Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

Wczoraj zupa szczawiowa z jajkiem i ziemniakami (szczaw własnej produkcji :)) i łazanki z kapustą, dzisiaj to samo....

 

He he,wczoraj własnoręcznie zbierałam szczaw.Wyszło coś z 14 słoiczków.Dziś szczawiowa zaklepywana ryżem na słodko-kwaśno i jajo (tak robiła moja babcia)+ziemniaki ze słoninką i cebulką (koniecznie na osobnym talerzu).Taki wiejski obiadek,że mniam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

młode ziemniaki + szpinak +jajko sadzone( na miękko) +kefir

 

szpinak robie tak

-liscie szpinaku dobrze umyć pod bieżąca wodą

-pokroic

-smazyc ok 5 minut na rozgrzanym oleju z masłem

-wcisnąć zabek czosnku , dodac sól i pieprz

-dla łagodności dodaje troszke śmietany

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłaś czy kupiłaś gotowe ? pytam, bo mnie nie wychodzą ....za to moja teściowa robi rewelacyjne :)

 

Zawsze robiłam na tzw. "oko" i wychodziły różnie, ale raczej kiepsko, od jakiegoś czasu trzymam się jednego przepisu i są naprawdę kapitalne i takie mięciutkie. Robię je tak - 0,5 kg mąki ( używam tortowej) - 2 jajka - 1 szklanka mleka - ok. 3 dkg drożdży - 3-4 łyżki stopionego masła - cukier i sól Do miski wrzucam drożdże, łyżkę cukru, letnie mleko, trochę mąki, mieszam i czekam aż rozczyn urośnie. Do tego dodaję wszystkie pozostałe składniki i wyrabiam zawsze mikserem (tzw.ubijaki hakowe) ok. 5 min. i gotowe. A dalej to wiadomo,postępujemy prawie tak samo jak z pączkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi pomoże???

 

Żeby mięso nie było suche trzeba je zamarynować, w internecie znajdziesz mnóstwo pomysłów, wybierzesz coś dla siebie i oczywiście możesz zmodyfikować wg swojego gustu i potrzeb. Ja osobiście bardzo często korzystam z rękawa do pieczenia i wtedy nawet bez marynowania mięso jest soczyste, a w ogóle to uwielbiam ten sposób, bo oprócz mięsa wrzucam jeszcze wszystkie warzywa jakie mam pod ręką, ziemniaki, zioła, siup do piekarnika i za "chwilę" obiad gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przepis(a właściwie mojej cioci) na pampuchy/parowce (30 szt): 1 kg mąki,10dkg drożdży,6 jajek,łyżeczka cukru,woda.Drozdże+trochę wody+trochę mąki+łyżeczka cukru (konsystencja gęstej śmietany-ma urosnąć).

Dodać potem jajka,mąkę i ciepłą wodę.Zagnieść i uformować kulki.Wody nie podaję ile,bo to zależy od nasiąkliwości mąki.Mają się nie kleić zbytnio do łap.

Potem na sito albo gazę i odparować.Niewykorzystane-zamrozić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

uwaga ...podaję rewelacyjny (sprawdzony !!) przepis na karkówkę ...może być podana na przyjęciu grillowym jak tez na obiad :)

 

karczek pokroić w niezbyt grube plastry

lekko rozbic

opruszyc sola i ulubiona przyprawą (np Gyros)

polać olejem

odstawić na kilka godzin do lodowki (mozna przygotowac dzien przed imprezą)

 

ułożyć na blasze plastry karczku

każdy posmarowac majonezem

posypac cebulą pokrojoną w krążki

obficie posypac utartym żółtym serem

i wstawić do piekarnika (180st) na godzinę

 

smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...