Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

sobota.Do wyboru panierowane młode ziemniaki albo zielone kopytka szpinakowe.Te pierwsze oczywiście z zsiadłym mlekiem takim domowym z mleka od krowy babci Józi :D. i jajkiem sadzonym na mozzarelli .oczywiście jajkiem od kurki dziadzia Stasia.Te drugie czyli zielone kopytka szpinakowe z sosem oczywiście na bazie mojego ukochanego sera pleśniowego gorgonzola i białego wina "Halkidiki".Przepyszne zestawy,proste i mało pracochłonne-szybkie :D

Panierka do ziemniaczków koniecznie z kruszonych słonych paluszków :D:D:D a ziemniaczki koniecznie panierowane w rozgrzanym topionym serze pleśniowym nie w jaju :D .Natomiast przy zagniataniu kopytek ze szpinakiem należy pamiętać ,aby czosnek był nie przesmażony ze względu na goryczkę.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i białego wina "Halkidiki". :D

 

 

kilka razy juz wspominasz o tym winie.

Jeżeli masz na mysli greckie, to prawidłowa nazwa połwyspu wygląda tak : Chalkidiki.

To jest rejon uprawy , a nie nazwa własna wina.

 

 

Na obiad papryka faszerowana mięsem mielonym i ryżem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będąc dzisiaj w sklepie zobaczyłam pięknej urody antrykot....kupiłam i .......zrobiłam gulasz wołowy z kaszą gryczaną ( podsmażone kawałki wołowiny przełożyłam do szybkowaru i w nim dusiłam ok 15 minut .....w tym czasie doszła kasza ,ogórek kiszony i na stół ........jak ja kocham szybkowar :yes:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka razy juz wspominasz o tym winie.

Jeżeli masz na mysli greckie, to prawidłowa nazwa połwyspu wygląda tak : Chalkidiki.

To jest rejon uprawy , a nie nazwa własna wina.

 

 

Na obiad papryka faszerowana mięsem mielonym i ryżem :)

 

Pokonałaś mnie swoim greckim doświadczeniem ale chce abyś coś zobaczyła :(:(:(:no:

 

DSC_0175.jpgDSC_0176.jpgDSC_0177.jpg

 

 

są to ulubione wina mojej żony i moje a i znajomi bardzo je lubią.Z racji zawodu mojej Gosi kiedyś dostawała mnóstwo telefonów by je spróbować.Tak też zrobiła i są "numero łan " :D:D:yes: na naszym stojaku.Czy jeszcze mi coś przypniesz???:no::no:

 

http://sklep-wina.pl/category/80,grecja

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będąc dzisiaj w sklepie zobaczyłam pięknej urody antrykot....kupiłam i .......zrobiłam gulasz wołowy z kaszą gryczaną ( podsmażone kawałki wołowiny przełożyłam do szybkowaru i w nim dusiłam ok 15 minut .....w tym czasie doszła kasza ,ogórek kiszony i na stół ........jak ja kocham szybkowar :yes:)

 

Gulasz wołowy jest jednym z ulubionych dań na moim stole z kasza gryczaną.Jest to danie ,które pieczołowicie :D udoskonalam.Pomysłem na obiad jest wspaniały ale z całym szacunkiem powiedz jak zrobiłaś gulasz wołowy w "wolnowarze-szybkowarze":D ???.Przeca w jego zawartości jest wiele składników nie tylko mięso???.

Mój gulasz robię z wołowiny z deczka

:D

poprzerastanej tłuszczem z błonkami i żyłami. Taka jaśniutka wołowina jest smaczniejsza-aromatyczniejsza od tej chudej.

Pomysłem na obiad jest antrykot z którego szkoda robić gulasz on znakomicie nadaje się np.na takie danko: pokrojony na porcje z lekka rozbity,posypany przyprawami i mąką,zrumieniony na mocnym tłuszczu,z roztartym czosnkiem i przetartymi pomidorami ,podlany czerwonym winem np.Halkidiki :D i uduszonym.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brokułowa z maleńkim kleksem śmietany

i polędwica wieprzowa w folii na parze w otoczeniu ziół z ogródka lekko obsypana solą morską ,ziemniaki na parze i sałata lodowa z kukurydzą i papryką

 

Zapytam i tu bo mnie to zastanawia.

polędwica wieprzowa w folii na parze

Jak rozumiem zawijasz polędwicę w folię aluminiową ,wkładasz do urządzenia z parą i parujesz .Tak???To takie jakby dublowane parowanie.A po co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...