Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

A ja nie lubię ryb ani z zielskiem ani z innymi wymyślnymi dodatkami, które tłumią jej delikatny smak. U mnie dobra ryba jak najprościej, z minimalną ilością przypraw i na taką jedziemy do restauracji Przyjaciół :) Kilka godzin i tak stałam w kuchni wypiekając chleb, bułki i chałkę, wystarczy na dziś :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja nie lubię ryb ani z zielskiem ani z innymi wymyślnymi dodatkami, które tłumią jej delikatny smak. U mnie dobra ryba jak najprościej, z minimalną ilością przypraw i na taką jedziemy do restauracji Przyjaciół :) ...

... oj tam - czepiasz się :) - albowiem jak ogólnie wiadomo: "... rybę należy traktować z należnym Jej szacunkiem ..." http://www.chefpaul.net/smiles/funny3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oj tam - czepiasz się :) - albowiem jak ogólnie wiadomo: "... rybę należy traktować z należnym Jej szacunkiem ..." http://www.chefpaul.net/smiles/funny3.gif

 

 

Gdzież bym śmiała :) Aczkolwiek kawior łączę jedynie z wódką ewentualnie z szampanem, a ikrę, np. z łososia, daję do innych potraw, rewelka np. z blinami :)

 

 

 

Dzisiaj na obiad - zupa krem z selera ( z odrobiną lubczyku i grzankami z domowego chleba pełnego ziaren)

- leniwe pierogi ( ziemniaki ugotowane wczoraj )

- surówka z marchwi, jabłka i różowych winogron (dużo soku z cytryny, cukier trzcinowy i odrobina greckiego jogurtu)

- buraczki z miodem

 

Trzeba się dowitaminizować ;)

Z bułeczkami i innymi słodkościami koniec do świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to te serniki z sosem pieczarkowym?

 

proponuje pogrzebac w zawartosc forum.....sa tu spejalisci od tego rozdzaju przysmakow, tak jak specjalisci opracowujacy strategie dla Łotwy, ktorzy w wolnych chwilach amatorsko zaprojektowali dworzec berlinski, a w miedzyczasie przeklejaja zdjecia z internetu na muratora.

 

tak wiec sernik to pestka. smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno trafiłam na dyskuję czy pierogi leniwe są z ziemniakami czy bez.

Jedni utrzymywali,że leniwe to głownie mąka i twaróg .

Drudzy dowodzili ,że leniwe mają składniki jak ruskie tylko użyte w innej konfiguracji i napewno mają w składzie ziemniaki.

Okazało się ,że w starych przepisach występują w obu wersjach prawdopodobnie w zależności od regionu:)

Edytowane przez galka
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galka

 

To prawda, moja mama nazywa leniwe pierogi kopytkami, ale jest to błędne określenie. Z nazwą "serniczki" jeszcze się nie spotkałam, ani z tym, by jadać je z sosem, raczej z masełkiem, bułką tartą, śmietaną, cukrem. Ale może warto spróbować, czemu nie :)

 

 

 

Na jutro pulpety z szynki wieprzowej w sosie pomidorowym i grubą kaszą pęczak , surówka z kapusty pekińskiej, surówka z pora

 

 

Pulpety:

- przygotowujemy mięso jak na kotlety mielone, z namoczoną w mleku kajzerką, jajkiem i przyprawami, formujemy małe kulki

- podsmażamy na oliwie pokrojone 2-3 ząbki czosnku i cebulę, lekko tylko obsmażamy pulpety, tak z wierzchu

- przekładamy wszystko do rondla z bulionem, dodajemy przecier pomidorowy, krótko gotujemy, dodając ziółka do smaku bazylię, oregano, tymianek, co tam mamy i co lubimy

Lekko, bez smażenia w głębokim tłuszczu, z chudym mięsem. Ja zawsze robię podwójną ilość i część gotowego dania zamrażam, by nie stać codziennie w kuchni, bo nie zawsze po prostu mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi je inaczej ale jako dodatek do drugiego dania zamiast ziemniaków,kasz itp u mnie sprawdza się wyśmienicie.Z duszonymi mięsami ,sosami pomidorowymi czy pieczarkowymi itp. są bardzo smaczne.Jak niżej widać ktoś :D:D:D miał doskonały pomysł na obiad.

 

http://img707.imageshack.us/img707/836/693266490763cedd387b.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img171.imageshack.us/img171/9422/69326652336600556ab8.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię na dwa sposoby. Albo z ziemniakami, albo z mąką ziemniaczaną. Ciasto wtedy lepiej trzyma sie kupy.

 

Pierogi to dla mnie ciasto plus farsz.

 

Np.

 

http://www.gotujmy.pl/pierogi-leniwe,przepisy,30059.html

 

http://www.gotujmy.pl/kluski-leniwe-i,przepisy,29350.html

 

Niby nazwa podobna a wykonanie inne.

Zapytałem dlatego żeby opinia publiczna znałą tą znaczącą różnicę ......;);) z ziemniakami czy bez.Choć i w jednej i drugiej wersji ser biały-twaróg jest nieodzowną częścią potrawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierogi to dla mnie ciasto plus farsz.

 

Bo to prawda.

 

Ale to jest tak – a właściwie było.:cool:

 

Są to pierogi wykonane przez leniwego (wyjątkowego leniwca), który zamiast wykonać dzieło zgodnie z kanonami sztuki kulinarnej , pomieszał wszystko i ugotował kluski.

 

Potomność uczciła tego niewiarygodnego leniwca, nazywając te (takie) kluski pierogami leniwymi.

Niestety w przekazie nie ma nic jakie to miały być pierogi – ruskie, czy z serem - dlatego występują w dwóch postaciach:

- z ziemniakami i serem – jako substytut pierogów ruskich,

- z serem, jako substytut pierogów z serem, często podawane na słodko.

 

Tak więc potrawa owa, mimo iż jest „kluskiem”, zwana jest na cześć tego leniwca, pierogami leniwymi.

 

Ot cała prawda.:yes:

 

 

Dopisałem:

U mnie, pierogi leniwe, to kluski z serem (z grubej mąki, często z otrębami) polane masłem i posypane grubym cukrem.:rolleyes:

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ziemniakami i serem – jako substytut pierogów ruskich,

z przekory powiem ,że jest to nieprawda :(:( w nawiązaniu do "LENIWYCH".Tu zostawił bym ruskie w spokoju by zbytnio nie mieszać pojęć .

 

z serem, jako substytut pierogów z serem, często podawane na słodko

 

Jest to druga nieprawda w nawiązaniu do klusków-pierogów leniwych.:D ,którą to wersję jako pierogi również zostawiłbym w spokoju by nie mieszać w/w pojęć.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...