paprykę czerwoną i żółtą umyś, obrać i pokroić. Culinię (może też być kabaczek albo jedno i drugie) w plastry, ale takie bardziej wzdłuż niż w poprzek, czyli na skos, a paprykę w długie paski. Skropić sokiem z cytryny, posolić popieprzyć i skropić oliwą. jak ktos lubi, można dodać parę gałązek świeżych ziół (na przykład rozmarynu albo innych) i kilka rozgniecionych, ale nie obranych ząbków czosnku. Wymieszać ręką, aby oliwa się równomiernie rozprowadziła po warzywach. Rozłożyć na blasze. Dobrą, cienką kiełbaskę pokroić na porcje i ponacinać. Rozłożyć na warzywach i upiec w piekarniku. Można przed podaniem, w nacięcia wcisnąć na przemian musztardę i keczup z takich pojemników z końcówką, aby ładnie wyglądało. Podać z całą blachą, bo ładnie się prezentuje.

 

2. Ładne, mięsne żeberka podzielić na kawałki. Posolić, popieprzyć i ułożyć na blasze w rządku (tak prawie na stojąco, wtedy i więcej się zmieści i nie będą całe pływać w tłuszczu). Posmarować miodem. Udka z kurczaka przyprawić wedle uznania i ułożyć na blasze w drugim rządku tak samo jak żeberka. Przełożyć plastrami cebuli (jak cebula się przypali w trakcie pieczenia, to się nie przejmowac i zwyczajnie ją wyrzucić). Można posmarować majonezem, to wtedy będą miały ładnie upieczoną, chrupiącą skórkę. Dwie godziny przed pieczeniem karczek podzielić na porcje. Przygotowac marynatę: olej albo oliwę, paprykę w proszku, majeranek, wyciśnięty świeżo czosnek i co tam przyjdzie do głowy. Ja dodaję na przykład trochę ostrej musztardy. Włożyć do marynaty, wymiąchać ręką, aby mięso było oblepione marynatą ze wszystkich stron i włożyć do lodówki na 2 godziny. Potem ułożyć na blasze w trzecim rządku. Upiec. Tak za jednym zamachem masz 3 różne mięsa.

 

3. Ziemniaczki zapiekane. Obrać młode, średnie ziemniaki, umyć, podzielić na cwiartki. Do miski wsypać trochę mąki, a do mąki grubej soli i wymieszać tak mnie więcej 4 części mąki i jedna soli). Wyjęte z wody, mokre ziemniaki obtoczyć w tej mące z solą i układać obok siebie na posmarowanej odrobiną oleju blasze. Upiec. Joanna Brodzik w programie kulinarnym tak samo robiła ziemniaki w łupinach i twierdziła, że smakują jak z ogniska, ale nie próbowałam jeszcze tak robić.

 

 

spróbuję połączyć 1 z 2 ................może być dobre .................do tych mięs mam zamiar podać na gorąco bagietkę z masłem czosnkowym ...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masło kupujesz czy sama robisz? jeśli sama to jak? po prostu wymieszać pokrojony czosnek z ciepłym masłem???

 

Masło robię sama. Miękkie masło mieszam blenderem z czosnkiem i odrobiną soli do smaku. (Albo po prostu wyciskam przez praskę czosnek i dokładnie mieszam łyżką). Czasami dodaję też zioła, świetna do tego jest natka pietruszki lub bazylia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj szczawiowa z jajkiem a dzisiaj ......znowu ugotowałam szczawiową bo mąż rano po przebudzeniu mówił ,że była tak pyszna ,że mu sie w nocy śniła;)

 

ja zrobiłąm tak :

szczaw (tylko liście ) dokładnie umyłam, pokroiłam drobno i przesmażyłam na masełku

do wywaru z rosołu wrzuciłam 1 serek topiony (czysty) ,po rozpuszczeniu serka wrzuciłam pokrojoną drobno kiełbaskę i szczaw .... w tzw międzyczasie ugotowałam na twardo jajka

Na talerz zupa , pokrojone w ósemki jajko grzanki i kleks z kwaśnej śmietany

smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś znów botwinka, a na drugie duszony schab, kasza gryczana z sosem i młoda kapusta duszona.

 

Wczoraj zrobiłam na kolację (za namową Ew-ki) szparagi w sosie holenderskim- niebo w gębie. Zapieczony oscypek nadał potrawie nieziemski aromat i smak.

A teraz pytanie: czy ktoś kupował na allegro żywność? Właśnie kupiłam ser z Wiżajn- sprzedawca ma same pozytywne opinie. Mam nadzieję, że będą smaczne- moja rodzina uwielbia sery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez uwielbiamy szczawiowa, robie na kostce bulionowej, zabielam smietana i podaje z jajkiem bez kielbaski, za to do tego duszone ziemniaczki polane przesmazona cebulka.

Wczoraj byly golonki duszone w kapuscie (jadl tylko maz), my z synem leniwe z cynamonem.

Dzisiaj surowka z mlodej kapusty, pieczine skrzydelka z piekarnika, kotlety schabowe i z piersi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...