Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

Ja też mam dziś polędwiczki

Tylko z dodatkiem wspaniałego sosu na bazie musztardy.

Sos: śmietanę kremówkę ( 36 %) podgrzewam w garnuszku, gdy sie zagotuje dodaję musztardy francuskiej ( z dużymi ziarnami gorczycy) i finisz a sos rewelka. Polędwiczki kroję na kawałeczki marynuję z zioołach a potem sruu na patelnie grilową, smażę 2 minutki i na stół. jako dodatek będą warzywka z Hortexu (brokuły, kalafior i marchewka) krótko zblaanszowaane w wodzie a potem podsmażone z młodymi ziemniaczkami na masełku.

 

brzmi smakowicie :D o której obiad ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja też mam dziś polędwiczki

Tylko z dodatkiem wspaniałego sosu na bazie musztardy.

Sos: śmietanę kremówkę ( 36 %) podgrzewam w garnuszku, gdy sie zagotuje dodaję musztardy francuskiej ( z dużymi ziarnami gorczycy) i finisz a sos rewelka. Polędwiczki kroję na kawałeczki marynuję z zioołach a potem sruu na patelnie grilową, smażę 2 minutki i na stół. jako dodatek będą warzywka z Hortexu (brokuły, kalafior i marchewka) krótko zblaanszowaane w wodzie a potem podsmażone z młodymi ziemniaczkami na masełku.

 

brzmi smakowicie :D o której obiad ? ;)

 

To ja też będę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ser biały +pomidory suszone+ bazylia świeża + oliwa ( doskonała z tych pomidorów jeśli sa zalane ) ( + czosnek jak kto lubi ) + gałka muszkatołowa , sól , pieprz.

 

To baza.

Pakuję to w pierogi ( cieniuśkie ciasto, do gara i szybko na patelnię )

smaruję pieczywo ( dooskonałe z chrupiącymi pieczonymi bagietkami )

O makaronie nie wspomnę.

 

Same pomidory upycham w sosy do mięs wszechrodzajów. Doskonale pasują do zup typu bogracz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sałatka z suszonymi pomidorami

 

Mix sałat (włoska mieszanka dostępna w supermarketach), rukola, kiełki,

suszone pomidory pokrojone w paski, ser mozzarella pokrojony w kostkę,

cebula czerwona, pestki z dyni lekko uprażone na patelni,

sól, pieprz, ocet winny lub balsamico, oliwa z pestek winogron(może być inna).

Wymieszać i schrupać, pychota!

Można dodać pokrojoną rzodkiewkę i koperek jeśli ktoś lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poledwiczki posolone, popieprzone, posmarowane musztarda opruszyc maka i obsmazyc. Na to podsmazona i uduszona cebulke. Przed podaniem i polozeniem na mieso cebuli poledwiczki posypac ziolami prowalsandzkimi (nie wiem jak to sie pisze dokladnie) i dopiero polozyc cebule. Danie wymyslil maz - pycha!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ser biały +pomidory suszone+ bazylia świeża + oliwa ( doskonała z tych pomidorów jeśli sa zalane ) ( + czosnek jak kto lubi ) + gałka muszkatołowa , sól , pieprz.

 

To baza.

Pakuję to w pierogi ( cieniuśkie ciasto, do gara i szybko na patelnię )

smaruję pieczywo ( dooskonałe z chrupiącymi pieczonymi bagietkami )

O makaronie nie wspomnę.

 

Same pomidory upycham w sosy do mięs wszechrodzajów. Doskonale pasują do zup typu bogracz.

Ser bialy jaki-feta czy inny,ile tych pomidorow caly słoiczek?

Mi to trzeba pisać jak krowie na rowie :lol: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sałatka z suszonymi pomidorami

 

Mix sałat (włoska mieszanka dostępna w supermarketach), rukola, kiełki,

suszone pomidory pokrojone w paski, ser mozzarella pokrojony w kostkę,

cebula czerwona, pestki z dyni lekko uprażone na patelni,

sól, pieprz, ocet winny lub balsamico, oliwa z pestek winogron(może być inna).

