Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

magpie101 :

- zdradź jak się robi to ciasto.

- 'farsz' surowy, czy wcześniej podsmażony?

- ile piec, w jakiej temp?

 

Farsz surowy, bo kielbaska i cebula zapiecze sie w piekarniku.

Pieke na 180 stopni (moj piekarnik mocno piecze) do zarumienienia, wiec nie patrze na zegar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co w tym roku udalo mi sie w ogrodku to cukinie...... :cry:

 

Kroje je wzdluz na pol na tzw lodki , wydrazam miazsz , przysmazam na

 

goracej oliwie z duza iloscia cebuli . Na samym koncy daje tez zmiazdzony

 

czosnek, Mieszam to ( po lekkim ostygnieciu ) ze starta , dobrek jakosci

 

mozzarela ale moze byc jakikolwiek starty ser. Dodaje sporo swiezo

 

zmielonego pieprzu, bazylie. Nadzienie wkladam z powrotem do wydrazonej cukinii .

 

Polewam sosem pomidorowym, nie za duzo - zapiekam 15 - 20 minut .

 

Posypuje startym parmezanem plus zielona pietruszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny kochane macie jakiś pomysł na kalafiora?

może jakąś zapiekankę albo coś innego jak z bułką tartą?

 

Kiedyś jadłam u kuzynki zapiekanego kalafiora z mięsem mielonym. Robiła farsz z mielonego mięsa (przesmażone z przyprawami, zwłaszcza z cebulką). Obgotowany kalafior "nadziewała" tym farszem, czyli wciskała w wolne miejsca, a potem po "uklepaniu" zapiekała z żółtym serem. Nie znam dokładnego przepisu, ale trzeba by poeksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa rybna na bazie przepisu Julii Child.

 

Uzywam dorsza i halibuta .

 

Najpierw trzeba ugotowac roslo rybny - ze skory, lba, ogona, albo mrozonych filetow tych ryb - na goraca oliwe trzeba wrzucic pokrojona cebule i pora, dodac filizanke pokrojonych pomidorow, glowke pokrojonego czosnku - moze byc ze skorka- przecedzi sie - starta skorke pomaranczowa - troszeczke, bazylie.

 

Mozna dodac troche kminku jak ktos lubi - ja nie, wiec nie dodaje.

 

Zalac woda , ugotowac, przecedzic .

 

Dodac zageszczony sok pomidorowy najlepiej wloski - bez konserwantow, i szklanke bialego, wytrawnego wina - gotowac ze 30-40 minut az odparuje jenda trzecvia plynu.

 

Wtedy wlozyc kawalki surowego halibuta i dorsza i pogotowac 10 minut.

 

W miedzyczasie zrobic grzanki czosnkowe - do oliwy dodac czosnek przepuszcony przez praske - lekko, bardzo lekko podgrzac - posmarowac kromki chleba lub bulk i przesuszyc lub upiec w opiekaczu do grzanek .

 

Grzanki zalac na talerzu zupa , wlozyc kawalki ryb , posypac zielona pietruszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magpie a ja kiedyś zrobiłam ciasto pierogowe właśnie z takiego przepisu jak podałaś i niestety totalna klapa :-(.

 

mój ulubiony przepis to 3 szkl. mąki, 3/4 szkl. wrzątku, 1/3 szkl. zimnej wody, 2 łyżki oliwy lub oleju, szczypta soli. suche z oliwą wymieszać dodać wrzątek i zaraz zimną wodę wymieszać lekko łyżką tak żeby się połączyło tylko i odstawić na 20-25 minut.(pod ściereczką) potem wygnieść delikatnie (2 minutki dosłownie) i odczekać znowu 20 minut. no a potem to już wałkować (lekko podsypując mąką) i wykrawać krążki na pierogi. ciasto jest ekstra jak dla mnie - wiele przepisów próbowałam i nigdy nic mi z tego nie wychodziło, a teraz mamy pierogi mniej więcej raz w tygodniu.

 

 

a dziś u mnie papryka faszerowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANINKI-AMORKI82 dzieki za przepis, na pewno skorzytam, a jajka nie ma?

 

My pierogi uwielbiamy ale ja zawsze mame wrabiam w ich robienie, robi wtedy ilosc hurtowa z serem, miesem lib grzyby z kapusta i mroze. Ja 3 razy w zyciu tylko robilam :oops: , tez robilam z wrzatkiem ale ciasto szybko wysychalo.

To z maslanka nigdy nie robilam.

Raz tez robilam ciasto z maki, jajak i kostki masla - wyszlo extra, bardzo elastyczne, pierogi byly dobre ale tluste. Z tego przepisu z maslem mozna te pierogi zamiast gotowac piec w piekarniku.

 

Za to czesto robie leniwe z sera, moj syn zawsze zjada kilka dokladek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...