Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A u nas piwo i orzeszki pistacjowe :)

 

Zbulwersowanym wyjasnie ze ja nie moge zrobic dzis obiadu (niektórzy wiedzą dlaczego :)) i mdli mnie na jakikolwiek "obiadowy" zapach , za to orzeszki pistacjowe rabię na tony i tylko na to mam ochotę :) , a facetowi sie nie chce tylko dla siebie gotowac więc uznał radośnie że zamiast kotleta strzeli sobie piwko :)

ps. wieczorem facet pewnie zgłodnieje i cos bidulek upichci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas piwo i orzeszki pistacjowe :)

 

Zbulwersowanym wyjasnie ze ja nie moge zrobic dzis obiadu (niektórzy wiedzą dlaczego :)) i mdli mnie na jakikolwiek "obiadowy" zapach , za to orzeszki pistacjowe rabię na tony i tylko na to mam ochotę :) , a facetowi sie nie chce tylko dla siebie gotowac więc uznał radośnie że zamiast kotleta strzeli sobie piwko :)

ps. wieczorem facet pewnie zgłodnieje i cos bidulek upichci :)

 

Uważaj, bo podobno często zawierają pleśnie, co może być szkodliwe nie tylko dla Ciebie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziś zupe rybną.

 

mayland, a jak robisz taką zupkę? gatunek ryby ma znaczenie? :roll:

 

przyłączam się do pytania

 

To ja powiem jak ja robię zupę rybną :)

Woda + kostka rosołowa, 3 pory w talarki, 2 cebule, marchewka starta na tarce jarzynowej, papryka kolorowa, czosnek - gotujemy ok. 40 min. Wrzucamy mrożonki: brokuł, fasolka szparagowa i świeżą papryczkę chili (całą), gotujemy ok. 15 min. dodajemy dużą ilość curry, na końcu rybę w kostkę. Gatunek ryby nie jest bez znaczenia - musi być tłusta, zatem sola albo dorsz. Z rybką, to już dosłownie moment. Smacznego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooooooooo, ryybna zuupa :D

Spróbujemy jutro !

 

Dzisiaj udziec wołowy w sosie chrzanowym , ziamniaki ..dalej nie wiem. :roll:

Pomidorowa nieustająca :lol: w wersji z makaronem ryżowym.

 

Na deser ciasto z wczoraj. 8)

 

 

A w ogóle , serdeczne dzięki za ten wątek. Wystarczy przewinąć do góry, podejrzeć co kto co konsumował i duch kulinarny nawiedza .. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
A u nas zupki chińskie :oops: Nic mi się nie chciało zrobić i już.

 

mi nadal się nie chce, ani gotować, ani jeść :-?

najlepsze byłyby takie tabletki, połykałoby się rano i cały dzień spokój :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na swieta robie zupe rybna wg Chefa Paula -przepis jest gdzies w kulinariach -pyszna i delikatna ,a jak mnie najdzie to gotuje naszybsza zupe rybną czyli kartoflanke z łososiem lub dorszem .

Skladniki :

ziemniaki w kostke ,marchewka w kostkę zalac woda ,gotowac z solą ,wegetą i kostką rosołową (ok pol godziny ) zagescić mąką pszenną rozmąconą w zimnej wodzie ,dodac łyzke masla ,wsypac 2 garsci mrozonego groszku-zagotować - na koniec wlac kubek slodkiej smietanki i surowego łososia pokrojonego w kostkę -nie gotowac !!! zostawic we wrzatku 15 minut -podawac ze swieżym chlebkiem posmarowanym prwadziwym masłem :D pycha :D ryby nie musi byc duzo -wywar i tak przejdzie zapachem rybki

Jadlam taką zupe nad morzem w restauracji -bardzo mi smakowala ale cena byla bardzo slona :roll: wiec postanowilam sama taka ugotowac i sie udało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
Ale jedzenie jest przyjemnością :oops:

 

wiem :) :oops: i gotować też lubię /lubiłam? :roll: /

ale ja już ponad 7000 obiadów ugotowałam i chyba potrzebuję przerwy :roll:

/może sobie rękę złamię? :roll: :wink: /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
Zgadzam się,że jedzenie jest przyjemnością.Ale nie można kucharza zajeżdzić na śmierć dla owej przyjemności :wink:

 

masz rację, Iza, ja się właśnie tak czuję - zajechana :lol:

 

wiem, marudzę, to pewnie od tej pogody, a raczej niepogody :roll:

 

jutro będzie lepiej, otworzę książkę kucharską "na chybił trafił" i coś ugotuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...