Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

Ktoś tam cos zawsze powie nie znając przepisu.Wkleję ten sprawdzony przez moją siostrę z (sieci)

 

 

W tym przepisie awokado jest tylko zagęszczaczem zupy, bo tak długie gotowanie „zabija” smak tego owocu.

Równie dobrze można zastąpić awokado rozgotowanym grysikiem – bez szkody dla konsystencji i smaku tej zupy.

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W tym przepisie awokado jest tylko zagęszczaczem zupy, bo tak długie gotowanie „zabija” smak tego owocu.

Równie dobrze można zastąpić awokado rozgotowanym grysikiem – bez szkody dla konsystencji i smaku tej zupy.

 

Proszę mi wybaczyć ale nie znajomość interpretacji składników z przepisów które są sprawdzonymi w naszych domach znowu jest tylko niekompetentnym wprowadzaniem w błąd opinii publicznej.Tu jak wieść niesie ludziska dają pomysł na obiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....znowu jest tylko niekompetentnym wprowadzaniem w błąd opinii publicznej.

 

No właśnie – znów :bye:

 

Dopisałem;

 

Przepraszam za zaśmiecenie, ale podpis w stopce, do czegoś zobowiązuje.:p

Podzieliłem się tylko swoją uwagą w tym zakresie.:rolleyes:

FINITO

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie – znów :bye:

 

Dopisałem;

 

Przepraszam za zaśmiecenie, ale podpis w stopce, do czegoś zobowiązuje.:p

Podzieliłem się tylko swoją uwagą w tym zakresie.:rolleyes:

FINITO

... dałem sobie już spokój z uwagami ... tutaj są tacy eksperci, że tacy np kucharze jak Wolfgang Puck, Jacques Pepin, Wylie Dufresne, Eric Ripert, Tom Colicchio, Mario Battali, Gordon Ramsay czy z polskich Robert Sowa, lub Maciek Kuroń mogli by w ich Kuchni, przy zmywaku stać ... a po awansie i stosownej praktyce ewentualnie ziemniaki obierać :) ;)

 

ps - najbardziej podoba mnie się zestawienie "kukurydzy z puszki" ze świeżym avocado :lol: ... a gotowanie avocado ze śmietaną i winem jest kulinarnym odkryciem na miarę epoki :lol:

 

... narazie również FINITO ... oczywiście do najbliższych "genialnych pomysłów" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przystawkę tatar i domowy chleb z ziarnami lnu, słonecznika, sezamu...

 

008.jpg

 

Potem kapuśniak na żeberkach. Ostatnio mamy fazę na kapustę, jest idealna na przedwiośniu. Mnie jednak wystarczyła sama przystawka.

 

Jutro polędwiczki schabowe w ciemnym sosie, kluski śląskie i oczywiście czerwona kapusta. Kompot z jabłek.

Edytowane przez piu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Tosiu odwrotnie - na dziś zostało nam jeszcze trochę kapuśniaku (odgrzewany jeszcze lepszy), a jutro zrobię mnóstwo krokietów, tak by część zamrozić :) Smażę od razu na 4 patelniach, tych największych, 32 cm. Wątek bardzo mi się przydaje i wykorzystuję Wasze pomysły :)

 

Z piekarnika wyjęłam kolejne chleby, ale pachnie w domu, mniam ... Chyba przeniosę się z laptopem i pracą do kuchni :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Tosiu odwrotnie - na dziś zostało nam jeszcze trochę kapuśniaku (odgrzewany jeszcze lepszy), a jutro zrobię mnóstwo krokietów, tak by część zamrozić :) Smażę od razu na 4 patelniach, tych największych, 32 cm. Wątek bardzo mi się przydaje i wykorzystuję Wasze pomysły :)

 

Z piekarnika wyjęłam kolejne chleby, ale pachnie w domu, mniam ... Chyba przeniosę się z laptopem i pracą do kuchni :p

 

to ja poproszę jakiś sprawdzony i łatwy na początek przepis na chlebek...

bo ja jakoś wszystko piekę, a za chleb to się zabrać nie mogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halibut w kapuście kiszonej, czy z kapustą? Podaj przepis jesli to rybka w kapuście, bardzo prosze :)

 

sprawdzony.

 

"Filety z ryby opłukać, i pokroić na kawałki. Cebulę obrać, opłukać i pokroić w kosteczkę. Cebulę zarumienić na maśle i wymieszać w garnku z kapustą kiszoną. Dodać niewielką ilość wrzącej wody i udusić do miękkości. W drugim garnku ugotować obrane i pokrojone w kostkę ziemniaki. Ugotowane ziemniaki i rybę przełożyć do kapusty, dodać liść laurowy, szczyptę pieprzu i posolić do smaku. Wszystko wymieszać i dusić na małym ogniu około 15 minut. Przed podaniem posypać zieleniną".

 

Z inną rybą smakuje podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela.Zupka krem z brokułów z grzankami ziołowymi podsmażonymi z czosnkiem.Grzanki obowiązkowo z pudełka ze sklepu :D.Na drugie serniki z sosem pieczarkowym.

 

p.s jeśli chodzi o halibuta z dodatkami j/w jest to tylko deprecjonowanie już i tak smacznej potrawy.:):)

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...