Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A u nas był dzisiaj kapuśniak, a na drugie piersi zapiekane z serem i pieczarkami podane z grzankami (zywkly chleb tostowy i do tostera)

 

Piersi wczesniej zamarynowałam na 2 godz.:

1. Olej

2. Przyprawa pikantna do kurczaka

3. 1 łyżka vegety

4. 1 łyżka miodu

5. 1 łyżka octu balsamicznego

6. 2 ząbki czosnku (wyciśniętego)

 

Podsmazyłam, poddusilam chwilę. Po wyłączeniu obłożyłamplastrami serża zółtego i posypałam usmazonymi wczesniej pieczarkami (pokrojonymi w ćwiartki lub w całości).

 

Polecam, bo naprawdę pyszne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
morfeusz, chyba zrobię dziś te Twoje piersi :wink: bo przepis brzmi zachęcająco :)

 

:D i jak? smakowały? u mnie się wszyscy zajadali, że hej :D

 

pycha :) choć zrobiłam bez miodu, a po nałożeniu sera i pieczarek zapiekłam w piekarniku :)

 

a dziś gołąbki, już się gotują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morfeusz, chyba zrobię dziś te Twoje piersi :wink: bo przepis brzmi zachęcająco :)

 

:D i jak? smakowały? u mnie się wszyscy zajadali, że hej :D

 

pycha :) choć zrobiłam bez miodu, a po nałożeniu sera i pieczarek zapiekłam w piekarniku :)

 

a dziś gołąbki, już się gotują :D

 

to się cieszę, że smakowały, bo skład marynaty i wykonanie to mój własny pomysł, tym bardziej się cieszę. Z piekarnikiem dobra mysl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas był dzisiaj kapuśniak, a na drugie piersi zapiekane z serem i pieczarkami podane z grzankami (zywkly chleb tostowy i do tostera)

 

Piersi wczesniej zamarynowałam na 2 godz.:

1. Olej

2. Przyprawa pikantna do kurczaka

3. 1 łyżka vegety

4. 1 łyżka miodu

5. 1 łyżka octu balsamicznego

6. 2 ząbki czosnku (wyciśniętego)

 

Podsmazyłam, poddusilam chwilę. Po wyłączeniu obłożyłamplastrami serża zółtego i posypałam usmazonymi wczesniej pieczarkami (pokrojonymi w ćwiartki lub w całości).

 

Polecam, bo naprawdę pyszne :)

 

czy da sie takie piersi podsmażyć wcześniej (rano), ułozyć w piekarniku i zapiec o własciwej porze?

Mam w sobote rodzinę na obiedzie a kucharz ze mnie żaden. Umyśliłam te piersi _ ziemniaczki w mące i łososia jako drugi mięs... Ale wolałabym mieć wszystko gotowe i tylko elegancko na stół o właściwej porze...

A może coś innego... łatwego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...