Wymieszać i schrupać, pychota!

Można dodać pokrojoną rzodkiewkę i koperek jeśli ktoś lubi.

Jakie kiełki są najlepsze?

Dzięki wszystkim za odpowiedż.

Może ktoś jeszcze się podzieli :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było coś o polędwiczkach wp.; no to ja robię tak:

 

Polędwiczki nr 1

 

- całą polędwiczkę marynuję w takiej oto miksturze: musztarda sok z cytryny oliwa rozgnieciony czosnek trochę ziół pieprzu i soli i najważniejsze miód. (część zostawiam jako sos do polania gotowej polędwiczki).

Dokładnie wszystko mieszam i nacieram tym polędwiczkę. Do lodówki na noc.

 

 

Przesmażam króciutko na oliwie, zdejmuję zawijam w folię i do piekarnika na 20-25 min.

Na patelni zostaje sama dobroć, więc rozgrzewam, wrzucam posiekaną w talarki marchewkę i odrobina białego wina, 10-12 minut i gotowe.

 

 

 

Polędwiczki nr 2

 

wg. węgierskiego przepisu (najlepsza kuchnia dla mnie)

 

- siekamy mięsko w drobne długie paski i marynujemy w musztardzie i oliwie (długo, nawet dwa dni), przygotowujemy sobie pora (biała część), wątróbkę ind. (zeskrobaną, wiecie), paprykę, pieczarki i pomidora. Wszystko posiekane.

 

Na patelni smażymy najpierw mięsko, króciutko i po kolei dodajemy resztę. Przed wrzuceniem pomidora wlewamy odrobinę mocnego bulionu i ciut czerw. wina. Zeskrobana watróbka zagęści nam sos. Na koniec pomi.

 

I to danie dopiero ładnie wygląda!

 

 

A na rybę robię tak: ten przepis jest naprawdę wyjatkowo szybki (pod warunkiem, że nie zapomnimy wyjąć ryby z zamrażalnika, chyba, że świeże)

 

- musi być filet, aby był komforcik jedzenia.

fileciki sól, pieprz, delikatnie prószymy mąką i na oliwę na dwie min. teraz wrzucamy pokrojony w paski por, parę minut dusimy i zalewamy słodką śmietanką (taką... wiecie ... 30%...). Po paru minutach sosik robi się gęsty, sól, pieprz + co kto woli i gotowe. Mniam.

 

 

Smacznego.

 

P.S.

 

przepisy sprawdzone!

 

P.S.

str.5 chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wymysliłam taki zestaw :

-po pracy stwierdziłam ,że w lodówce miałam kawałek schabu , rzodkiewki i brukselkę :roll:

Ugotowałam kasze gryczaną

Pokroiłam rzodkiewki

Brukselke przekroiłam na pół i wrzuciłam na osolony wrzątek na chwile ,potem na masełko na patelni -podsmażyłam na złoto ,posypałam bułką tartą

Schab pociełam na 4 kawałki -delikatnie rozbiłam , zrobiłam ciasto nalesnikowe (jajko , mąka i ....maslanka, bo nie mialam otwartego mleka :wink: ) i w tym ciescie maczałam kotlety i smażyłam na oleju . Na talerzu ułożyłam rzodkiewki ,brukselką ,kasze i miesko :D

Wszystko to trwało 20 minut ....w miedzyczasie zrobiłam jeszcze deser ....gorzką czekolade+ slodka smietana rozpusciłam w garnuszku

3 pomarancze obrałam i pokroiłam na czesci ...po obiedzie podałam cząstki pomaranczy ,ktore maczalismy w goracej czekoladzie .....prosto i smacznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
Tak, właśnie taka.

Zrobiłam w większej ilości i dzisiaj ta sama ze schabowym, a jutro :-? jeszcze nie wiem z czym. Może podpowiecie :D

 

najbardziej to mi tu pół litra pasuje... 8) :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...