Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas dzisiaj '' meat balls'' - czyli kuleczki z mieska wolowego z przyprawami smazone a nastepnie duszone w sosie pomidorowym z makaronem lub jak kto lubi z ziemniaczkami :D

 

Tez robie tylko strasznie dlugo robi sie te kuleczki (u mnie sa malutkie i moze dlatego). Ja dodaje do sosu pomidory cale z puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj obiad robi maz, bo wczesniej jest w domku. Kupil wolowinke i robi domowe hamburgery na grillu z opiekanymi buleczkami i sosikiem. Wlasnie przeslal mi zdjecie na komorke i gdy je zobaczylam to od razu zglodnialam, a w domku bede dzisiaj okolo 19 dopiero :cry: .

 

http://images49.fotosik.pl/48/80cd117685187244med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same cuda gotujecie :roll:

U mnie bigos staropolski nawinie :wink:

Trza bylo juz zjesc bo z 2 miesiace w zamrazalniku lezal :roll:

 

Ale...

Pyszna paste serowa zrobilam wczoraj do kanapeczek.

Jezeli ktos ma dosc tych niby-wedlin i lubi ryby to polecam

Serek bialy przepuszczamy przez praske, otwieramy szproty w oleju (olej WON), mieszamy to z tym serkiem, dodajemy cebule dymke (albo sama cebule, albo szczypiorek - ja wczoraj wwalilam w to szczypiorek), troche smietany, sól i pieprz i sruuu na kanapeczki. Pychotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do past na chlebek to mam tez sprawdzony przepis: makrele wedzona obrac z osci, do tego dodac pokrojone w kostke 3 ogorki konserwowe, 2 jajka na twardo, sol, pieprz i lyzka majonezu. Pasta moze stac w lodowce nawet 3 dni (u nas znika szybciej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
Co do past na chlebek to mam tez sprawdzony przepis: makrele wedzona obrac z osci, do tego dodac pokrojone w kostke 3 ogorki konserwowe, 2 jajka na twardo, sol, pieprz i lyzka majonezu. Pasta moze stac w lodowce nawet 3 dni (u nas znika szybciej).

:D

 

robię bardzo podobną: makrela, jaja, łyżka masła, natka pietruszki - pycha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj na kolację robiłam BRUSCHETTE , bardzo fajna sprawa

 

chlebek tostowy , lub bułka weka, paryska, kromeczki smarujemy oliwą z oliwek, podpiekamy na blaszce w 200 st. a będą chrupiące --złotawe, wyjmujemy , plasterek serem mozzarella ( z bloku) w kosteczkę pokrojone świeże pomidory, każdą kromeczkę pieprzymy, solimy , na wierzch świeża bazylia i dosłownie na 3 -4 min do piekarnika, można jeszcze dodać czosnek jak ktoś lubi, wspaniała gorąca kolacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frosia co to faszeraki?? :roll:

 

:

 

to kapusta wloska nadziewana miesem :D (nazwa moja :wink: )

 

kapuste wloska obieramy z wierzchnich lisci , dzielimy na 4-6 czesci (w zaleznosci od wielkosci kapusty) , krotko obgotowujemy w osolonym wrzatku, odcedzamy i studzimy.Odkrajamy glaby,miedzy liscie delikatnie wkladamy mase miesna (identyczna jak na kotlety mielone).jesli kapusta jest duza wykorzystuje 1kg miesa, do mniejszej daje okolo70-75dkg.Na koniec odrywamy jeszcze jeden zewn.lisc i "zamykamy" nim "faszeraka" , po czym obwiazujemy go nitka (podobnie jak rolady wolowe).Ukladamy je w rondlu (jednowarstwowo) i zalewamy bulionem wymieszanym z koncentratem pomidorowym.Dusimy az beda miekkie , okolo godziny (najpierw na wiekszym , potem na mniejszym ogniu ).Wyjmujemy ,przecinamy nitki, zdejmujemy je a sos "zaklepujemy" maka .

podaje je z ziemniakami piure , ale z ryzem tez nie sa najgorsze :D

 

 

Flaki tez robie sama , nie lubie tych kupnych :-?

A paste z makreli robie z ryby, jajka, ogorka kiszonego, pietruszki zielonej i majonezu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...