Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

robię zupełnie podobnie , tylko bez obtaczania w mące - za to zapiekam chwilę z pokruszonym serem pleśniowym na wierzchu , po wywaleniu na talerz zasypuję gęsto rukolą . I świeżo mielny czarny pieprz. Mieszanka sałat obok :)

Naprawdę niezła kompozycja smakowa (i wizualna )z tą rukolą :)

 

Dzisiaj smażyłam flądrę - i za radą sąsiada - obtoczyłam ja w mące ziemniaczanej

- w przeciwieństwie do nie-ziemniaczanej - nie pali się ( no nie ma tych małych odpadających kawałków które palą tłuszcz ) i taka jakaś lżejsza mi się wydawała :)

Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie dzisiaj kluski z tartych ziemniakow...

 

a jak to robisz? :roll:

 

1,5 kg ziemniakow obieram i scieram na tarce (ja miele w maszynce do miesa na tych drobniutkich dziurkach), sporo sole i dodaje zwykla make, tyle zeby lyzka ciasto bardzo ciezko sie mieszalo. Gotuje gar wody (nie sole) i do wrzatku wrzucam ciasto.

Robie to tak:biore jak najbardziej plaska pokrywke od garnka, odwracam raczka do spodu, trzymam za raczke, a na plaska czesc pokrywki nakladam sporo ciasta, pokrywke opieram o garnek i duza lyzka zgarniam kawalki ciasta, kawalki maja rozny ksztalt, a wymiarowo maja 3x1,5 cm okolo. Gdy kluski wyplyna na powierzchnie gotuje je minutke na malym ogniu i odlewam chartujac zimna woda.

Na patelni smaze duzo kielbaski i boczku w kostke (bez cebuli), wrzucam kluski, duzo pieprze i sole do smaku i smaze kilka minut. Kluski musza byc pikantne.

Jak robie taka ilosc to gotuje w garnku na dwa razy zeby sie nie sklejaly. Moi panowie jedza same, a ja do tego lubie kapuste kiszona gotowana. Obiad szybki, godzinka i zrobione.

Jesli ciasto bedzie zbyt luzne to kluski beda sie rozwalac w gotujacej wodzie.

Jest to od dziecka ulubione danie mojego syna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 kg ziemniakow obieram i scieram na tarce (ja miele w maszynce do miesa na tych drobniutkich dziurkach), sporo sole i dodaje zwykla make, tyle zeby lyzka ciasto bardzo ciezko sie mieszalo. Gotuje gar wody (nie sole) i do wrzatku wrzucam ciasto.

.

 

Bez jajka? Mam ochotę na takie kluseczki, więc chciałam sie upewnić, czy na pewno bez jajka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 kg ziemniakow obieram i scieram na tarce (ja miele w maszynce do miesa na tych drobniutkich dziurkach), sporo sole i dodaje zwykla make, tyle zeby lyzka ciasto bardzo ciezko sie mieszalo. Gotuje gar wody (nie sole) i do wrzatku wrzucam ciasto.

.

 

Bez jajka? Mam ochotę na takie kluseczki, więc chciałam sie upewnić, czy na pewno bez jajka?

 

Tylko maka, ziemniaki i sol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wczoraj i dzisiaj saszlyki (filet drobiowy, cebula, pieczarki, boczek wedzony). Wszystkie skladniki maz naipierw w kawalkach doslownie minutke obsmazyl na patelni (wczesniej lezaly w marynacie), nadzial na patyki i do piekarnika na ruszt, wiec nie byly tluste. Przed wyjeciem posypal je startym zoltym serem z duza iloscia zielonej pietruszki. Saszlyki fajnie sie w tym serze obkleily, do tego zrobil sos (musztarda, majonez, keczup,curry), frytki i surowka z bialej kapusty. Pyszne byly.

 

Prosze bardzo :p

Saszlyki nie sa wysuszone, bo w piecu sa 10 minut dlatego, ze wczesniej wszystko chwile obsmazamy na patelni, wiec miesko nie jest surowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wczoraj i dzisiaj saszlyki (filet drobiowy, cebula, pieczarki, boczek wedzony). Wszystkie skladniki maz naipierw w kawalkach doslownie minutke obsmazyl na patelni (wczesniej lezaly w marynacie), nadzial na patyki i do piekarnika na ruszt, wiec nie byly tluste. Przed wyjeciem posypal je startym zoltym serem z duza iloscia zielonej pietruszki. Saszlyki fajnie sie w tym serze obkleily, do tego zrobil sos (musztarda, majonez, keczup,curry), frytki i surowka z bialej kapusty. Pyszne byly.

 

Prosze bardzo :p

Saszlyki nie sa wysuszone, bo w piecu sa 10 minut dlatego, ze wczesniej wszystko chwile obsmazamy na patelni, wiec miesko nie jest surowe.

 

Dziękuję :wink:

 

U nas dzisiaj reszta fasolowej z wczoraj, a na drugie placki ziemniaczane z boczkiem pokrojonym (w środku) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...