Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Babkę robię tak jak placki ziemniaczane czyli ucieram ziemniaki, dodaję jajka i mąkę oraz przyprawy: sól, pieprz i majeranek. Do tego dodaję wcześniej podsmażoną i wystudzoną pokrojoną w kostkę kiełbasę albo boczek i cebulę. Po ostygnięciu mieszam z masą ziemniaczaną. Potem wylewam to wszystko na foremkę i do pieca tak na godzinkę. Najbardziej mi smakuje na drugi dzień (jak zostanie :roll: ) podsmażona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaczkow nie ugotowalam (nadal leza w zamrazalniku).

Bedzie za to siwezonka (nasza nazwa), w kostke kroimy schab, fileta, wszystko podsmazamy z duza iloscia cebuli, do tego frytki i surowka.

 

No właśnie swieżonka. Jadłam cos takiego ale z ryb w jedenj z knajpek pod Wrockiem. Pychota.

Może zapodasz przepis a może znasz przepis na rybna swieżonke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaczkow nie ugotowalam (nadal leza w zamrazalniku).

Bedzie za to siwezonka (nasza nazwa), w kostke kroimy schab, fileta, wszystko podsmazamy z duza iloscia cebuli, do tego frytki i surowka.

 

No właśnie swieżonka. Jadłam cos takiego ale z ryb w jedenj z knajpek pod Wrockiem. Pychota.

Może zapodasz przepis a może znasz przepis na rybna swieżonke.

 

Przepis:

-2-3 duze cebule pokroic w krazki i podsmazyc na masle na zloty kolor, posypac wegeta, podlac troche woda i udusic do odparowania wody, wylozyc na talerzyk

-50 dkg fileta pokroic w kostke i podsmazyc dodajac sol, pieprz, wegete, papryke, przelozyc na talerz do cebuli

-50 dkg schabu zrobic jak filet, po podsmazeniu podlac troche woda i dusic z 5 minut do odparowania

potem wszystkie skladniki wkladamy na patelnie i przesmazamy chwile, podlawam woda (kilka lyzek) i dusze chwile aby wszystki skladniki sie polaczyly, cebula musi byc miekka.

 

Swiezonki rybnej nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaczkow nie ugotowalam (nadal leza w zamrazalniku).

Bedzie za to siwezonka (nasza nazwa), w kostke kroimy schab, fileta, wszystko podsmazamy z duza iloscia cebuli, do tego frytki i surowka.

 

No właśnie swieżonka. Jadłam cos takiego ale z ryb w jedenj z knajpek pod Wrockiem. Pychota.

Może zapodasz przepis a może znasz przepis na rybna swieżonke.

 

Przepis:

-2-3 duze cebule pokroic w krazki i podsmazyc na masle na zloty kolor, posypac wegeta, podlac troche woda i udusic do odparowania wody, wylozyc na talerzyk

-50 dkg fileta pokroic w kostke i podsmazyc dodajac sol, pieprz, wegete, papryke, przelozyc na talerz do cebuli

-50 dkg schabu zrobic jak filet, po podsmazeniu podlac troche woda i dusic z 5 minut do odparowania

potem wszystkie skladniki wkladamy na patelnie i przesmazamy chwile, podlawam woda (kilka lyzek) i dusze chwile aby wszystki skladniki sie polaczyly, cebula musi byc miekka.

 

Swiezonki rybnej nie znam.

 

Dzięki za przepisa.

A jaciagle szkam w necie przepisu na ta rybna wersje świeżonki.

 

W tej knajpce podają tez niesamowitą zupe rybną z duza ilościa papryki cebuli i sandacza w kapuscie z grzybami. Palce lizać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandacz w kapuscie z grzybami - cos dla mnie.

 

Nie moglbys zapytac sie o przepis ? ? ? :o :o :o

 

Jakis przepis na szybka i aromatyczna zupke rybna tez bym chciala.

 

Ale ja nie uzywam wegety - to jest jakies paskudztwo - tylko ziol i alkoholu . :D

 

Na przyklad do duszonych grzybow mozna wlac sporo sherry :D gdyby polaczyc to z tym sandaczem zawijanym w kapuscie ......mniam, mniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lumpie pewnie że można :) ja akurat robię taką bo taką moja babcia robiła i taką lubimy.

 

Dzisiaj u nas było spagetti bolognese.

 

W temacie świeżonki to u nas robiono ale świeżynkę :D i było to tak jak pisze nastka świeże mięso ubitego świniaka :roll: podsmażone a potem duszone z dużą ilością cebuli i przypraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
W temacie świeżonki to u nas robiono ale świeżynkę :D i było to tak jak pisze nastka świeże mięso ubitego świniaka :roll: podsmażone a potem duszone z dużą ilością cebuli i przypraw.

 

u nas też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie świeżonki to u nas robiono ale świeżynkę :D i było to tak jak pisze nastka świeże mięso ubitego świniaka :roll: podsmażone a potem duszone z dużą ilością cebuli i przypraw.

 

u nas też :D

 

To tez znam ale nigdy tego nie jadlam, bo byly w tej swiezonce podroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj był krupnik na skrzydełkach oraz nalesniki z serem i dżemem ...

 

....a dzisiaj :roll: został mi rosół - chyba bedzie pomidorowa ( na własnym przecierze pomidorowym ) a na drugie schab + biała rzodkiew +ziemniaczki ..... tradycyjny obiad :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...