Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy te "młode ziemniaczki" to mają jakiś smak? :roll:

kilka lat temu kupiłam /pierwszy i ostatni raz/, francuskie lub hiszpańskie - nie pamiętam - i były bleee :-?

 

Ja tez ich nie lubie, u nas sa hiszpanskie i w dodatku slodkie, rok temu kupilam. Teraz czekam na nasze mlode i fasolke szparagowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te "młode ziemniaczki" to mają jakiś smak? :roll:

kilka lat temu kupiłam /pierwszy i ostatni raz/, francuskie lub hiszpańskie - nie pamiętam - i były bleee :-?

 

ale to juz nasze polskie, fakt wielkości orzeszka, ale jakos obieranie przezyłam - są pyszne i "równiutko" się gotują, a nie jak stare- jeden się rozgotuje, a drugi twardy jak głaz :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek

no, słodkie były jak cholera, i wodniste takie /te co ja kupiłam/

nie ma jak polskie, wielkopolskie :wink: pyrki :)

 

malka - jesteś pewna, że polskie? i one były jak się domyślam "szklarniowe"? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, słodkie były jak cholera, i wodniste takie /te co ja kupiłam/

nie ma jak polskie, wielkopolskie :wink: pyrki :)

 

malka - jesteś pewna, że polskie? i one były jak się domyślam "szklarniowe"? :roll:

 

jesuu, ja nie wiem gdzie je hodowali, ale smakowały jak zwykłe nasze krajowe ziemniaczki.Te hiszpańskie czy greckie wyglądają zupełnie inaczej , no i smakują jak papka z toaletowego :wink: (to tylko domysły nigdy nie jadałam) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dzisiaj stek mielony wieprzowy,ziemniaki i salata ze śmietaną+ogorek+pomidor+rzodkiewka.

 

Mój trzynastolatek uwielbia ryby i je wszystkie.

Ale to zasługa mojego już nieżyjącego (niestety) teścia,który nauczył go jeść ryby kiedy był jeszcze mały.

Teraz radzi sobie z ośćmi lepiej jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do młodych ziemnaczków, to mam wrażenie że nawet te nasze polskie już nie mają takiego smaku jak te sprzed kilkunastu lat. Do dziś pamietam ten smak odsmażanych na masełku z koperkiem. te dzisiejsze to jakieś bez smaku są i nie tylko one. Coś tez porobiło sie z burakami, to też nie ten sam smak, często mam wrażenie że to jakieś odmiany pastewne :) Albo tak szaleją z nawozami albo smak i zapach mi sie stepił :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ryba wpływa na wszystko :D

 

 

 

 

a ja wczoraj się trochę nakroiłem, ale warto było

obiad był węgiersko - włoski :wink:

 

zupa węgierska, paprykowa, na słoninie wędzonej i boczku :oops:

 

http://img16.imageshack.us/img16/4632/1175u.jpg

 

niestety zdjęcia z komórki i zupełny brak kolorów, ale uwierzcie, że wygląda to pięknie i wesoło na patelni

 

 

a drugie danie to też mój własny pomysł na makaron z tuńczykiem

 

http://img16.imageshack.us/img16/5484/1179f.jpg

 

Jak już kroiłem to od razu do dwóch dań :wink:

 

a przepisy łatwe jak ...nie wiem co

 

potem napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Botwinka :D :D :D :D :D (ale mam zamrożoną z zeszłego roku), bo na nową to nam przyjdzie jakiś miesiąc jeszcze poczekać.

 

Przypomnialas mi, ze mam zamrozony szczaw :p , w sobote bedzie szczawiowa z jajeczkiem na smietanie, ktora uwielbiam niestety tylko ja, bo moi faceci nie lubia. W tym roku zasadzilam sobie szczaw na ogrodku, wiec bedzie juz swoj do mrozenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak malka robi swój sosik czosnkowy, ale my też go uwielbiamy i robimy różne wariacje, zazwyczaj bazą jest jogurt naturalny niesłodzony (ale nie taki 0% bo ten jest bez smaku), na około 150-200ml jogurtu daję łyżkę (czubatą) majonezu (koniecznie kętrzyński! :-) ), do tego czosnek przeciśnięty przez praskę - ok.3 dużych ząbków, szczypta soli, szczypta pieprzu kolorowego, no i wszelkie wariacje przyprawowe: majeranek, papryka ostra, słodka, jak do pizzy to oregano, bazylia, a czasem dodaję tylko czosnek, starty na tarce ogórek i koperek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak malka robi swój sosik czosnkowy, ale my też go uwielbiamy i robimy różne wariacje, zazwyczaj bazą jest jogurt naturalny niesłodzony (ale nie taki 0% bo ten jest bez smaku), na około 150-200ml jogurtu daję łyżkę (czubatą) majonezu (koniecznie kętrzyński! :-) ), do tego czosnek przeciśnięty przez praskę - ok.3 dużych ząbków, szczypta soli, szczypta pieprzu kolorowego, no i wszelkie wariacje przyprawowe: majeranek, papryka ostra, słodka, jak do pizzy to oregano, bazylia, a czasem dodaję tylko czosnek, starty na tarce ogórek i koperek.

jak dodasz do tego ketchup bedzie różowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...