Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

Ciasto nalesnikowe: 3 jajka, pol lyzeczki soli, plaska lyzeczka cukru, szklanka wody mineralnej gazowanej, maki okolo 2,5 szklanek i mleka tyle aby po zmiksowaniu powstalo ciasto o konsystencji slodkiej smietany (rzadkie musi byc wtedy wyjda cieniutkie). Z tej porcji wyjdzie okolo 12 sztuk, musisz smazyc na patelni o srednicy tak okolo 25 cm zeby krokiety ladne wyszly.

Do pierwszego nalesnika smaruje patelnie tluszczem, a pozniej juz nie ale do ciasta wlewam lyzke oleju i mieszam. Nalesniki mozesz usmazyc dzien wczesniej i zafoliowac zeby nie sie nie wysuszyly. Przy wylewaniu na patelnie musza byc cieniutkie.

 

Nalesniki na slodko robie podobnie, tylko daje cukier waniliowy i konsystencja ciasta musi byc jak kwasna smietana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Farsz do krokietow: !,2 kg pieczarek scieramy na tarce na duzych oczkach (kup duze pieczarki), do tego pokrojona w kostke duza cebule - wszystko wrzucamy na patelnie na lyzke masla i przesmazamy (musi dobrze odparowac woda z pieczarek). Po odparowaniu na koniec smazenia - wegeta, pieprz, papryka (farsz musi byc pikantny). Zestawiamy z ognia i gdy chwilke przestygna wrzucam okolo 15 dkg startego na grubych oczkach sera zoltego - on lekko sie stopi i zwiaze mase pieczarkowa.

Jesli nie chcesz dac sera, do do pieczarek pod koniec smazenia dodaje lyzke duza masla i lyzke bulki tartej.

Farsz nakladam na nalesnik (duza lyzke) i zawijam jak golabki, panieruje jak schabowy (jajko musi byc mocno przyprawione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubicie karkówkę i grzyby, polecam to danie. Dla mnie i mojej rodziny rewelacja. Jeszcze lepiej smakuje na drugi dzień (jeśli zostanie):

http://www.wielkiezarcie.com/recipe30403.html

 

Ostatnio robię też to cannelonni z brokułem i białym serem- moje dzieci się zajadają- proste, tanie i pyszne. Farszu jest dużo więcej niż na podane 8 rurek. Wychodzi kilkanaście, a to co jeszcze zostaje rozsmarowuję na tostach i też do piekarnika. Pyszota.

 

http://www.wielkiezarcie.com/recipe4528.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farsz do krokietow: !,2 kg pieczarek scieramy na tarce na duzych oczkach (kup duze pieczarki), do tego pokrojona w kostke duza cebule - wszystko wrzucamy na patelnie na lyzke masla i przesmazamy (musi dobrze odparowac woda z pieczarek). Po odparowaniu na koniec smazenia - wegeta, pieprz, papryka (farsz musi byc pikantny). Zestawiamy z ognia i gdy chwilke przestygna wrzucam okolo 15 dkg startego na grubych oczkach sera zoltego - on lekko sie stopi i zwiaze mase pieczarkowa.

Jesli nie chcesz dac sera, do do pieczarek pod koniec smazenia dodaje lyzke duza masla i lyzke bulki tartej.

Farsz nakladam na nalesnik (duza lyzke) i zawijam jak golabki, panieruje jak schabowy (jajko musi byc mocno przyprawione).

 

 

żeby było więcej farszu ja dodaję podduszoną z vegeta białą kapustę, drobno poszatkowaną, wtedy można mniej pieczarek , można też dodać podsmażone mięso mielone.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj i dzisiaj krokiety własnie. Dwa rodzaje. Jedne z farszem mięsnym (ze względu na upodobania jednego z domowników), czyli normalnie: cebulka, mięso mielone, troche czosnku, wegeta, pieprz i ostra papryka. Podsmażyć, podlać najlepiej rosołem i niech sie dodusi.

 

Drugie wegetariańskie. Smakiem przypominają trochę pizze. Dwie średnie cebule "zmielić" w mikserze na prawie papę. Trzeba mieć suszone pomidory w zalewie z oliwy (takie w słoiku). Wlewamy na patelnię trochę tej oliwy z pomidorów i przesmarzamy na niej cebulkę. Pomidory ze słoika też posiekać w mikserze i wywalić do cebuli, chwilę przesmażyć. Posiekane drobniutko pieczarki (na 1 słoik pomidorów ok pół kilo, ale może być więcej) wrzucić do cebuli i pomidorów, przesmażyć, a następnie podlać wodą i dusić, aż pieczarki będą miekkie, a woda odparuje. Jak za suche, dodać oliwe ze słoika. Dosmaczyć solą, pieprzem i ostrą papryką. Pod koniec duszenia wrzucić drobno posiekaną natkę. Nakładać na placki naleśnikowe, a na wierzch farszu tarty ser (sporo, aby go było czuć). Zawijać i dalej jak zwykle. Bardzo smaczne, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja najpierw do froszki, a potem do elutka :D

:lol: załapiesz się jeszcze na świeżą konserwę :wink: wczoraj robiłam 8)

 

u mnie dzisiaj jeszcze bogracz ....

 

jutro planuję polędwiczkę z chrupiącą cebulkową skorupką z sosem cytrynowym , ziemniaki i surówkę z białej kapusty albo kapustę zasmażaną ...zapytam Froscha co woli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...