Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiem. :D

Afrodyzjak na walentynki w postaci:

 

Szparagi z sosem koperkowym.

Pychotka

Szparagi podobno sa afrodyzjakiem ze wzgledu na swój falliczny kształt

 

:wink:

 

:lol: :lol: :lol:

polecam wobec tego rowniez banany 8) :wink:

 

Czemu nie. Kiedys w Karpaczu jadłam taki perwersyjnie podany deser. Składał sie z grilowanego banana, 2 krążków ananasa, 2 kulek lodów i sosu waniliowego polanego we wlasciwym końcu :wink: :roll: :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. :D

Afrodyzjak na walentynki w postaci:

 

Szparagi z sosem koperkowym.

Pychotka

Szparagi podobno sa afrodyzjakiem ze wzgledu na swój falliczny kształt

 

:wink:

 

:lol: :lol: :lol:

polecam wobec tego rowniez banany 8) :wink:

 

Czemu nie. Kiedys w Karpaczu jadłam taki perwersyjnie podany deser. Składał sie z grilowanego banana, 2 krążków ananasa, 2 kulek lodów i sosu waniliowego polanego we wlasciwym końcu :wink: :roll: :o :o

 

wow :o :o bosskieee !!!! 8) :D

bede jutro kombinowac :roll: :oops: :lol:

dzieki za pomysl.....

 

ananas byl grilowany? gdzie sie znajdowal? pod kulkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pene ze szpinakiem i kurczakiem

 

dla 4 osób

przygotowanie 20 minut

makaron Pene gotowany na półtwardo lub tzw wstążki szerokie

1/2 szklanki białego wina ( niekoniecznie)

2 piersi kurczaka

cebula

2 czosnki ząbku

szpinak w liściach ( mrożony liściasty lub świeży w)

śmietana 12% 200

sól

pieprz biały mielony

 

na oliwie usmażyć kawałki kurczaka z posiekaną cebulą

+ pierz, szklane winą, zredukować

dodać szpinak podsmażyć ok 10 minut

+ śmietanę , czosnek sól

dodac makaron, podgrzać zredukować sos

podać i smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marchewke pokroic w drobna kosteczke, zalac woda, lekko posolic i gotowac do miekkosci. Dodac puszke groszku, dusic okolo 5 minut. Odlac nadmiar wody (zostawic tyle zeby byly 2-3 lyzki), dodac lyzke masla, pieprz, sol, lyzeczke cukru. Jak maslo sie rozpusci wsypuje niepelna lyzeczke maki i mieszam energicznie i gotowe.

 

Jak nie chce mi sie kroic marchewki to kupuje w sloiku kotlina groszek z marchewka, przekladam do garnka, dusze 10 minut, odlewam zalewe i dalej tak samo.

 

Dobry tez jest groszek z serkiem topionym. Puszke groszku podgrzac w garnku, odlac zalewe, dodac trojkacik serka smietankowego topionego, wymieszac i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja robię marchewkę z groszkiem taką z mrożonki, wsypuje do garnka zalewam woda tak żeby przykryło, łyżeczkę masła i trochę do smaku kucharka lub Vegety, gotuję do miękkość i zagęszczam mąką ze śmietaną,

 

 

wczoraj wyjątkowo był schabowy ( goście byli) , marchewka z groszkiem, bukiet warzyw duszony na oliwie w ziołach ( brokuła, kalafior , marchew), sałatka meksykańska na gorąco , surówka dla dzieci-- marchewka z jabłkiem i ziemniaczki

 

jutro krupnik i zapiekanki na kolację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsacie jest program Ewa Gotuje kilka razy udało mi sie zobaczyc fajne rzeczy ale nie znałam przepisów :wink: dzisiaj trafiłam na jej stronkę

http://www.ewawachowicz.pl/ewa-gotuje-odc0.htm

mnie juz kilka przepisów zainteresowało :D

 

też zawsze ją oglądam. Ostatnio używała thermomixa do sorbetów truskawkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsacie jest program Ewa Gotuje kilka razy udało mi sie zobaczyc fajne rzeczy ale nie znałam przepisów :wink: dzisiaj trafiłam na jej stronkę

http://www.ewawachowicz.pl/ewa-gotuje-odc0.htm

mnie juz kilka przepisów zainteresowało :D

 

też zawsze ją oglądam. Ostatnio używała thermomixa do sorbetów truskawkowych.

widziałam :lol: własnie ten odcinek mnie zachecil do poszukania jej strony w necie .....te krewetki i sorbet w szczególnosci :lol: w najblizszy weekend mam zamiar zrobic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsacie jest program Ewa Gotuje kilka razy udało mi sie zobaczyc fajne rzeczy ale nie znałam przepisów :wink: dzisiaj trafiłam na jej stronkę

http://www.ewawachowicz.pl/ewa-gotuje-odc0.htm

mnie juz kilka przepisów zainteresowało :D

 

:p ja wlasnie wczoraj kopiowalam sobie jej przepisy razem ze zdjeciami do moich ulubionych (te co mnie interesowaly). Szkoda tylko, ze przy wszystkich przepisach nie ma fotek. Wczoraj w programie robila ciasto "zebra" (odcinek 8) - pieknie wygladalo i mam zamiar je zrobic ale za tydzien, bo w ta sobote beda paczki.

Rowniez w tym samym odcinku byla piers indycza w suchej marynacie z sosikiem, tez moze byc dobra i dietetyczna.

Lubie ja ogladac, bo tlumaczy wszystko dokladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsacie jest program Ewa Gotuje kilka razy udało mi sie zobaczyc fajne rzeczy ale nie znałam przepisów :wink: dzisiaj trafiłam na jej stronkę

http://www.ewawachowicz.pl/ewa-gotuje-odc0.htm

mnie juz kilka przepisów zainteresowało :D

 

:p ja wlasnie wczoraj kopiowalam sobie jej przepisy razem ze zdjeciami do moich ulubionych (te co mnie interesowaly). Szkoda tylko, ze przy wszystkich przepisach nie ma fotek. Wczoraj w programie robila ciasto "zebra" (odcinek 8) - pieknie wygladalo i mam zamiar je zrobic ale za tydzien, bo w ta sobote beda paczki.

Rowniez w tym samym odcinku byla piers indycza w suchej marynacie z sosikiem, tez moze byc dobra i dietetyczna.

Lubie ja ogladac, bo tlumaczy wszystko dokladnie.

a gotuje w swojej prywatnej kuchni i nakrywa stół w swojej jadalni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsacie jest program Ewa Gotuje kilka razy udało mi sie zobaczyc fajne rzeczy ale nie znałam przepisów :wink: dzisiaj trafiłam na jej stronkę

http://www.ewawachowicz.pl/ewa-gotuje-odc0.htm

mnie juz kilka przepisów zainteresowało :D

 

Wczoraj zupełnie przypadkiem natrafiłam na jej stronę w internecie i od razu trafiła do zakładek :D

oglądałam kiedyś jak robiła cisto (nazwy nie pamiętam) z masą serową,makową i orzechową,takie 3w1 i wbrew pozorom wcale to nie było trudne, a ja lubię proste rzeczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...