Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

Dzisiaj bedę robić wołowinę po toskańsku z programu Ewy Wachowicz. Tu przepis:

http://www.przepis-kulinarny.pl/wolowina-po-toskansku-id1835.html

 

Mam już wszystko kupione. Jak zrobie, podziele sie wrażeniami. :)

 

No to się dzielę. Wygląda i smakaje nieźle, ale nie jest to jakaś rewelacja. :)

http://i56.tinypic.com/2aj2c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Magpie, nie ma sie czym zachwycać. Dosyć smaczne, ale na kolana nie powala. Jeśli sie do tego dołoży cenę dania (dosyć drogie), to można od czasu do czasu zrobić ze względu na inny niż tradycyjny smak gulaszu (w tym toskańskim jest sporo wina i to ono dominuje w smaku), ale za często to chyba nie. ;)

Dzisiaj spróbuję z makaronem, bo może sprofanowane kaszą (toskańskie dania powinno sie chyba jadać z makaronem ;)) nie smakowało tak jak powinno. :D

 

Przepraszam za takie bycze zdjęcie, ale w innym formacie mi sie nie chciało wkleić.

 

Co do schabu w galarecie, to bardzo ładnie wygląda. Szkoda, że trzeba dodać śliwki. Jakoś nie toleruję wieprzowiny z owocami. :(

Edytowane przez amalfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczesniej robilam taki schab ale tylko z miesem mielonym i pieczarkami, kroilam w plastry i podawalam na zimno z sosami, wiec bez sliwek tez jest dobry. O zalaniu wszystkiego galantyna nie pomyslalam i dopiero jak zobaczylam przepis to stwierdzilam, ze to fajny pomysl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam ślinotok...dawno dawno temu byłam na jakiejś mocno wystawnej imprezie i podano tam schab faszerowany chrzanem w galarecie. Moje kulinarne próby były dalekie od oryginału -może ktoś ma przepis na taki schabik ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o przepis, łososia uwielbiam :yes:

włala .....sprawiony filet lekko polewam sokiem z cytryny ,wiórek masła na wierzch i na blaszce do piekarnika (ok 150st) na 15-20 minut

w tym czasie w rondelku rozpuszczam masełko -do niego wrzucam pokrojony w talarki por - sol i pieprz do smaku - po 5 minutach wlawam 30% śmietankę zagotuję ...i gotowe ......upieczony łosoś na talerz .....na niego pierzynka z sosu i młode ziemniaki z koperkiem i masełkiem ....... prosto i szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...