Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja dzisiaj nie mam obiadu, maz na wyjezdzie, wiec nie zrobi.

Zostal mi caly bochenek chleba od piatku, wiec zrobie pewnie grzanki. Do miseczki wlewam oliwe, wsypuje rozne przyprawy z przewaga papryki ostrej, pokrojony chleb nacieram zabkiem czosnku i smaruje pedzlem oliwa i smaze. proste, szybkie, tanie i tresciwe :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszanki nie jem. A jajka owszem.

 

błąd że nie jesz. Ja uwielbiam. Oczywiście musi być podana "bele jak" (jak to kaszanka) i dodatkową oprawę mieć.

Ja przed kompem jadam ją wieczorami w ten sposób :D

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/8df0eb5bba178e6651199b577af01dee,10,19,0.jpg

 

:lol: :lol: :lol: o matko, nie widziałam tego wcześniej. A w jakiej kolejności to jesz? Ja musiałabym zacząć od tej flaszki z lewej strony, to byłoby mi potem wszystko jedno co jem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszanki nie jem. A jajka owszem.

 

błąd że nie jesz. Ja uwielbiam. Oczywiście musi być podana "bele jak" (jak to kaszanka) i dodatkową oprawę mieć.

Ja przed kompem jadam ją wieczorami w ten sposób :D

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/8df0eb5bba178e6651199b577af01dee,10,19,0.jpg

 

:lol: :lol: :lol: o matko, nie widziałam tego wcześniej. A w jakiej kolejności to jesz? Ja musiałabym zacząć od tej flaszki z lewej strony, to byłoby mi potem wszystko jedno co jem :lol:

 

he,he, najpierw cola, bo zabija w organizmie na kilka godzin całą florę bakteryjna podobno i wtedy już można pozwalać sobie na wszystko.

Na koniec lody, też unieruchamiają żołądek na kilka godzin.

No a jak minie działanie coli i lodów to już śpię i wtedy niech sie tam dzieje co chce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie w końcu w temacie jak zaparzyć herbatę, bo też bym się chciał podzielić z Wami moimi umiejętnościami, a jedyne co potrafię w kuchni to właśnie ta herbata.(a i to nie zawsze udana podobno) :D

 

bobiczku tak ladnie tutaj w watku opisujemy przepisy, ze przeciez mozesz sprobowac i sie nauczyc gotowac, Twoja zona bylaby zachwycona :p !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pełna improwizacja :lol:

na patelni rozgrzałam oliwe , wrzuciłam pokrojone oliwki , suszone pomidory marynowany czosnek a jak sie przesmażyło dodałam resztke zielonego pesto ...w miedzyczasie ugotowałam makaron spagetti -ktory potem wrzuciłam na patelnie do sosu ......było pyszne :D czerwone wino dopełniło smaku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocio dostał na pociechę watróbke :)

 

A propos watróbki- macie na nia jakis patent? mi zawsze potwornie pryska na patelni :( juz pare razy sie poparzyłam. Przywiera (a patelnie mam ok), przypala sie :(

ps. nigdy nie jadlam z jabłkami - a ponoc dobra

 

ps. z ta watróbka to mam tak - ze niby jej nie lubie ale tak 2 x do roku - dostaje na jej punkcie szału i MUSZE zrobic :)

 

Mój patent jest taki, że wątróbkę pozostawiam po przepłukaniu na durszlaku na jakies 10 minut. Sporo wody wtdy zleci. Potem kładę ją na zimny olej na patelnię i przez dłuższą chwilę nie ruszam. Woda w trakcie nagrzewania się patelni i tłuszczu wyparowuje (to nawet logiczne :lol: ). Potem w trakcie mieszania może ze 3 razy prysnąć, ale to już pryszcz. Smaży się dłużej, ale bezpiecznie stać nad patelnią.

Jeśli chodzi o inne produkty, można do tłuszczu na patelni sypnać szczyptę soli, to wtedy nie pieni się tak i nie pryska. W przypadku wątróbki nie da rady, bo wątróbkę soli się jak jest gotowa, bo posolona na początku będzie twarda. Ja wcale nie solę. Solę cebulkę, którą smazę osobno i dokładam na koniec.

 

dziś właśnie na obiad robiłam wątróbkę i zupę fasolową z makaronem.

 

<a href=http://img15.imageshack.us/img15/9341/wtrbla.jpg' alt='wtrbla.jpg'>

http://img15.imageshack.us/img15/wtrbla.jpg/1/w320.png[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj pierogi z serem na słodko i pomidorówka z lanym ciastem :D

A jednak wiedziałam że to ty 8)

a lane ciasto ? po śląsku anlał :lol:

 

jajko całe + mąka pszenna ....mieszać do uzyskania konsystencji dobrej smietany lub ciasta nalesnikowego...wlewać pomaluśku na gotująca sie zupe i delikatnie mieszać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...