Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

kapustą duszoną :lol:

A można wiedzieć jak robisz taką kapustę do kopytek? Ja ciągle mam w pamięci kapustę z baru mlecznego z okresu studiów i od tamtej pory więcej takiej nie uświadczyłam :wink: :lol: a była boska...

Kapustę poszatkowaną (średnia główka) zalewam najpierw wrzącą wodę (parzę), nastepnie wodę całą wodę odlewam i zalewam niewielką ilością drugiej wody, na pateli roztapiam troszkę słoninki i cebulkę i dodaje do kapusty - to wszystko razem dusze na małym ogniu aż do miękkości. Troszkę koncentratu pomidorowego do smaku i pieprz, liść laurowy. Przepis mamy a smak typowo stołówkowej kapuchy :lol: , ale wszyscy taką uwielbiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obawiam się, że to nie taka. Tamta była z kiszonej zasmażana... :roll:

 

Odplukana kapuste wrzucam do gara i podlewam woda, wrzucam ziele, lisc, majeranek i dusze.

Na patelni przesmazam duza cebule pokrojona w kostke koniecznie na lyzce smalcu, jak kapusta jest na pol miekka to dodaje do kapusty, Jak mam to wkladam tez kawaleczek skorki od boczku wedzonego i wszystko dusze do miekkosci. Na koniec doprawiam wegeta (malo, bo kapusta jest kwaskowa) i pieprz.

U mnie taka kapuste jemy do kopytek, klusek slaskich, lazanek, kluch tartych i wszystkich ciemnych sosow.

Zawsze gotuje wiecej i potem zamrazam, jak mi sie spieszy to rano wyjme z zamrazalnika, a po pracy robie szybkie lazanki :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zrobić, ale myślę, że ten smak może też pochodzić od doświadczonej kucharki :-? więc mi nigdy taka nie wyjdzie.

 

Wyjdzie, wyjdzie! Caly smak nadaje cebula (tylko nie przypal, a lekko ja musisz przyrumienic) i przesmazony smalec. I wody na poczatku wlej szklanke do duszenia, a potem dolewaj. Na koncu wody w kapuscie praktycznie nie moze byc, musi dokladnie odparowac (nie odlewaj!) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mąż wykonał danie, ktoremu najbliżej do kuchni włoskiej. Nie było w domu potrzebnych przypraw, ale i tak było bardzo dobre, więc polecam. Tym bardziej, że jest dziecinnie proste.

 

Przed zapieczniem:

[/img]

 

Po wyjęciu z piekarnika:

[/img]

 

I zbliżenie:

[/img]

 

Robi się tak:

Przygotować oliwę zapachową/smakową, czyli do oliwy dodać zioła jakie sie lubi i odstawić na minimum dwie godziny. Nie polecam ziół prowansalskich, bo oliwa sie robi gorzka.

Ugotować ziemniaki, ale tak, aby trzymały sie kupy.

Mięso z kurczaka albo indyka (to na zdjęciu to udziec z indyka) pokroić w drobne kawałki i przesmażyć.

Pomidory sparzyć i obrać ze skóry. Większe pokroić w ćwiartki, a takie małe jak na zdjęciu w całości.

Wyłożyć wszystko na blachę i polać oliwą. Zgnieść kilka ząbków czosnku, ale nie obierać i dołożyć. Na wierzch położyć kilka gałązek świeżego tymianku i zapiec, aż ziemniaki troche sie zrumienią. Nie było tymianku, ale natka z pietruszki też może być.

Smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas polędwiczki wieprzowe w sosie śmietanowo-musztardowo-miodowym ;) ziemniaczki i sur. z marchwi i jabłka

 

Poprosze przepis :)

 

Bardzo proszę

polędwiczkę kroimy na plastry (unas na 5 osób wystarczy jedna) i lekko rozbijamy, solimy i pieprzymy czarnym pieprzem, obtaczamy w mące i obsmażamy (ja to robie w tej samej brytfance, w której później duszę). Dodajemy jedną cebulę pokrojoną w kostkę i zalewamy sosem: 5 łyżek śmietany, 2 łyżki musztardy i 1 łyżeczka miodu uzupełnione wodą tak aby był tego cały kubek. Dusimy do miękkości - około 20-25 min. Sosik juz jest gęsty nie trzeba go zagęszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas polędwiczki wieprzowe w sosie śmietanowo-musztardowo-miodowym ;) ziemniaczki i sur. z marchwi i jabłka

 

Poprosze przepis :)

 

Bardzo proszę

polędwiczkę kroimy na plastry (unas na 5 osób wystarczy jedna) i lekko rozbijamy, solimy i pieprzymy czarnym pieprzem, obtaczamy w mące i obsmażamy (ja to robie w tej samej brytfance, w której później duszę). Dodajemy jedną cebulę pokrojoną w kostkę i zalewamy sosem: 5 łyżek śmietany, 2 łyżki musztardy i 1 łyżeczka miodu uzupełnione wodą tak aby był tego cały kubek. Dusimy do miękkości - około 20-25 min. Sosik juz jest gęsty nie trzeba go zagęszczać.

 

Bardzo dziekuje, chyba wyprobuje przy jakiejs bliskiej okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...