Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

Podobno jutro od nowa żarówa ponad 30 stopni, więc postanowiłam ugotowac na zapas. Zrobiłam młodą kapustę, zupę jarzynową i reklamowane wcześbniej "pałki" z kurczaka w pikantnym cieście. Dziś będzie ilustracja ;) :

http://img840.imageshack.us/img840/6520/pakiwciecie.jpg

 

Jutro trzymam się z daleka od garów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podobno jutro od nowa żarówa ponad 30 stopni, więc postanowiłam ugotowac na zapas. Zrobiłam młodą kapustę, zupę jarzynową i reklamowane wcześbniej "pałki" z kurczaka w pikantnym cieście. Dziś będzie ilustracja ;) :

Jutro trzymam się z daleka od garów.

amalfi

Jak robisz to pikantne ciasto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amalfi

Jak robisz to pikantne ciasto?

 

Robię normalne ciasto naleśnikowe, ale bardzo gęste i doprawiam. To ze zdjęcia jest przyprawione papryką w proszku słodką i ostrą, majerankiem, pieprzem i jakąś gotową przyprawą do kurczaka. Ale można dowolnie co kto lubi. Kiedyś robiłam z pietruszką albo szczypiorkiem (świeżymi) i tez było fajne i ładnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukinia faszerowana ( bez mięsa, pychotka ):

 

Nadzienie:

 

2 surowe jajka

15 dag utartego żółtego sera

2 łyżki oliwy

2 ząbki zmiażdżonego czosnku

2 łyżki bułki tartej

sól, cukier, 3 łyżki natki pietruszki

2 łyżki koncentratu pomidorowego. Wymieszać.

 

Sos:

1 szkl. rosołu

0,5 szkl. śmietany

1 łyżka mąki

pieprz, curry, papryka. Mąkę wymieszać ze śmietaną, wlać do gotującego się rosołu, zagotować, dodać przyprawy.

 

Wydrążoną cukinię zagotować w wodzie z solą i cukrem, nadziać , polać sosem, zapiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję z bakłażana musakę - sama nie robiłam, ale jadłam w Grecji nie raz i za każdym razem pysznie. To jest taka zapiekanka z mięsa mielonego, ziemniaków i bakłażanów. Myślę, że bez problemu w necie przepis do znalezienia.

 

Ja robiłam. Znalazłam przepis, który tu zamieszczałam ponad rok temu ;) Przeklejam:

U mnie dziś musaka po kielecku 8) :wink:

Troche rozwalona, bo zanim zrobiłam zdjęcie, troche zniknęło.

<!--url{0}--></p><p> [/img]</p><p> [/img]</div></blockquote><p> </p><p> <blockquote data-ipsQuote="" class="ipsQuote" data-ipsquote-username="amalfi" data-cite="amalfi" data-ipsquote-contentapp="forums" data-ipsquote-contenttype="forums" data-ipsquote-contentid="109416" data-ipsquote-contentclass="forums_Topic"><div>To ze zdjęcia jest zrobione tak: </p><p> - obgotowac kilka duzych młodych ziemniaków, w tym czasie podsmażyć trochę mielonego mięsa (tu jest mieszane jak na kotlety). Doprawiać, zwłaszcza solic ostrożnie, bo łatwo przesolić. Do mięsa został dodany przecier pomidorowy (nie koncentrat !), ale bardzo mało, tak dla koloru i do smaku.</p><p> Bakłazany i cukinie pokroić w paski (w poprzek na pół i potem wzdłuż). Skropione oliwą pasy warzyw trzeba wstawić do piekarnika dosłownie na chwilę, żeby zmiękły. Była jeszcze resztka gotowanego boczku, więc też została pokrojona w plasterki.</p><p> Następnie układamy w naczyniu warstwami: ziemniaki, mięso, warzywa, boczek, ziemniaki. Całośc została zalana gotowym sosem śmietanowo - ziołowym do kurczaka i zapieczona "na oko" (widac, jak jest gotowe).</p><p> </p><p> Można oczywiście dodawać inne warzywa i dodatki (czosnek, paprykę, cebulę, swieże pomidory, grzyby), bo to zawsze wychodzi.</div></blockquote><p> Ziemniaki w plasterkach rzecz jasna (obgotowane tak, aby sie nie ropadły).</p></body></html>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...