Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja dziś zrobię to:

 

Składniki:

1. golonka

2. duża cebula

3. 1/2 szklanki sosu sojowego (może być sojowo grzybowy)

4. dwie czubate łyżeczki imbiru

5. łyżka smalcu

6. 5 łyżek cukru

 

Jak przyrządzić?

Golonko opłukać, zalać zimną wodą (po same brzegi), gotować. W pierwszym etapie gotowania zebrać z powierzchni pianę - (wyrzucić!).Do garnka dodać bardzo drobno posiekaną cebulę, łyżkę smalcu, 1/2 szklanki sosu sojowego, 5 łyżek cukru, imbir. Gotować ok.3 godzin. W pierwszej godzinie pod przykryciem, w następnych gotować przerzucając golonko od czasu do czasu tak żeby sos prawie całkowicie odparował. Przy samym końcu gotowania, golonko powinno być miękkie, zaś sosu powinno zostać niewiele. Powinien się wytworzyć gęsty, ciemno - czerwony sos (syrop). Podawać poporcjowane polane sosem. dodatki: chleb, chrzan, musztarda i koniecznie dużo piwa !

 

 

Uwagi:

Potrawa jest niesłychanie sycąca ale za to bardzo smaczna. Nie polecam kethupu - zabija smak sosu, który jest podstawą tej potrawy.

 

przepis znalazłam w necie, ale było kilkanaście komentarzy w stylu "niebo w gębie" oraz "chwała Ci człowieku" ...więc dziś wypróbuję - na dwóch golonkach , własnie grzecznie siedzą sobie w lodówce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezuuuuuu

4 lata temu zrobilismy sobie z chlopem po golonce (tylniej!!!!!) z dyżego zwierza. Zeżarliśmy. Nie wiedzieliśmy, że to w żolądku jeszcze puchnie.

O 2 nad ranem spacerowaliśmy wkoło bloku, żeby te golonke wychodzić. Myślałam, że umre. Trzy lata na golonke nie moglam patrzeć.

Wiedz dziewczęta - jeżeli golonka to mała, przednia - jak na prawdziwe damy przystało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super wątek i ile tu inspiracji :D u mnie dzisiaj na obiad ogórkowa a na drugie ziemniaki, pierś z kurczaka w sosie śmietanowym i surówka z marchewki.

 

madd w moim rodzinnym domu mama też taką zapiekankę robiła, w tej prostszej wersji z kiełabaską :wink: zbieram się od paru dni do zrobienia jej na obiad bo za mną chodzi :roll: ale teraz wypróbuję w wersji ekskusywnej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz fasolka po bretońsku (właśnie wciąłem drugi talerz).

 

moja wersja jest w postaci bardziej płynnej niż gęstej, można traktować, jako zupę na I-sze danie.

 

a ten smak... i aromat... marianku i papryki...

 

a przepis bardzo prosty, jak to w fasolkach

 

fotki:

 

przesmażanie

 

 

http://img504.imageshack.us/img504/2060/164in6.jpg

 

bulgotanie

 

http://img155.imageshack.us/img155/6766/166qd9.jpg

 

i gotowe

 

http://img241.imageshack.us/img241/2215/173ys1.jpg

 

naprawdę polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mój pomysł na temat: "co by jeszcze można zrobić z piersi?"

 

 

http://img211.imageshack.us/img211/4711/169bz6.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/4086/170wc3.jpg

 

słuchajcie, polecam szczególnie dla dzieci typu "tadzik" :D

 

jest kolorowe, smaczne i ładnie pachnie.

 

gdyby ktoś z Was był zainteresowany podam przepis, ale później, gdyż lecę smażyć te kotleciki

 

pzdr smacznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, miałem już iść, ale forum wciąga :)

 

przepis:

 

- kroimy w kostkę różnokolorowe papryki i ser żółty (jakiś twardszy gatunek) oraz filety;

do tego drobniutko cebulę i posiekany czosnek (tylko dużo, bo zdrowy)

 

zalewamy oliwą i sosem sojowym, chwilę marynujemy, z godz. lub dwie..

 

potem dodajemy całe jajko i trochę mąki.

 

formujemy zgrabne kotleciki i smażymy na złociutko na oliwie

 

zapach i wygląd REWELACJA!!!

 

smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rrmi ano tak prosto się robi te piersi i tak co tam sie nawinie na patelnię :roll:

Ja te piersi kroję na mniejsze kawałki i podsmażam.Jak mam pora to go dodaję, podlewam wodą, duszę i jak mięso jest już miękkie to rozrabiam śmietanę z odrobiną mąki i zagotowuję. Na koniec koperek przyprawy i gotowe. Czasami najpierw podsmażam cebulkę, potem pierś i dodaję jakieś warzywa z mrożonki. Czasami robię wersję z pieczarkami.

 

No i zbieram sie do zrobienia "fałszywych gołąbków" podobno dobre i szybko sie robi 8)

 

Bramer fasolka :D mniam :D bardzo lubię ale na razie niestety ta potrawa nie dla mnie bo karmię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, miałem już iść, ale forum wciąga :)

 

przepis:

 

- kroimy w kostkę różnokolorowe papryki i ser żółty (jakiś twardszy gatunek) oraz filety;

do tego drobniutko cebulę i posiekany czosnek (tylko dużo, bo zdrowy)

 

zalewamy oliwą i sosem sojowym, chwilę marynujemy, z godz. lub dwie..

 

potem dodajemy całe jajko i trochę mąki.

 

formujemy zgrabne kotleciki i smażymy na złociutko na oliwie

 

zapach i wygląd REWELACJA!!!

 

smacznego!

 

 

to jest przepis na kotleciki ????????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a ja myślałam że to jakies danie z jarzynami, czyli to jest przed...........a pokażcie po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja potwierdzam - przepis na golonke co go podałam kilka wpisów wyżej jest super ... norrrrmalnie mówię Wam , nigdy nie jadłam golonki na słodko-ostro, ale to jest rewelacja na skalę światową :D

polecam w 100%

 

acha, jedna uwaga ...ja robiłam z dwóch golonek, ale kupcie raczej takie mniejsze i nie zwiększać ilości składników sosu .... zostawić jak w przepisie nawet jeśli robi sie kilka golonek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...