Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

Witam . Ja tu jako pisząca jestem nowa ale jako obserwator/podglądacz- stara. Potrzebuje pomocy Widziałam tu przepis na sajgonki a teraz ni .... nie mogę go odnaleźć ..... No i mam jeszcze taka prośbę. Podsunie mi może Ktoś jakiś sprawdzony przepis na gorące danie ?? :: 2 stycznia urządzam chrzciny i błagam SZANOWNE grono POMÓŻCIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

robię torta z mięska mielonego-pychotka

 

Teska wczoraj wydrukowalam sobie Twoj przepis, zgromadzilam skladniki i bede robic w weekend :p .

a skąd ten przepis ? prosze o wklejenie :D

 

Prosze :p !

 

 

polecam torta z mięska mielonego- pychota

 

http://i27.tinypic.com/2vs5esg.jpg

po upieczeniu

http://i28.tinypic.com/21cyyz8.jpg

 

 

Ciasto:

 

15 dkg sera białego

6 łyżek mleka

6 łyżek oleju

2 szklanki mąki

mały proszek do pieczenia - 15g

 

 

Twaróg przecisnąć przez praskę lub zmielić. Dodawać ucierając pałką 6 łyżek mleka, 6 icon_razz.gif łyżek oleju, szczyptę soli.

Dodać mąkę z proszkiem do pieczenia. Zagnieść ciasto. Jeśli jest za suche, dodać trochę śmietany.

Rozwałkować w prostokąt 50cm na 25 cm, posmarować masą mięsną.

 

Zwinąć ciasto w roladę od dłuższej strony, pokroić na 10 plastrów grubość 5 cm każdy.

 

 

Masa mięsna:

 

1 cebula

15 dkg sera żółtego goudy

pół pęczka natki pietruszki

1 białko

60 dkg mięsa mielonego

2 łyżki koncentratu pomidorowego

sól, pieprz

 

Cebulę i zieloną pietruszkę drobno pokroić, ser żółty pokroić w kostkę. Do mięsa mielonego dodać białko surowe, wyrobić.

Dodać pozostałe składniki, koncentrat pomidorowy.Doprawić solą, pieprzem. Dokładnie wyrobić.

 

Pokrojone ślimaczki poukładać w wysmarowanej tłuszczem tortownicy o średnicy 26 cm. lekko spłaszczyć ręką

i posmarować żółtkiem rozrobionym z 1 łyżką mleka.

 

Wstawić do nagrzanego piekarnika- temperatura 180-200* i piec przez 40-45 minut.

 

Smacznego!!!

 

no prosze....moje foteczki i przepisik - polecam pychota jest

 

U mnie dzisiaj wlasnie w piekarniku "siedzi" to danie na obiadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczak pieczony z ziemniakami i pomidory ze śmietaną.Moi mieli przykaz żeby nie oblizywać kości bo jutro będzie z nich rosół :D To pomysł Nigelli-rosół wychodzi naprawdę pycha :o :D

 

Rety, nie wyobrazam sobie tego nawet - jak dla mnie obrzydliwe. Chyba za takie pomysly nie lubie Nigelli :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbz dzisiaj mialam caly dzien sprzatajacy, bo jutro mam juz pierwszysch gosci na swiate, wiec obiad musial byc szybki. Ten tort robi sie max 25-30 min. bez pieczenia. Do ciasta uzylam serka smietankowego (odpadlo mielenie), ciasto szybko sie zarabia. Mieso tez zmielili mi w sklepie, zostalo tylko wymieszanie skladnikow.

Jeden skladnik zmienilam w ciescie - zamiast 6 lyzek mleka dalam 4 lyzki kwasnej smietany.

Polecam, bo jest pycha, my jedlismy z ogorkami octowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja tu jako pisząca jestem nowa ale jako obserwator/podglądacz- stara. Potrzebuje pomocy Widziałam tu przepis na sajgonki a teraz ni .... nie mogę go odnaleźć ..... No i mam jeszcze taka prośbę. Podsunie mi może Ktoś jakiś sprawdzony przepis na gorące danie ?? :: 2 stycznia urządzam chrzciny i błagam SZANOWNE grono POMÓŻCIE

 

Oto on:

 

http://forum.muratordom.pl/pomysly-na-obiad,t141715-1139.htm

 

podaje go Bramer :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja tu jako pisząca jestem nowa ale jako obserwator/podglądacz- stara. Potrzebuje pomocy Widziałam tu przepis na sajgonki a teraz ni .... nie mogę go odnaleźć ..... No i mam jeszcze taka prośbę. Podsunie mi może Ktoś jakiś sprawdzony przepis na gorące danie ?? :: 2 stycznia urządzam chrzciny i błagam SZANOWNE grono POMÓŻCIE

 

Oto on:

 

http://forum.muratordom.pl/pomysly-na-obiad,t141715-1139.htm

 

podaje go Bramer :wink:

 

dzięki śliczne . Już go nawet wypróbowałam i potwierdzam że pyszne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochane, wspomóżcie mnie jakimś przepisem na coś do drugiego dania, jakąś sałatkę, surówkę coś w ten deseń. Już mnie łeb boli od tego wymyślania. Zrobie marchewkę duszoną, fasolkę szparagową i teraz jakaś surówka by mi się zdała. Kiedyś jadłam taką surówkę z pekińską i brzoskwinią, ale co tam jeszcze było to pojęcia nie mam. Ma ktoś jakiś pomysł??? HELP!!! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

U mnie codziennie po swietach byly obiady bezmiesne, bo miesa dosc mielismy. Byly pierogi z serem, kluski z tartych ziemniakow przesmazone z boczkiem i podane z gotowana kapusta kiszona, kopytka z sera na slodko, zupa smietanowa.

 

Dzisiaj robie cebulaki i spagetti z bialym sosem (filet drobiowy i duzo zieleniny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...