Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

Proszę bardzo: PASZTETÓWKA

 

W internecie jest dużo przepisów, ale najlepsza wychodzi mi według przepisu ze starej książki mojej mamy:

 

1 kg wątróbki (wieprzowej)

1 kg podgardla (raczej chudego)

2 cebule

15 dag bułki czerstwej (jak do pasztetu)

1 jajko

5 dag bułki tartej

sól, pieprz, ziele angielskie (rozgniecione)

 

Podgardle pokrojone na kawałki dusimy aż będzie miękkie.

Pod koniec dodajemy wątróbkę i dusimy aż przestanie wypływać krwisty sok.

Mielimy wszystko (ja używam sitka z najmniejszymi otworkami) łącznie z cebulą i bułką namoczoną w sosie, w którym dusiło się mięso.

Dodajemy jajko i tartą bułkę, sól, pieprz, ziele (ja dodaję przyprawy raczej pod koniec gotowania i mielę razem z mięsem)

Wyrabiamy na gładką masę i możemy napychać flaki, ale ja wkładam do słoiczków, pasteryzuję 2 razy i przechowuję w lodówce.

 

Super -:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ulka dzieki!

 

U nas dzisiaj karkowka i zeberka pieczone w brytfannie w piekarniku, kurki w smietanie i duszone ziemniaki.

magpie -jak robisz kurki ? mnie takie twardawe i gumowe wychodzą ......kupiłam dzisiaj i na jutro chciałam podac ....plissss;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magpie -jak robisz kurki ? mnie takie twardawe i gumowe wychodzą ......kupiłam dzisiaj i na jutro chciałam podac ....plissss;)

 

Najpierw trzeba gotowac 20 minut w dobrze osolonej wodzie, przeplukac.

Na patelnie lyzke masla, duza cebulke pokrojona w kostke zeszklic i dodac kurki, Doprawiam tylko pieprzem i wegeta (nie za duzo, bo gotowaly sie w slonej wodzie), do porcji dla 3 osob daje mala garstke pokrojonej pietruszki zielonej i koniecznie duzy zabek czosnku (scieram na tarce, bo nie mam wyciskaczki) - wszystko przesmazam kilka minut i wlewam szklanke smietany 12% slodkiej, nie dodaje maki tylko mieszam, az odparuje woda i powstanie gesty sosik.

 

U mnie kurki z czosnkiem w smietanie to jest hit dla moich gosci przyjezdzajacych w zimie :).

Ew-ka czekam na relacje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję ......juz mi ślinka poleciała :wiggle:a nie lepsza byłaby śm 30% ?

 

Ja zawsze daje 12, bo jak odparuje to sos jest tak gesty jak z kremowki, a mniej tlusty.

Z kremowka kurki robie ale tylko wtedy jak zapiekam pozniej w piekarniku, bo 12% w piekarniku wazy sie.

Mi wlasnie przed chwila przyniesli miejscowi kolejne kurki i czeka mnie zaprawianie (wczoraj tez robilam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tych pyszności o których tutaj czytam aż ślinka leci:))))

Ja odkryłam ostatnio Panią, która przywozi mi jajka od kur wieśniar. Czyli takich co zjedzą co złapią, wykopią i wydziobają. Szczęśliwe kury znoszą pyszne jajka. Więc ja mam teraz na topie wszystko co jajkowe. Jajowniczka na masełku ze szczypiorkiem na śniadanie, autorstwa mojego męża, niebo w gębie. Polecam a i namiarem na jaja dla tych z okolic Wrocławia się chętnie podzielę. :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze daje 12, bo jak odparuje to sos jest tak gesty jak z kremowki, a mniej tlusty.

Z kremowka kurki robie ale tylko wtedy jak zapiekam pozniej w piekarniku, bo 12% w piekarniku wazy sie.

Mi wlasnie przed chwila przyniesli miejscowi kolejne kurki i czeka mnie zaprawianie (wczoraj tez robilam).

zrobione i zjedzone :wiggle:pycha ...nigdy nie robiłam z czosnkiem a tu taka niespodzianka ...mniam mniam

śmietane dałam 18 % bo nie miałam 12 .....

 

dzieki Magpie 88..gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś będzie wielkie NIC.

Nic mi się nie chce

 

Mąż pyta żony co będzie na obiad

-Nic ...odpowiada ślubna

-wczoraj nic nie było - nieśmiało zauważa mąż

-bo ugotowałam na 2 dni -odpowiada żona ;)

 

U mnie dzisiaj pomidorówka na wczorajszym rosole ,a na drugie kaszanka przesmażona z cebulka , ziemniaki i ogórek kiszony ..ot takie nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zupka od wczoraj, a na drugie to samo co u Ew-ki :).

Zupa wczoraj wyszla pycha, czeski przepis. Na smalcu najpierw maz przesmazyl cebule i glowke czosnku, potem dodal make i poczekal az zbrazowieje, podlal woda, dodal kapuste, grzyby, kosci wedzone. Potem ziemniaki pokrojone w kostke wczesniej ugotowane w lupinkach i duzo przesmazonej kielbaski.

Zupka wygladala jak grochowa przez ta make przesmazona na poczatku, na wierzch na talerzu lyzka posiekanej pietruszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...