Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A moze makaron z kurczakiem w bialym sosie - 30 minut i gotowe.

50 dkg fileta kroje w kostke i przesmazam, dosypuje wegete i pieprz. Do tego dodaje wczesniej przeszklona cebulke i zielona pietruszke (jesli dzieci nie lubia, mozna dodac dopiero na talerzu). W tym samym czasie gotuje makaron (rurki, swiderki albo spagetti), do miesa z cebula wlewam kilka lyzek wody i dusze piec minut. Pozniej wlewam slodka smietanke (sporo) i dodaje wegety do smaku, mieszam czekajac az sos zgestnieje. Pod koniec wsypuje garsc startego zoltego sera, ktory musi sie stopic.

U mnie uwielbiaja takie spagetti z bialym sosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś wypas, bo jutro mam gości, ale nie będzie mnie do popołudnia i musiałam dzisiaj gotować (przy okazji obiad na dziś z głowy). Było i będzie zupa gulaszowa, schab "po prowansalsku", tatar z łososia, warzywka z sosem czosnkowym, pasztet własnej produkcji i sałatka śledziowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo

U nas dzisiaj byla pizza domowa.

Ciasto: 1 jajko, 3/4 szklanki mleka, sil, 2 dkg drozdzy, lyzeczka cukru, 5 dkg nargaryny, maki tyle zeby ciasto podczas wyrabianai lyzka drewniana odklejalo sie. Rozczyn z drozdzy, polowy mleka lyzki maki i cukru zostawic do wyrosniecia. Dodac do reszty skladnikow i wymieszac, po wyrosnieciu przelozyc na wysmarowana blaszke (pomagac sobie obtoczona w mace dlonia).

Na ciasto sypie przyprawe do pizzy, starty zolty ser, przesmazone pieczarki z cebulka, paski kielbasy szynkowej, papryke i na wierzch zolty zer.

Pieczemy 25 min na 180 stopni.

http://i40.tinypic.com/5ofciu.jpg

http://i42.tinypic.com/2yze6j7.jpg

 

i jeszcze strona 27, 28, 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja między innymi taką potrawą raczyłam gości na moich imieninach.........

 

DSC01219..JPG brytfanka rozmaitości..............do wybory rożne mięsa, w rożnych marynatach ........u mnie filet kurczaka maziany w pesto , karczek w marynacie, musztardowej, żeberka w jakiejś co była pod ręką , polędwiczki w przyprawie do wieprzowiny, pod spodem panosza się , 2 bakłażany, 2 cukinie, 2 papryki czerwone, 2 białe, zsypane towarzystwo Vegetą, na 2 godz do pieca , 15 minut pzred końcem wrzucone ponacinane frankfurterki i pomidorki koktajlowe.........można posypać też serem, dokończyć pieczenie............porządnie najedzonych 11 gości..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znowu dzisiaj spaghetti, oboje pracujemy i nie ma czasu i chęci na wymyslne dania dlatego trochę mięsa mielonego, makaron i sos z pudliszek. W sumie to szybkie, tanie i zjadliwe. ale jak pojawia sie przynajmniej raz w tygodniu to troche lipa. Ostatnio zona zeby było troche inaczej to kupuje rózne sosy;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...