Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

piersi pokroić w kostkę dodać pokrojony w gruba kostkę czosnek (4,5 cząstek) posolić popieprzyć dodać dwie łyżki oliwy lub oleju odstawić do lodówki na około dwie godziny, nastepnie wyjać czosnek usmażyc, pod koniec smażenia dodać ser (z taka niebieską pleśnia w środku, jest ich wiele)około 80g na 500g mięsa.a reszta jak widać :)

http://img136.imageshack.us/img136/940/snv31830.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dziewczyny, toż prawie cały przepis napisałam wypisując składniki, ilości na oko wg upodobań (no wiadomo - marchewę zetrzeć na grubych oczkach - ja dałam 2 szt. niewielkie, cebulkę dać malutką i jak najdrobniej posiekać, pekinki wzięłam może z 10 liści i dałam bez tych białych "dup.ek" - porwałam co się dało a co się nie dało to posiekałam na paski , pomidory (2 szt.) sparzyłam, obrałam ze skórki, wykroiłam szypułki i pokroiłam na mniejsze kawałki, dodałam puszkę groszku i kukurydzy, wszystko wymieszać na koniec zrobić sos czosnkowy do polania na talerzu i gotowe ;-).

sos czosnkowy - 2 ząbki czosnku, pół szklanki jogurtu naturalnego, łyżka (porządna) majonezu, sól, pieprz, papryka, zioła - przyprawy wg upodobań.

przepis jest praktycznie taki sam jak na surówkę do gyrosa tylko, że tu jest pekinka, a tam biała kapusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis jest praktycznie taki sam jak na surówkę do gyrosa tylko, że tu jest pekinka, a tam biała kapusta.

 

To zalezy jak kto robi - w mojej wersji gyrosu jest pekinska wlasnie ( razem z cebula, kukurydza, papryka i ogorkami konserwowymi - a do tego keczup wymieszany z majonezem :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis jest praktycznie taki sam jak na surówkę do gyrosa tylko, że tu jest pekinka, a tam biała kapusta.

 

To zalezy jak kto robi - w mojej wersji gyrosu jest pekinska wlasnie ( razem z cebula, kukurydza, papryka i ogorkami konserwowymi - a do tego keczup wymieszany z majonezem :) ).

 

no fakt, jakoś przed 7 rano nie przyszło mi to do głowy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
elutku[/b] - bądź tak dobra i daj przepis na tą zupkę z pulpecikami, pliiiiiisssss :-).

 

no, nic trudnego - na wywar z niewielką ilością warzyw /troszkę marchewki i pietruszki/ wrzucam malutkie "kuleczki"

z doprawionej masy mięsnej /jajo, lekko podsmażona cebulka, czosnek, przyprawy/

potem troszkę śmietanki z mąką i gotowe, podawać razem z makaronem, można posypać natką :)

 

na dzisiaj właśnie zrobiłam "chińszczyznę" -

warzywa "mieszanka chińska" + polędwiczki wieprzowe w paseczkach /wczoraj pokrojone i doprawione/

a ryż albo makaron to już każdy z członków :wink: ugotuje sobie sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...