Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A może by się pokusił i pogadał z szanowną REDAKCJĄ co by założyła nowy Dział np. Łyżką po garach..... Coś na ząb............

W zasadzie prawie budowlany , bo naszym budowniczym potrzebna dobra strawa.............co Wy na to ?

 

Można by różne przepisy dawać podzielić na tematy, zupy, drugie dania, jednogarnkowe, wykwintne, owoce morza itp

no i oczywiście ciasta..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro bedzie grzybowa ze smietana z makaronem i spagetti z sosem .

nie żebym krytykowała ...broń Boże :lol: ale jeśli w zupie jest makaron to w drugim daniu nie powinno być makaronu ....kiedyś zwróciła mi na to uwagę pewna wykształcona gastronomicznie kobieta ...i jakoś tak teraz pilnuję aby sie makarony nie dublowały :wink: ale przecież to żaden grzech ...ot, takie podzielenie sie wiedzą :D

 

Ew-ka wiem, wiem ale ja dzisiaj ugotowalam dwa dania z rozpedu o 7 rano zeby na jutro miec juz spokoj, bo w piatek po pracy mam sprzatanko calego domku, a wracam przed 19. U mnie 2 dan nie zjedza, wiec wiedzialam, ze jak maz zje dzisiaj zupe to jutro makaron z sosem albo odwrotnie.

Dzisiaj wszyscy rzucilismy sie na zupke :p , a sos z makaronem powedrowal do lodowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie wyjdzie :lol: Ja dostalam na parapetówkę wypiekacz do chleba. Rewelacja!!! Proste, ogólnodostępne składniki. Ksiażeczka z przepisami. Wsypuje sie wszystko do pojemnika wg przepisu na dany chleb, zamyka i czeka. Nie trzeba nic wyrabić i pilnować. Wsypujesz, włączasz przycisk i wychodzisz z domu. Po 3 godzinach zazwyczaj jest pyszny, chrupiący chlebek. Bez zakwasu, na drożdżach. Pachnie niesamowicie i smakuje wybornie.

Polecam, wypiekacz http://www.nokaut.pl/wypiekacze/wypiekacz-moulinex-ow2000-home-bread.html . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był dzisiaj krupnik (wczorajszy, bo zupę gotuję na 2 dni :oops: ) a na drugie ziemniaczki z piekarnika z kefirem. Mniam :p

Polecam ziemniaczki:

Nie obierać, wyszorować, nieduże przekroić na połowę, duże pokroić w bardzo grube plastry, maczać w oleju i układać na blachę wyłożoną papierem. Włozyć do gorącego piekarnika (200 stopni lub trochę więcej), w połowie pieczenia przewrócić na drugą stronę. Pomaczanie w oleju powoduje, że się apetycznie rumienią :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, szpinak dusisz na masełku i w małej ilości wody z rozkruszoną kostką knora( dla zaostrzenia smaku) potem dodajesz rozdrobniony ser, czosnek- ja 2 ząbki na jedno op.mrożonki, 2-3 łyżki śmietany , ja jogurtowej i doprawiasz solą itp.

smacznego,

będziemy się dziś we dwa oblizywać :D :D ?

Bardzo dobre , dzisiaj robilam.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj robię kotlecik z pieczarkami. Mam ten ból, że muszę gotować takie dania, które następnego dnia mąż może zabrać do pracy i odgrzać w mikrofalówce. W domu obiad jem z synem.

 

1 podwójną pierś z kurczaka drobno pokroić (bez przesady!0. Do tego dodać: 40 dkg pieczarek startych na tarce jarzynówce, 2 jajka, 3 łyżki mąki ziemniaczanej, do smaku wegety i co kto lubi.

Nakładać łyżką i smażyć kotlety.

 

I coś na niedzielę:

Karczek lekko stłuc i na trochę zamarynować (w czym kto chce, z braku laku nawet w płynnej przyprawie do zup). Wyłożyć na blachę posmarowaną olejem. Posypać zupą cebulową w proszku Knora. Zalać dwoma kubeczkami śmietany 30%(wersja light - 18 % ale się zważy). Piec 45 minut w temp. 220 stopni. Rewelacja! Tak samo można robić schab, piersi kurczaka, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... stało się jednym z moich ulubionych.

 

Kurczach w porach

 

Na patelni dusi sie pokrojone w kosteczkę piersi z kurczaka (ja najpierw chwilkę podsmażam, żeby nabrały koloru), dodaje sie pokrojonego pora, doprawic odrobine. dusi sie razem - ok 15 minut. na koniec zalewa sie śmietaną (zwykłą, nie kwaśną), podaje sie z ryżem

 

20 minut i gotowe

 

...pycha :lol: i szybkie w robocie :D miałam jeszcze troszkę boczku wiec podsmażyłam razem z cyckami kury- dodałam przyprawe GYROS ......zamiast ryżu podałam z pszenicą ( u nas nie ma ale brat przywozi mi z D. gotuje sie tylko 10 minut )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, szpinak dusisz na masełku i w małej ilości wody z rozkruszoną kostką knora( dla zaostrzenia smaku) potem dodajesz rozdrobniony ser, czosnek- ja 2 ząbki na jedno op.mrożonki, 2-3 łyżki śmietany , ja jogurtowej i doprawiasz solą itp.

smacznego,

będziemy się dziś we dwa oblizywać :D :D ?

Bardzo dobre , dzisiaj robilam.

:D

 

nie jadamy w zasadzie szpinaku, ale.... zrobiłam w piątek ...jak to mój małż określił "takie inne niż wszystko" :lol: ..naprawdę szybkie i dobre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...