Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a u mnie :

 

sobota

 

krupniczek z wkładką ( pierś z kurczaka) do tego grzanki, na drugie własnoręcznie robiona pizza ( jak ktoś chce przepis -------wołać , wychodzi rewelacyjna)

 

niedziela

zupka z soboty na drugie leczo ( mnóstwo czosnku, papryki i pomidorków , boczek podsmażany w kosteczkę)

 

jutro

zupa jarzynowa ( na udku ---fasolka szparagowa, brukselka, brokuły, kalafior , marchewka, pietruszka, cebulka, seler)

na drugie naleśniki ( ale to robi już mój mąż)

 

ja mam z obiadami przekichane bo u mnie tylko mięso drobiowe......i ew. ...ryby , może ma ktoś jakieś przepisy rybne na ciekawe potrawy ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często robię (bo szybkie): przesmażam boczek w kosteczce z cebulką i czosnkiem. Do przysmażonego wlewam 2 puszki pomidorów doprawiam to bazylią, pieprzem i oregano (soli z reguły nie trzeba, bo boczek słony). Przykrywam, pyrkoce aż pomidory się rozgotują (ewentualnie podlewam trochę wodą). W tym czasie gotuję makaron - najbardziej komponuje mi się penne. Jak makaron się ugotuje to obiadek gotowy :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa :D cieszę się, że smakowało, dziękuję, na zdrowie.. :D

 

Polecam wypróbować cukiniowe lub kabaczkowe talarki..

2 cienkie i długie cukinie+ olej lub oliwa z oliwek+ ser gorgonzola lub inny podobny pleśniowy . Cukinie umyć, osuszyć i pokroić w palstry grubości 0,5-0,7 cm. Blachę z piekarnika posmarować oliwą i ułożyć na niej plasterki cukinii, każdy obrócić, by się natłuścił. Piekarnik rozgrzać do 180-200C i włożyć do niego blachę z cukinią.

Po ok. 15-20 minutach plasterki zarumienią się z góry i z dołu. nadmiar oliwy i sosu można zlać.. a na usmażone plasterki cukinii położyć kawałeczki sera i całość włożyć jeszcze na chwilę do piekarnika i zapiec. Pyszne z bagietką..Smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa :D cieszę się, że smakowało, dziękuję, na zdrowie.. :D

 

Polecam wypróbować cukiniowe lub kabaczkowe talarki..

2 cienkie i długie cukinie+ olej lub oliwa z oliwek+ ser gorgonzola lub inny podobny pleśniowy . Cukinie umyć, osuszyć i pokroić w palstry grubości 0,5-0,7 cm. Blachę z piekarnika posmarować oliwą i ułożyć na niej plasterki cukinii, każdy obrócić, by się natłuścił. Piekarnik rozgrzać do 180-200C i włożyć do niego blachę z cukinią.

Po ok. 15-20 minutach plasterki zarumienią się z góry i z dołu. nadmiar oliwy i sosu można zlać.. a na usmażone plasterki cukinii położyć kawałeczki sera i całość włożyć jeszcze na chwilę do piekarnika i zapiec. Pyszne z bagietką..Smacznego!

ha ! :D mam zamrożone bagietki z ziołami i nie miałam pomysłu co z nimi zrobić .....w piątek mam babskie spotkanie - dzieki za przepis -przetestuje na moich koleżankach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa :D cieszę się, że smakowało, dziękuję, na zdrowie.. :D

 

Polecam wypróbować cukiniowe lub kabaczkowe talarki..

2 cienkie i długie cukinie+ olej lub oliwa z oliwek+ ser gorgonzola lub inny podobny pleśniowy . Cukinie umyć, osuszyć i pokroić w palstry grubości 0,5-0,7 cm. Blachę z piekarnika posmarować oliwą i ułożyć na niej plasterki cukinii, każdy obrócić, by się natłuścił. Piekarnik rozgrzać do 180-200C i włożyć do niego blachę z cukinią.

Po ok. 15-20 minutach plasterki zarumienią się z góry i z dołu. nadmiar oliwy i sosu można zlać.. a na usmażone plasterki cukinii położyć kawałeczki sera i całość włożyć jeszcze na chwilę do piekarnika i zapiec. Pyszne z bagietką..Smacznego!

 

 

 

Czy trzeba te cukinie czymś doprawić??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Stracha mialam, z chłopem się przed zjedzeniem pożegnalam :lol:

Pychotki były.

Jeszcze mam 10 pięknych grzybków.

Ale tak sobie myślałam, że sąsiad całe życie na wsi mieszka i całe życie te kanie jada, więc się pewnie zna.

A otruć mnie chyba nie chciał, bo w zgodzie żyjemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zupa gulaszowa wlasnego pomysłu

Mięcho wołowe przysmażamy jak na gulasz, potem dusimy z cebulą, liściem laurowym i zielem angielskim. Jak jest już miękkie, dodajemy paprykę, trochę pieczarek, na koniec ogóreczka kiszonego pokrojonego w kostęczkę. Zagęszczamy trochę mąką, doprawiamy do smaku (ja dodaje troche papryki w proszku i chili). I gotowe. Gęste to i pożywne.

Podaje chłopu z chlebusiem i je aż mu się uszy trzęsą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
:lol:

Elutek

A znasz taki kawał

Student pyta się studentki

- Kiedy będzie obiad?

A studentka opierając się tyłkiem o kaloryfer:

- Grzeje się.

 

ja to już tylko o "balkonik" się oprzeć mogę... :wink:

 

a wracając do tematu - karpik u mnie jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...