Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość elutek

a u mnie stał się cud :o :D

mąż oświadczył, że za dużo pracuję i 2x w tyg. on będzie gotował... :roll: :lol: :roll:

 

dziś ma robić jakieś tajemnicze kotlety, już wczoraj zaopatrzył się w składniki, ale nie chciał mi pokazać... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elutek Ty do tego kotleta ubierz się kościołowo.. 8) :wink:

 

 

Przepis na zupkę Madziarową :D

 

Gar - w gar ze 3 cebule szklimy na złoto na łyżce oliwy z oliwek, wrzucamy pokrojoną wołowinę ( dałam jak na zrazy) - sporo..-dusimy z 3 minuty - wrzucamy pomidory ( ósemki ) , paprykę ( czerwona, zielona jest za kwaśna) z pół główki czosnku, cukinię ( nie obieramy ! ) , ostra papryczka chili ( cała ) .

Ma być to gęste. Solimy do smaku. Pieprzymy ile się da :oops: Można dodać dla podniesienia smaku kostki bulionu wołowego. Na koniec na drobnej tarce utarty imbir- na ok 5 litrowy garnek płaska łyżeczka nie więcej by nie przebić smaku i ociupinka gałki muszkatołowej ( ciut )

 

Kopytka ( mogą być kupne ) - kroimy na paseczki - wychodza takie płaskie owalne kluseczki.

Odlewamy zupę ( jeśli mamy jej więcej niż na 1 obiad) i w drugim garnku zalewamy owe kopytka gorącą zupą. Po 2 minutach można podawać.

 

 

 

Podaję cudowny przepis....na herbatę dla podziębionych i zagilonych- łyżeczka startego świeżego imbiru plus pół cytryny plus łyżka miodu zalewamy ciepłą ( ale nie wrzącą ) wodą. Pijemy dużymi łykami.

A potem się trzymamy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elutek ale Ci dobrze :p !

 

U mnie krem z groszku - szybki, bo robi sie w 15 minut, syty i smaczny.

-puszka groszku

-2 kostki rosolowe

-1 zoltko

-1 szklanka kremowki

-1 lyzeczka maki ziemniaczanej

-2 lyzki mleka

-sol i pieprz

 

W litrze wody rozpuszczamy kostki rosolowe i zagotowujemy. Miksujemy blenderem lub w mikserze na koktajle groszek razem z zalewa na jednolita mase i dodajemy do gotujacego rosolu. Jak sie wszystko zagotuje doprawiamy do smaku. W zimnym mleku rozpuszczamy make i zalewamy zupe doprowadzajac do wrzenia. Odstawiamy z ognia i zalewamy lekko ubita kremowka z dodanym do niej zoltkiem i mocno mieszamy.

Podajemy z grzankami z bulki z czosnkiem lub z bagietka z maslem czosnkowym z piekarnika (do kupienia w biedronce). Zupe posupujemy duza iloscia koperku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
a u mnie stał się cud :o :D

mąż oświadczył, że za dużo pracuję i 2x w tyg. on będzie gotował... :roll: :lol: :roll:

 

dziś ma robić jakieś tajemnicze kotlety, już wczoraj zaopatrzył się w składniki, ale nie chciał mi pokazać... :roll:

no i wiecie co zrobił? te tajemnicze kotlety to ... kotlety z mortadeli :lol:

ciekawe, co mnie w piątek czeka... :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie stał się cud :o :D

mąż oświadczył, że za dużo pracuję i 2x w tyg. on będzie gotował... :roll: :lol: :roll:

 

dziś ma robić jakieś tajemnicze kotlety, już wczoraj zaopatrzył się w składniki, ale nie chciał mi pokazać... :roll:

no i wiecie co zrobił? te tajemnicze kotlety to ... kotlety z mortadeli :lol:

ciekawe, co mnie w piątek czeka... :roll: :lol:

 

:p :p :p nie wybrzydzaj tylko ladnie podziekuj, bo sie zbuntuje i wiecej nie zrobi :p :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiejcie sie z mortadeli :wink: Ja robię czasem taką "sałatkę": Podam na oko, bo dokładne proporcje nie mają znaczenia. Mortadela krojona w cieniutkie plasterki, cebula.

Plasterki mortadeli kroi się w paseczki. Cebule w drobniutką kostkę. Tej cebuli musi być tyle, żeby ją było widać. Miesza sie w misce. Trzeba dodać sos do sałatek ziołowy Knorra (tyle, aby "ososił" składniki i kilka kropel maggi do smaku. Wymieszać dokładnie i na 2 godziny do lodówki. Je sie jak sałatkę z pieczywem. Naprawdę pyszne. Chyba jutro zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie stał się cud :o :D

mąż oświadczył, że za dużo pracuję i 2x w tyg. on będzie gotował... :roll: :lol: :roll:

 

dziś ma robić jakieś tajemnicze kotlety, już wczoraj zaopatrzył się w składniki, ale nie chciał mi pokazać... :roll:

no i wiecie co zrobił? te tajemnicze kotlety to ... kotlety z mortadeli :lol:

ciekawe, co mnie w piątek czeka... :roll: :lol:

 

:p :p :p nie wybrzydzaj tylko ladnie podziekuj, bo sie zbuntuje i wiecej nie zrobi :p :wink: .

 

No właśnie :D

 

Ja bym jeszcze wychwalała, nawet jakby nie smakowało najlepiej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elutek Ty do tego kotleta ubierz się kościołowo.. 8) :wink:

 

 

Przepis na zupkę Madziarową :D

 

Gar - w gar ze 3 cebule szklimy na złoto na łyżce oliwy z oliwek, wrzucamy pokrojoną wołowinę ( dałam jak na zrazy) - sporo..-dusimy z 3 minuty - wrzucamy pomidory ( ósemki ) , paprykę ( czerwona, zielona jest za kwaśna) z pół główki czosnku, cukinię ( nie obieramy ! ) , ostra papryczka chili ( cała ) .

Ma być to gęste. Solimy do smaku. Pieprzymy ile się da :oops: Można dodać dla podniesienia smaku kostki bulionu wołowego. Na koniec na drobnej tarce utarty imbir- na ok 5 litrowy garnek płaska łyżeczka nie więcej by nie przebić smaku i ociupinka gałki muszkatołowej ( ciut )

 

Ja podobną zupę wyrabiam,gdy zostanie tak malo bitek czy gulaszu,że nie ma jak dzielić :wink: A zaciągam ją dużymi zacierkami.Potem siedzę z obolałą miną,że niby taka napracowana jestem i patrzę jak wygarniają gar do czysta 8) :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...