Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pomysła by dziś bo piątek ;);) zrobić jakąś rybę z ziemniakami i surówką.Tradycyjnie to zapewne kupie ze trzy pstrągi(a łokrutnie drogie u nas w marketach) kupię zielska wszelakiego ,masło 82% .Natrę Vegetą w środku i na zewnątrz,zapakuje weń posiekane ziele pastwo i kawałki masła, włożę w folię i zapiekę w piekarniku (temp z term/obieg 180 stC,czas pieczenia 35 min.).10 min przed końcem odkryję folię by się lekuchno podrumieniły.Przypomnę ,że takie natarte rybki zapchane zielskiem ,zanim dostaną temperamenta, musza swoje odleżeć.Często i gęsto faszeruje go oprócz w/w składników, Pastą rybną a dokładnie sałatką z makreli.Uwaga dla miszcza: połączenie sałatki z zielskiem czyli, koper,natka,szczypior,bazylia, nie rokuje źle na np. sensacje brzuszne :D (poniosło mnię przepraszam).Do tak zrobionej ryby podam ziemniaki pure i nieco zmodyfikowaną surówką z kiszonej kapusty,którą zawsze siekam przed mutacją :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa pieczarkowa i pierogi leniwe ze zrumienioną tartą bułką i roztopionym masełkiem. Kto zechce, posypie jeszcze cukrem... :)

 

Jeśli mogę: ;) Jak robisz tą omastę do leniwców :D??? .Moje milusińskie chcą aby masło klarowne rozgrzać ,polać na pierogi leniwe i posypać suchą zmielona bułką.Cukier jak najbardziej-.......opcja.:D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela.Za oknem mróz -20 stC.Lekki puch leci z nieba.Pomysł na obiad.Rosół bo tak z dawien dawna się jadało.Dobroci z niego były na różne sposoby ,podsmażane,rumienione,pieczone albo zostawione takie jakie się ugotowały.Do tego ziemniaki ugotowane, polane masłem i posypane koperkiem.Marchewka zasmażana z groszkiem i na zimno surówka z ogórka kiszonego,cebuli i oliwy.Pamiętam te placki leżące na prześcieradle na boku wersalki jak się suszyły.Makaron cała micha...drobno posiekanego w nitki.Mięsa wyjęte na półmisek po w/w obróbce roznosiło zapach po całym pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamrożonego królika spróbuje go uwędzić w wędzarce takiej z desek.Rozmrożę go i dodam takich przypraw do smaku:

-sól

-grubo mielony pieprz

-suszoną paprykę

-granulowany czosnek

-granulowaną cebulę

-suszony majeranek

-olej rozmarynowo-jałowcowy

-wędzony bekon

-czerwone wino

-wszelakie zielsko oprócz trawy :D

 

Natrę królika olejem i przyprawami, wewnątrz i na zewnątrz.

Nafaszeruję go wewnątrz moim zielskiem z łodygami(bazylia,koper,natka) i plastry bekonu,zawinę w folię z madpoo.lu jak w sakiewce ,włożę w spożywcza siatkę wędliniarską z w/w firmy tak aby soki podczas wędzenie nie umknęły mojej uwadze.

Będę go w takiej postaci marynował około 4h w lodówce na dolnej półce.W między-czasie przygotuję wędzarkę i jak na termometrze będę miał temp. około 50 stC będę go wędził około 4h.Wyjmę go i sparzę.Podam na gorąco z żółtym ryżem i buraczkami w ogórku kiszonym na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako dodatek do drugich dań polecam także parzone buraczki i w ich wydrążonych łyżeczką ,górnych partiach, wkładam starte bez skórki ogórki kiszone delikatnie posypując serem żółtym(opcja dowolna) ,chwilę zapiekam w piekarniku.Buraczki palce lizać.:D:D:D Z zielonym makaronem to istna rewolucja smakowa....:D

W tym pomyśle na obiad jak Państwo zapewne zauważycie nie ma mięska.:)

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis dla miszcza............ uwierzcie .............panier jaki robimy z majonezu ze słoika nie ma wpływu na zły smak smażonego mięsa...........plisssssssssss (popatrzcie na składniki majonezu)

 

Wątróbkę przed obróbką cieplną by była soczysta zawsze wkładamy do mleka .po co????Miszczu. ..................By straciła goryczkę.Taką wątróbkę osuszoną ,wystarczy np.np.np.np. zmarynować dowolnym majonezem (składniki majonezu są znane wszem i wobec) i ją kuźwa usmażyć.amen.Gdzie tu miszcz widzi wady???????????Dlaczego miszcz czepia się tak w końcu dostępnych przypraw na rynku????Dlaczego miszczu???Mieszaniny śmietan z jajami itp ,bardzo dużo wnoszą do naszego menu.Sosy beszamelowe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę: ;) Jak robisz tą omastę do leniwców :D??? .Moje milusińskie chcą aby masło klarowne rozgrzać ,polać na pierogi leniwe i posypać suchą zmielona bułką.Cukier jak najbardziej-.......opcja.:D ;)

 

Rumienię tartą bułkę na suchej patelni, a na końcu wyłączam gaz i wkładam na rozgrzaną patelnię masło. Gdy się roztopi, polewam pierogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym wątku mówimy smacznie o jedzeniu, a nie robimy osobistych wycieczek

proszę zachować umiar- w przeciwnym wypadku posty zostaną usunięte

 

Ew-ka, gratuluje administrowania :))

 

żeby nie było off topic : dzisiaj na obiad zamówiona pizza :)

ale na cienkim cieście i bez majonezu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...