Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od wczoraj zajadamy się kluskami, które gotował w TV 5 Giancarlo Russo. Chodzi mi o spaghetti alla putanesca, czyli kurtyzana albo nierządnica ;)

Nie miałam niestety czarnych oliwek, a szkoda, bo uwielbiam. Bez oliwek też było pyszne. Gorąco polecam. Tu fota na talerzu:

http://img135.imageshack.us/img135/9177/spaghettiallaputanesca.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A tu mniej apetycznie, bo w garze, ale za to lepiej widać sos:

http://img683.imageshack.us/img683/2290/putanescawgarze.jpg

 

Acha. Używałam świeżych pomidorów, bo teraz grzech używać z puszki. Obranych, bez gniazd nasiennych i pokrojonych w kosteczkę.

Uploaded with ImageShack.us

 

No i przepis. Ten jest akurat ściągnięty z neta, ale się specjalnie nie różni. Wypróbowałam, że sos jest lepszy jak sie pirczy trochę dłużej. Gorąco polecam i smacznego.

http://www.palcelizac.pl/przepis/88/spaghetti_alla_putanesca/

Edytowane przez amalfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupa czy kompot :eek::rolleyes:

No niech Ci będzie kompot, bo tym razem nie zabielany, ale z makaronem (drobniutkie muszelki). U mnie w domu rodzinnym gotowało się dużo zup owocowych- zabielanych: jabłkowa, rabarbarowa, jagodowa (którą ja też często robię dzieciom- zabielam jogurtem), wiśniowa, a na święta obowiązkowo kompot z suszu.

 

A dziś fasolka po bretońsku:stirthepot::stirthepot::stirthepot:. Zostanie jeszcze na jutro :wiggle::wiggle::wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niech Ci będzie kompot, bo tym razem nie zabielany, ale z makaronem (drobniutkie muszelki). U mnie w domu rodzinnym gotowało się dużo zup owocowych- zabielanych: jabłkowa, rabarbarowa, jagodowa (którą ja też często robię dzieciom- zabielam jogurtem), wiśniowa, a na święta obowiązkowo kompot z suszu.

 

A dziś fasolka po bretońsku:stirthepot::stirthepot::stirthepot:. Zostanie jeszcze na jutro :wiggle::wiggle::wiggle:

no to ja bym chyba zrzucił u Ciebie parę kilo :rolleyes:

trzy dni bez obiadu :eek:

całe szczęście, że był karczek :cool:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mój chłop też całkiem dobrze wygląda (za dobrze). No i mój całkiem przeciwnie- lubi obiadki na słodko. Na hasło naleśniki reaguje baaaardzo entuzjastycznie, podobnie kopytka na słodko, knedle, pierogi na słodko, czy kluski z serem. Czasami wręcz domaga się wyżej wymienionych drugich dań.

 

A czy pierogi ruski to nie jest obiad? Bo prócz zupy wiśniowej były wtedy właśnie pierogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... naleśniki ....... kopytka na słodko, knedle, pierogi na słodko, czy kluski z serem .........

to akurat może być :cool:

A czy pierogi ruski to nie jest obiad? Bo prócz zupy wiśniowej były wtedy właśnie pierogi?

ruskich nie lubię :no: oczywiście pierogów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się.

1.Naleśnik jak naleśnik +owoc sezonowy (mój syn uwielbia truskawki lub jagody,mogą być też wymieszane z twarożkiem)+bita śmietana (na wierzch) +roztopiona czekolada na wyższy wierzch ;)

2.Naleśnik jak naleśnik złożony w trójkąt (wybrzuszenie dowolne).W rondlu robimy karmel i oblewamy naleśnik lub (dla leniwych) naleśnik posypujemy dość obficie cukrem (najlepiej brązowym ale jak znam sprawę-zwykły też przejdzie ;)) i na rozgrzany olej (ostrożnie,może prysnąć) jak cukier się nie chce przylepić to wsypujemy go bezpośrednio na patelnię.Naleśnik sam się obtoczy ;)

3.Naleśnik jak naleśnik z prażonymi jabłkami +gała lodów waniliowych

4.Naleśnik po hamerykańsku czyli z proszkiem do pieczenia,twarożkiem i borówką amer.Konsystencja musi być bardziej gęsta bo zależy nam na takich grubszych,nierozlewających się placuchach.Ułożyć na talerzu po trzy-cztery jedno na drugim (więcej to już grzech:)) i polać syropem klonowym lub karmelem lub czekoladą lub łychą gęstej śmietany lub...co się komu podoba :)

To tak na szybko :) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas króluje wersja prosta z nutellą:)

Twoja wersja 2 jest boska,choć ja zamiast cukru daję płatki migdałów,lekko przyprażone na patelni.

 

 

I oczywiście moje ulubione z pieczarkami i cebulką ,lub szpinakowe...mniam

 

a w końcu stanęło na conchiglioni faszerowanych mięsem i grzybami w sosie z pomidorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...