Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

narobiliście mi smaka :D .... ja dziś ( w zasdzie wczoraj zrobiłam, dziś do odgrzania) udka pieczone na brytfance obsypane warzywami (ziemnaki, marchew, seler, pietruszka, brukselka)...pyyyycha :D

 

O! wyjmę udka z zamrażalnika i zrobie dzisiaj to samo na obiad :) uwielbiam warzywa....mmm pychaa

 

daggulka a używasz jakis specjalnych ulubionych przypraw? bo mój tata robi sam swoje kompozycje i zauważyłam, że jego miesko o wiele lepiej przez to smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj makaron spagetti z bialym sosem, filetem drobiowym i zoltym serem.

Wykonanie sosiku: 1 duza cebule pokroic w kostke, przesmazyc na masle, odlozyc na talerzyk. Na tej samej patelni 50 dkg fileta pokroic w kostke, przyprawic (sol, wegeta, pieprz) i przesmazyc na masle, do tego dodac wczesniej przesmazona cebulke, podlac minimalnie woda i dusic. W osobnym garnyszku rozrobic sos knora "4 sery z brokulami" wedlug przepisu i dodac do mieska, do tego zetrzec ser zolty (garsc) i wkroic duzo zielonej pietruszki, chwile jeszcze dusic. Sos wszystko zageszcza. Uwaga! Nie solic mocno miesa, bo sos jest slony. My makaronu nie polewamy tylko mieszamy na patelni razem z sosem (ale nie wszystko co jest ugotowane tylko tyle ile zjemy, ta podana porcja starcza dla naszej trojki na 2 dni), bo wtedy sie fajnie obklei i lepiej smakuje. Danie jest szybkie i smaczne, jak juz raz sprubowalismy to teraz czesto robimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narobiliście mi smaka :D .... ja dziś ( w zasdzie wczoraj zrobiłam, dziś do odgrzania) udka pieczone na brytfance obsypane warzywami (ziemnaki, marchew, seler, pietruszka, brukselka)...pyyyycha :D

 

O! wyjmę udka z zamrażalnika i zrobie dzisiaj to samo na obiad :) uwielbiam warzywa....mmm pychaa

 

daggulka a używasz jakis specjalnych ulubionych przypraw? bo mój tata robi sam swoje kompozycje i zauważyłam, że jego miesko o wiele lepiej przez to smakuje.

 

w kuraka wcieram po kolei: sól, czosnek granulowany, przyprawę do kuraka z papryką lub jeśli nie mam to warzywko i paprykę w proszku... a warzywka podlewam bulionem, posypuję warzywkiem :wink: , skrapiam oliwą z oliwek :D ... w piekarniku przez pierwsza godzinke pod folią , przez następne pół godzinki bez folii to sie świetnmie zrumieni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
elutek !!!! faceci sie zaśliną na amen .....niekoniecznie z patrzenia na pieczone udka :lol:

 

dziękuję :oops: to z ostatniej wycieczki i kąpieli w Blue Lagoon 8) :wink:

 

 

pomysł na jutrzejszy obiad - Lasagne :wink: czyli lazania :D

/z brokułami i sosem beszamelowym, mniam :) /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam nadzieję, że Autorka wątku wybaczy mi takie nachalne wklejanie, ale wybaczcie... nie mogę się powstrzymać... te grzyby tak pachniały... no i oczywiście znowu zrobiłem za mało...

 

:cry:

 

 

to te żebra, co u góry

 

krótka fotorelacja

 

http://img142.imageshack.us/img142/4962/obraz001largeuw1.jpg

 

http://img139.imageshack.us/img139/605/obraz010largejr8.jpg

 

http://img395.imageshack.us/img395/6963/obraz012largeza3.jpg

 

http://img395.imageshack.us/img395/5090/obraz014largehh2.jpg

 

Życzę smacznego na jutro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, treściwe, dobre

Proszę Państwa

Ziemnaki duszone

Na patelni podsmażam boczek, dorzucam ze dwie cebule. Ziemniaki surowe kroje na plasterki.

biore gar i nakładam warstwami

ziemniaki (sole i pieprze)

boczek z cebulką

ziemniaki (sole i pieprze)

boczek z cebulka itd, itd

Na koniec posypuję to wszystko żółtym serem

Wwalam do piekarnika na jakąś godzine, względnie dłużej.

gdy już domownikom ślina cieknie nie do wytrzymania, podaję na talerze gorące i pachnące. Można podawać z ćwikłą.

Pychotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po tych pysznościach - tłustościach .........cholesterol, boląca wątroba??????????????

 

a jakich używacie przypraw, czy tych typu :Vegeta , kucharek z glutaminianem sodu i innymi konserwantami , czy raczej robicie mieszanki z samych np. ziół, niektórzy z Was używają też gotowych sosów, fixów czy jakim tam.......nie obawiacie się skutków tej całej chemii, która tam jest wpakowana, do tego jeszcze tłuszcz, boczki itp???????

 

Nie poczujcie się broń boże jakoś pouczane ale ja zwracam szczególną uwagę na to co jem, może dlatego , że mam tatę który jest pasjonatem zdrowego prostego jedzenia i dokładnie pokazuje mi czym grozi nadmierne stosowanie tego typu przypraw czy konkretnych produktów.......sama wczytuje sie w sklepach we wszystkie etykietki i tam gdzie jest jakieś "E" lub, kwas cytrynowy, emulgatory i glutaminiany odstawiam w popłochu.......czy też tak macie czy nie zwracacie na to uwagi??????

Tak się składa że w tym sposobie odżywiania ----proste naturalne jedzenie ----bez konserwantów mój ojciec ma swojego ogromnego poplecznika jakim jest mój mąż , na potwierdzenie tego że to naprawdę jest zdrowe i nie wyniszcza naszego organizmu jest mój tato , który od ponad 30 lat ma dosyć poważną chorobę wrzodową jelita grubego a dzięki zdrowemu odżywianiu przez ostatnie 15 lat nie miał ani jednego jej nawrotu, gdzie lekarze ostrzegali ze przy zaniedbaniach może to prowadzić do nowotworu. Polecam wam lekturę poniższego tekstu, może są to rzeczy śmieszne , ale myślę można się spróbować do nich stosować , może akurat.......... :lol:

 

 

Proponuje zacząć czytanie od 3 strony

 

 

 

http://www.bosastopa.free.ngo.pl/pliki/zdrowie/cialo1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam veget i innych knorów. Tylko sól, pieprz, czosnek i takie tam. Kostek knora tez nie. Raz dodalam (nie pamietam do czego), bo chciałam ulepszyć smak :roll:

Zjadlam, bo głodna bylam.

A moje ziemniaczki wcale nie są tłuściutkie, tyle w nich tłuszczu, co z boczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...