Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja SZCZERZE POLECAM swoje CZOSNKOWE ROLADKI Z BAZYLIĄ I OREGANO,

coś wspaniałego lecz uzależnia :)))

 

http://images41.fotosik.pl/151/a2c90fc4780a17b1med.jpg

 

 

 

tu dodałam przepis

 

http://www.wielkiezarcie.com/przepis44645.html

 

i UWAGA na sąsiadów, zapach przyciąga nawet z kilometra, warto mieć jedną roladkę więcej :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś podał tu przepis na makaron ze szpinakiem, czy wiecie jak to się robiło, bo nie mogę go poszukać :(

 

Nie wiem jaki był ten przepis, ale ja makaron ze szpinakiem robię tak :

 

Szpinak na minutkę do gorącej wody, jeśli mrożony to nie ( mrożony tylko w listkach, nie ta siekana papka). Na patelni smazymy cebulke i czosnek na oliwie.dodajemy szpinak i podsmazamy przez chwilke(mrozony, az sie rozmrozi). dodajemy oregano, gałkę, bazylię, pieprz. 2 łyżki śmietany mieszamy z łyżką mąki i mlekiem , zalewamy szpinak i dusimy chwilkę. jeśli jest gęste dolewamy mleka. na koniec opakowanie fety pokrojonej w grubą kostkę i ugotowany makaron, przemieszac na patelni i gotowe.

 

Można dodać podsmażoną w kostkach pierś kurczaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pysznie wyglada! Czy to piers z kurczaka? A co jest w srodku i ile wszystko grillowalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamysł był taki, żeby było na słodko - kwaśno

 

jest to zwykły filet drobiowy - kieszonka, a w środku:

 

- żółty ser, gruszka, ananas, ogórek kiszony i trochę boczku lub słoninki można weproć, żeby nie było suche w środku

 

filet obłożony szynką surową (prosciutto albo szwarzwaldzka)

piekło się w folii jakieś 15 - 20 minut

na koniec odkryłem, folię rozciąłem od dołu, żeby spłynął sok, a mięsko się przyrumieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamysł był taki, żeby było na słodko - kwaśno

 

jest to zwykły filet drobiowy - kieszonka, a w środku:

 

- żółty ser, gruszka, ananas, ogórek kiszony i trochę boczku lub słoninki można weproć, żeby nie było suche w środku

 

filet obłożony szynką surową (prosciutto albo szwarzwaldzka)

piekło się w folii jakieś 15 - 20 minut

na koniec odkryłem, folię rozciąłem od dołu, żeby spłynął sok, a mięsko się przyrumieniło

... sok z pieczenia w folii, można również zachować do przyrządzenia bardzo prostego sosu: ... należy w rondlu rozpuśćić łyżkę masła, dodać łyżkę mąki i mieszając zasmażyć na złoty kolor (powstanie baza sosu tzw "roux") ciągle mieszając dodać soki z pieczenia (można uzupełnić czystym bulionem), doprawić solą, pieprzem, (opcjonalnie przecierem pomidorowym) i śmietaną (można również dodawać miodu i soku z cytryny - dla uzyskania sosu "słodko-kwaśnego")

 

pozdrawiam smacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamysł był taki, żeby było na słodko - kwaśno

 

jest to zwykły filet drobiowy - kieszonka, a w środku:

 

- żółty ser, gruszka, ananas, ogórek kiszony i trochę boczku lub słoninki można weproć, żeby nie było suche w środku

 

filet obłożony szynką surową (prosciutto albo szwarzwaldzka)

piekło się w folii jakieś 15 - 20 minut

na koniec odkryłem, folię rozciąłem od dołu, żeby spłynął sok, a mięsko się przyrumieniło

... sok z pieczenia w folii, można również zachować do przyrządzenia bardzo prostego sosu: ... należy w rondlu rozpuśćić łyżkę masła, dodać łyżkę mąki i mieszając zasmażyć na złoty kolor (powstanie baza sosu tzw "roux") ciągle mieszając dodać soki z pieczenia (można uzupełnić czystym bulionem), doprawić solą, pieprzem, (opcjonalnie przecierem pomidorowym) i śmietaną (można również dodawać miodu i soku z cytryny - dla uzyskania sosu "słodko-kwaśnego")

 

pozdrawiam smacznie

 

Następny się znalazł, żeby spokojnych ludzi napastować :roll:

 

Potem to mi ślina jak psu Pawłowa leci, a takich smakowitości na podorędziu nie mam :-?

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny pomysł Szefie!

 

przyznam się, że żal trochę mi było patrzeć jak spływa ten sos do ognia, ale to był grill i warunki polowe... :wink:

 

a robiąc pieczeń z sosem postępuję czasem podobnie, jak mówisz...

biorę go do garnuszka, w odrobinie zimnej wody mieszam mąkę ziemniaczaną, zagotowuję i sos gotowy

a drugi sposób z dodaniem miodu robię tak, że po zmieszaniu, na 15 minut przed końcem polewam tym pieczeń, daję opcję grill, wtedy ładnie się zapieka od góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny pomysł Szefie!

 

przyznam się, że żal trochę mi było patrzeć jak spływa ten sos do ognia, ale to był grill i warunki polowe... :wink:

 

a robiąc pieczeń z sosem postępuję czasem podobnie, jak mówisz...

biorę go do garnuszka, w odrobinie zimnej wody mieszam mąkę ziemniaczaną i sos gotowy, a drugi sposób z miodem, na 15 minut przed końcem polewam pieczeń i opcję grill, wtedy ładnie się zapieka od góry...

... "ieeetam" ... żeliwny (nie tylko zresztą) rondelek można postawić na grillu :) :wink:

zamiast dosypywać mąki ziemniaczanej do wywaru spróbuj zrobić "roux" - gwarantowany lepszy efekt (jeżeli sos ma być bardziej "wyrazisty", należy mąkę zasmażyć do koloru brązowego - mąka pszenna lub żytnio pszenna, nie ziemniaczana)

 

pozdróweczka

 

ps -

...

Następny się znalazł, żeby spokojnych ludzi napastować :roll:

...

... no coś TY :oops: :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...