Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to jak nie kumasz, to trudno.

 

Z całym szacunkiem byś zrozumiała o co mi kaman.Nie wiem jak można kruszyć rybę....może (chyba ,że mrożoną) ..Rybie moja droga trzeba oddać szacunek w obróbce.T/Z..ma smakować jak ryba.:D inne "przeróbki" nie są rybą podaną na talerzu.o to mi w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem byś zrozumiała o co mi kaman.Nie wiem jak można kruszyć rybę....może (chyba ,że mrożoną) ..Rybie moja droga trzeba oddać szacunek w obróbce.T/Z..ma smakować jak ryba.:D inne "przeróbki" nie są rybą podaną na talerzu.o to mi w tym chodzi.

 

Napisałam, że to kotlety rybne, a nie ryba. Jak ci sie nudzi, to idź oddać szacunek jakiemuś dorszowi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszynianka To ja poproszę o przepis na tę dynię :D

 

 

Dynia w kostkę do gara, do tego wodę, wegetę, trochę gałki muszkatałowej, kostkę rosołową, chili (proszek), mąkę ryżową, a że nie miałam słodkiej śmietany, to wrzuciłam trochę masła. Jak się pogotowało zmiksowałam i lujnęłam trochę maggi. No i groszek ptysiowy do tego (staram się zawsze mieć w pogotowiu).

Poprzednim razem robiłam zupę dyniową dodając startego żółtego sera (dziś nie miałam i jako zagęstnik poszła mąka) i słodkiej śmietany (30%).

Wydaje mi się, że ta ze śmietaną i żółtym serem była smaczniejsza, choć tej dzisiejszej nic nie brakowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow. Taka skromna nazwa dla takiej pięknej i opatentowanej zupy :)

A żur sama robisz ?

 

Nie robię sama. Jakoś sie nigdy nie zebrałam. Kupuję żurek kielecki w butelkach. Czasem odstępując od opatentowanego wzorca robię jak moja babcia i podsypuję zalewajkę odrobiną kaszy jęczmiennej. Może sie to wydawać zupełnie "od czapy", ale naprawdę pasuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w internecie znalazłam też przepis na polewkę z kwaśnego mleka/maślanki :)to nasza ulubiona zupa ale bardzo specyficzna i jeśli ktoś nie potrafi jej dobrze ugotować ....nie polubi

 

http://www.minrol.gov.pl/pol/Jakosc-zywnosci/Produkty-regionalne-i-tradycyjne/Lista-produktow-tradycyjnych/woj.-slaskie/Polewka-na-maslance-z-ziemniakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też robie często tortille, mój nastolatek uwielbia, ale trochę inaczej. Nie lubimy gotowych bo takie "papierowe". Smaże cieniutkie naleśniki, robie sos czosnkowy (jogurt i czosnek przeciśnięty), smaże pierś pokrojoną na paseczki z przyprawą gyrosa , dusze i robie sosik, robie surówkę z pekinki, kukurydzy i marchewki. Każdy kładzie sobie naleśnik na talerz, smaruje go sosem , na to pierś w sosiku, surówkę, plasterek pomidora, ogórka surowego, kiszonego lub konserwowego, zawija naleśnik i PYCHA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...