Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciasto rozkladam na blaszke posmarowana olejem, smaruje keczupem, sypie przyprawy i starty ser. Na to pieczarki, paski wedliny i kukurydza, a na wierzch ponownie ser ale juz mniej niz na ciasto.

Ciasto jest cienkie, wiec max 25 minut, bo inaczej bedzie wysuszona. Drozdzowke pieke 50 minut, a jest 3 x wyzsza.

Nie zapomnij o fotce :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pizza domowa ....

3 szklanki maki, 2 małe jajka lub 1 duże , 3-4 dkg drożdży rozmącone w 3 łyżkach wody, 1 i 1/3 szklanki wody , sól, pieprz, łyżka oleju .... wyrobić łychą .... odstawić do wyrośnięcia na 1- 2 godziny .... przełożyć na posmarowaną olejem blaszke , rozciągnąć widelcem i nakładać co kto lubi (u mnie : koncentrat, pieczarki wcześniej podsmażone , cebula w cienkie plastry, kiełbaska w kostkę, papryka konserwowa w kostkę, groszek konserwowy, ser) .... potem do piekarnika w 180st na 40 minut ....

 

u mnie wychodzi z tego jedna normalna blacha i jedna mała .... więc na 1 dużą myślę , że bedzie ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, macie jakiś dobry przepis na ciasto na pizzę? Taki na dużą blachę :D

 

3 szkl. mąki

200 ml mleka

2 jajka całe

szczypta soli

3 łyżeczki oleju

1 łyżeczka cukru

1/2 kostki drożdży

 

Rozpuścić drożdże w ciepłym mleku z cukrem i odstawić do wyrośnięcia. dosłownie kilka minut. Do miski wsypać mąkę, wlac olej, wbić jajka, trochę soli i wlać drożdże. wyrobić tzn. miąchać ciasto drewniana lyzka, odstawić na kilkadziesiat minut do wyrośnięcia.

 

Na taka blache

 

 

 

http://i35.tinypic.com/2ise7hu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesko skrapiam cytryna

smaruje musztarda francuska

do tego jak mam to boczek troche przesmazony klade po posmarowaniu musztarda

na to plastry sera

cebule czerwona i te zwykla,czosnek przesmazam

 

to naczestrza kombinacja :p

 

A miesko moze byc drobiowe i wieprzowe (schab, szynkowka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciasto na pizze robię tylko z mąki, wody, drożdży i oleju. Na blachę taką czarną z piekarnika biorę ok. 35-40 dkg mąki, płaska łyżeczka soli, ok. 3 dkg drożdży, 3 łyżki oliwy(oleju), niepełna szklanka letniej wody.Nigdy ciasta nie wyrabiam ręcznie tylko używam noża malaksera albo zwykłych mieszaków z miksera.

Najpierw rozpuszczam w wodzie drożdże, dodaję pół łyżeczki cukru i 2-3 łyżki mąki, zostawiam dosłownie na 5 min żeby drożdże ruszyły dodaję je do pozostałych składników i wyrabiam w malakserze 1 minutę, mieszakami maksymalnie 5 min. zostawić do wyrośnięcia. Jeżeli drożdże są świeże a w pomieszczeniu ciepło to ciasto rośnie dosłownie w oczach, u mnie zawsze wystarcza najwyżej pół godziny i w tym czasie szykuję pozostałe składniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mi schab sie łatwiej rozbija. musi być dobrze rozbity,trzeba uwazac by nie podziurawic. ...

:o ... młotem pneumatycznym rozbijasz ? ...

...

A miesko moze byc drobiowe i wieprzowe (schab, szynkowka)?

... co to jest "szynkówka" ? :roll:

 

wszystkim "obiadowiczom" życzę samych smaczności, w ich nieustających zmaganianiach nad urozmaiceniem domowego menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...