Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

Obiecany makaron

 

Składnki:

- 1 papryczka peperoni lub czuszka

- 3 - 5 ząbków czosnku

- 1 pęczek natki pietruszki

- oliwa

- 500 g makaronu penne (cięte skośnie, karbowane rurki)

- ser grana padano lub parmigiano regiano (parmezan) - ilośc zalezna od gustu

- przecier pomidorowy 1,25 l

 

Ilośc papryczki, czosnku i pietruszki jest uzalezniona od gustu. Jeśli ktoś lubi bardzo ostre potrawy, papryczki więcej itd.

Do krojenia papryczki najlepiej ubrac gumowe rękawiczki i od razu umyć nóz i deskę.

 

W garnku o grubym dnie rozgrzać oliwę (ok 75 do 100 ml). Wrzucić przepuszczony przez praskę czosnek. Smażyć przez chwilę, ciągle mieszając. Dodać drobno posiekaną papryczkę, krótko przesmażyć.

Następnie wrzucić drobniutko posiekaną natkę, a po krótkiej chwili wlać przecier.

Wszystko dusić na wolnym ogniu ok 10 minut.

W tak zwanym międzyczasie ugotować al dente makaron (w osolonej wodzie).

Sos doprawić solą. Odcedzony makaron wymieszać z gorącym sosem w garze, w którym się gotował sos (polewanie sosem makaronu na talerzu w każdym daniu makaronowym jest błędem, ponieważ odbiera masę smaku).

Na talerzu posypać świeżo startym serem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas wczoraj był omlet po cygańsku z gulaszem i kropą śmietany.Nie chciało mi się trzeć ziemniaków więc zaryzykowałam z omletem.Było pycha.Omlet z ziołami,na ostro;smażony na patelni a podpiekany w piekarniku.Na to gulasz,na to śmietana,na to troszkę curry dla kolorku i restauracyjnego wyglądu :wink:

Do tego sałata i pomidorki koktailowe.

A dzisiaj rolada z piersi z kurczaka z majerankiem i cebulą w środku-pieczona w folii+sos z pieczarek i cebuli+kropa jogurtu.Do tego ziemniaki z koperkiem i sałata.A na deser pieczone pierożki z ciasta francuskiego z farszem:twaróg+żółtko+cukier waniliowy+mrożone truskawki.

Jutro pewnie zupa szczawiowa z jajkiem i ryżem.Szczaw jeszcze sobie rośnie ale jutro pójdę na rwanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak ucudowanego obiadu to zapewnie nikt nie robił :wink:

 

mialam stare ziemniaki wiec zrobiłam z nich kluski śląskie , schab pokroiłam w plastry - lekko rozbiłam i opruszyłam mąką -oczywiscie doprawilam solą .....i tak usmazyłam z obu stron na złoty kolor - w tzw. miedzyczasie ugotowałam szparagi i podgrzałam sos holenderski (mialam gotowy ) , zrobilam jajka sadzone ,ktore połozylam na usmazony wczesniej schab ,pomidory w plastrach i mloda cebulke ,na to gruby plaster sera żółtego -przykryłam pokrywą az do rozpuszczenia sera......I tak na talerzu znalazły sie

-kluski śląskie

-schab pod koderką

-szparagi w sosie holenderskim

.....musze Wam powiedziec ,że taki mix ,a smakowało wyśmienicie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amalfi, dzięki za pomysły

 

ale dziewczyny! i chłopaki :roll:

 

co można zrobić jeszcze z papieru ryżowego???

 

:roll: :roll: może jutro zmielę coś, zwinę i na parę go? :roll: :roll:

 

Nie wiem, czy sie nie rozpadnie w parze.

 

Ja robię jeszcze tak: gotuję ryż z szafranem i grzybkami mun, czyli robie coś w rodzaju farszu. Zawijam w papier, smazę jak sajgonki i polewam sosem z warzyw na ostro.

 

A co do gulaszy, to moja zupa gulaszowa (trochę spieniona :wink: )

<a href=http://img89.imageshack.us/img89/7523/zupagulasz.jpg' alt='zupagulasz.jpg'>

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: :evil: :evil: :evil:

Gdzie się podziały dobre kurczaki???

Pamiętam dawno, dawno temu wystarczyla sól i pieprz i kurczaczek był super.

Teraz to wszystko trzeba smarować nie wiadomo jaką ilością przypraw by to mialo smak jakis.

Ostatnio wlaśnie mialam za dużo cycków kurzych.

Dzień pierwszy - cycki w panierce - bleee - wolałabym zjeść styropian

 

Dzień drugi - te same cycki (natarte solą, pieprzem, czosnkiem i ziołami prowansalskimi) podsmażone na oliwie z oliwek.

Bleee. Jak boga kocham - styropian z ziołami.

Wracam do schabowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieczony filet z indyka, w środku szynka surowa dojrzewająca (pop. schwarzwald albo prosciutto), a w niej papryczki i żółty serek

 

sałatka pyszna wiosenna, ze wszystkiego, co kolorowe... :D

 

ziemniaczki upieczone, a potem podsmażane, a do tego (wcale niezdrowo, ale co tam... :roll: )

skwarczuśie

 

mniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj - filet pokrojony w kostke, podduszony z przyprawami i duza iloscia cebuli, frytki i surowka z sosem czosnkowym (dzieki za przepis dziewczyny na sos, jest to teraz u nas hicior obiadowy :p ).

 

Dzisiaj - nalesniki z farszem (mieso mielone, papryka, pomidory z puszki, czosnek, cebula, pieczarki) zapiekane w piekarniku z żółtym serem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...