Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

frosch, aż musiałam w Wikipedii sprawdzić :)

 

Karminadle (roz za kedy tyż gehaktyz) - szpajza ślůnskigo kuchńa. Sům to mlůne sznycle,

przirychtowane ze świńskigo mjynsa, świńsko-uowjynźigo nale dowńi tyż ze krůliczygo,

bestůż we Ślůnsku kejśik bůło powszechne cichtowańy krůlikůw.

Karminadle dowńi bůły dańym na gody, terozki sům potrawům, kero śe podowo we tydńu.

Krůne na ślizyki jedzůne sům tyż na źimno kej uobłożyńy kanapkůw ze chlyba abo żymłůw.

czyli po prostu mielone :D

 

A u nas to są "faszyrki" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja dzisiaj z obiadem poszlam na latwizne i w marynate wrzucilam plastry karkowki i fileta z kurczaka. Wczesnym wieczorkiem upieke na grilu i zrobie surowke, wiec caly dzien mam labe.

Moze napisze ciekawostke, ze obiad jemy w niedziele okolo 18 tak jak w tygodniu. Pare razy w niedziele zrobilam o 15 ale byla to za wczesna godzina i wszystko pozostawalo na talerzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warkocze Maryny:

Kupujemy piers z indyka albo innego drobiu. Tniemy na paski i zwijamy jak warkocz (Maryny, Bozeny, Krysi, Jagny - jak kto woli). Coby sie nie rozlecial spinamy wykalaczka.

Wkladamy na dobe do marynaty (co kto lubi ale sol i pieprz wskazane).

Jak juz sie zamarynuje to smazymy na gleboim tluszczu.

Bardzo efektownie wyglada na talerzu.

W oryginalnym przepisie kucharz podawal to z sosem z prawdziwkow, ale mozna wymyslac rozne kombinacje.

Smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek

madd - to ja jutro zrobię te warkocze :D

super pomysł - również na jakąś imprezę, skoro takie efektowne :)

 

u mnie dzisiaj:

gulasz z żołądków indyczych + ryż + surówka z marchwi, jabłka, chrzanu i śmietany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pełna improwizacja :lol:

na patelni rozgrzałam oliwe , wrzuciłam pokrojone oliwki , suszone pomidory marynowany czosnek a jak sie przesmażyło dodałam resztke zielonego pesto ...w miedzyczasie ugotowałam makaron spagetti -ktory potem wrzuciłam na patelnie do sosu ......było pyszne :D czerwone wino dopełniło smaku :D

 

To ja robię podobną sałatkę makaronową (może być jako danie na ciepło), tylko zamiast pesto, przesmażam wędzony boczek, potem kroję go w paseczki i dodaję tarty parmezan - pychota wielka. A i makaron rurki daję.

 

A tak wogóle, to pyszny ten temat, pyszny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pełna improwizacja :lol:

na patelni rozgrzałam oliwe , wrzuciłam pokrojone oliwki , suszone pomidory marynowany czosnek a jak sie przesmażyło dodałam resztke zielonego pesto ...w miedzyczasie ugotowałam makaron spagetti -ktory potem wrzuciłam na patelnie do sosu ......było pyszne :D czerwone wino dopełniło smaku :D

 

To ja robię podobną sałatkę makaronową (może być jako danie na ciepło), tylko zamiast pesto, przesmażam wędzony boczek, potem kroję go w paseczki i dodaję tarty parmezan - pychota wielka. A i makaron rurki daję.

 

A tak wogóle, to pyszny ten temat, pyszny :D

ja w ogóle to lubie makaron pod każdą postacią :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ogóle to lubie makaron pod każdą postacią :lol:

Ja też, tylko u mnie to nie da się ukryć :-?

 

A może jakieś zapiekanki makaronowe ?

 

takie śliczne miseczki do zapiekanek se kupiłam w Ikei :D i każdy będzie miał swoją, normalnie jak w jakiejś restaracji 8) i mam już piekarnik :D , mogę szaleć :D

 

Dacie poszaleć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla miłośników kuchni włoskiej - nie robiłam, ale brzmi pysznie :D (zasłyszane w sieci) i żeby nie było, że tak na sępa 8)

 

Canneloni ze szpinakiem

- Makaron Canneloni, sól, oliwa z oliwek

- Kostka oliwa z oliwek Knorr

 

FARSZ:

2 opakownia szpinaku w kulkach

2- 3 opakowania serka fromage ziołowy i czosnkowy

3-4 ząbki czosnku

2 łyżki śmietany

sól, pieprz, odrobina cukru

 

SOS:

2 słoiki przetartych pomidorów (mogą być te z puszki)

1 większy koncentrat pomidorowy

2 łyżki śmietany

bazylia

przyprawa włoska

pieprz, sól, papryka słodka

 

DEKORACJA:

ser żółty

 

1. Makaron gotujemy 1-2 min. w osolonej wodzie z kostką oliwa z oliwek Knorra

2. Wyjmujemy i układamy na ręczniczku materiałowym

3. Szpinak na patelnię, dodajemy serki, czekamy aż się rozpuszczą, mieszamy, doprawiamy czosnkiem i przyprawami, musi być lekko ostry.

4. sos mieszamy

5. małą łyżeczką, nadziewamy rurki makaronowe

6. Nadziane 8) canneloni wkładamy do brytfanki, całość zalewamy sosem i posypujemy żółtym serem

7. Pieczemy 35-40 min. (5 ost. bez przykrycia folią aluminiową) w temp. 200 st. - program (góra/dół)

Można posypać bazylią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...