Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

tak, szpinak dusisz na masełku i w małej ilości wody z rozkruszoną kostką knora( dla zaostrzenia smaku) potem dodajesz rozdrobniony ser, czosnek- ja 2 ząbki na jedno op.mrożonki, 2-3 łyżki śmietany , ja jogurtowej i doprawiasz solą itp.

smacznego,

będziemy się dziś we dwa oblizywać :D :D ?

 

wszystkie składniki mam w domu ...wiec zrobie dzisiaj Twoje danie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O to widzę, ze nie tylko ja ma ten problem :wink:

U mnie codziennie musi byc mięso - w jakij postaci w zasadzie dowolnie, choc maż jest raczej tradycjonalistą :wink:

Wczoraj były sznycelki z piersi w mące i jajku z duszoną cebulką i ziemniaki z koperkiem.

Dzisiaj serwuję krokiety z mięsem i barszczykiem (do picia z torebki :wink: )

 

Staram się chociaż raz w tygodniu przygotować filety z rybki najczęściej wtdey z frytkami.

 

A ja najbardziej lubię swoją własną "chińszczyznę" czyli kawałki piersi marynowane w sosie sojowym+olej+ przyprawy (curry, papryka, imbir, kurkuma, jakaś mieszanka do drobiu) podsmażane i duszone wraz z marchewką (w cieniutkie paski), cebulą, papryką i na koniec kukurydza i ananas - mniam ! :D Oczywiscie z ryzem i surówką z kapusty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies tu na forum był wątek o szybkich daniach.

Zerżnełam z niego danie, które stało się jednym z moich ulubionych.

 

Kurczach w porach

 

Na patelni dusi sie pokrojone w kosteczkę piersi z kurczaka (ja najpierw chwilkę podsmażam, żeby nabrały koloru), dodaje sie pokrojonego pora, doprawic odrobine. dusi sie razem - ok 15 minut. na koniec zalewa sie śmietaną (zwykłą, nie kwaśną), podaje sie z ryżem

 

20 minut i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi przepis. tez z tych szybkich

cukinia z makaronem

 

2-3 małe cukinie

oliwa

2-3 ząbki czosnku

makaron (w miarę gruby i aldente)

sól, pieprz, tymianek, bazyilia, natka pietruszki (wszystko razem lub do wyboru)

Ewentualnie można dodac piers z kurczaka - smakuje jeszcze lepiej i jest wtedy konretniejsze (obiadowe) danie

 

Cukinia w paseczki, podsmażamy na oliwie czosnek, dorzucamy cukinię. Mieszamy i czekamy aż cukinia nieco zmięknie. nie liczyłam nigdy - na oko z 10 -15 minut

posypujemy czym chcemy :wink: , doprawiamy, dorzucamu makaron, mientolimy. Gotowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj byl szczupak smazony z zielona pietruszka i duza iloscia cebuli, do tego ziemniaczki podgotowane, przesmazone i zalane smietana z koperkiem (wyszly w sosie smietanowym) i tem obiadek gotowal maz, bo on lubi takie skomplikowane dania robic.

Dzisiaj byla pomidorowa z makaronem, nalesniki z konfitura i serkiem waniliowym danio do wyboru.

Jutro bedzie grzybowa ze smietana z makaronem i spagetti z sosem z wolowiny mielonej duszonej z czosnkiem, cebulka i pomidorami. I ten obied zrobie w tajiej ilosci zeby zostal na piatek.

 

Ja mam nieciekawa sytuacje, bo u mnie z zup lubia tylko: rosol, grzybowa, flaczki, grochowa, fasolowa (tylko maz lubi i ja), pomidorowa (maz nie lubi). I z zup to wszystko :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barszczykiem (do picia z torebki :wink: )

 

Daj chlopu ze szklanki popic , bedzie bardziej zadowolony :D

 

no ja bym tego nie wypil nawet z krysztalu ,

no ale moze ja jakis dziwny jestem :)

 

moja propozycja ..... niesolone ziemniaki w mundurkach i sledz w smietanie :D

 

ja popieram, funfel wiesz co lubię 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro bedzie grzybowa ze smietana z makaronem i spagetti z sosem .

nie żebym krytykowała ...broń Boże :lol: ale jeśli w zupie jest makaron to w drugim daniu nie powinno być makaronu ....kiedyś zwróciła mi na to uwagę pewna wykształcona gastronomicznie kobieta ...i jakoś tak teraz pilnuję aby sie makarony nie dublowały :wink: ale przecież to żaden grzech ...ot, takie podzielenie sie wiedzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies tu na forum był wątek o szybkich daniach.

Zerżnełam z niego danie, które stało się jednym z moich ulubionych.

 

Kurczach w porach

 

Na patelni dusi sie pokrojone w kosteczkę piersi z kurczaka (ja najpierw chwilkę podsmażam, żeby nabrały koloru), dodaje sie pokrojonego pora, doprawic odrobine. dusi sie razem - ok 15 minut. na koniec zalewa sie śmietaną (zwykłą, nie kwaśną), podaje sie z ryżem

 

20 minut i gotowe

 

Mozna dac rozne jarzyny - marchewke, pietruche itp. i tez jest pycha.

 

 

Ja często robie lazanki na szybko.

Jak zostaje mi mieso z rosolu, przepuszczam przez maszynke, w miedzyczasie gotuje makaron i kapuche kiszona (osobno :D ). Na tluszczyku szkle cebule, jak ta kapucha sie juz ugotuje to chwile podsmazam, wwalam wszystko do gara, doprawiam i gotowe.

Jak mam kapuche w glowkach to tez daje, bo wtedy lepsze.

PS. Kapuche kiszona przynajmniej 2 razy przelac woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...