Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

no właśnie .....nie gotowanie jest problemem ,ale wymyślenie menu

Czasem to jest impuls albo podpowiedź koleżanki .....i już wiemy co ugotować rodzince :D

Może bedziemy sobie wzajemnie podpowiadać co ugotowaliśmy dzisiaj a co podamy jutro :D

Nie mam pomysłu na jutrzejszy obiad stąd ten wątek :-? zapytałam męża na co ma ochotę i oprócz standartowej odpowiedzi :wink: usłyszałam ....wszystko jedno :-?

 

Dzisiaj ugotowałam krupnik na skrzydełkach i zrobiłam knedle ze śliwkami polane bułką tartą na masełku :D

 

Smacznegooo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja dziś jarzynówka z "wkładką" w postaci swojskiej kiełbaski ....brak czasu :oops: , a na jutro kupiłam 1,5 kilo żołądków i upichcę z nich gulasz z ziemniaczkami + pyszne domowej roboty czerwone buraczki :D

z braku czasu nie robię obiadów dwudaniowych :oops: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie inspiracją jest zawsze jakaś rzecz do pilnego zużycia. :wink:

knedle dzisiejsze to tez inspiracja ...zostały śliwki z sobotniego ciasta :lol:

 

już wiem .....jutro barszcz czerwony -zabielany i ziemniaki pure

 

ale nie wiem jeszcze co na drugie.... bo ja zupe serwuje ok 13,oo ( mąż ma przerwę trzygodzinną w pracy ) a po 17,00 -drugie danie

No chyba ,że ide na cały dzien do pracy -wtedy jest jedno danie po 17,oo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem ma moja żona.Codziennie pyta co zrobić na obiad.

A mi naprawdę wszystko jedno.Jestem wszystkożerny oprócz móżdżku i rzeczy trujących.

Poradziłem jej,aby zrobiła listę dań przy których stawiałaby ptaszki.Miałaby pełny przegląd co i ile razy ugotowała i co można ugotować.

Wczoraj mieliśmy przypadkiem smażone kanie.

Przypadkiem,bo te kanie uzbierał w lesie nasz synuś.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj rosołek na udkach ( duka do zjedzenia ) z makaronikiem, na drugie naleśniczki

 

wczoraj i w poniedziałek były filety z piersi kurczaka w sosie curry w jeden dzień z ziemniaczkami w drugi z ciemnym ryżem, do tego fasolka szparagowa i brokuły

 

jutro pierogi ruskie ( które zrobi teściowa :p ) , w piątek pewnie pizza domowej roboty ( co najmniej musi być raz w tygodniu) w sobotę pewnie kopytka ( z ziemniaków i sera) polane bułką tartą, w niedziele filet kurczaka grillowany w ziołach z kalafiorem , brokułami itd...........starczy do poniedziałku, dalej pierś z indyka w sosie z cukinii, pomidorów i papryki .........generalnie uwielbiam dania jedno garowe dwudniowe , moja rodzina chętnie je dania mączne ale n ie mam kiedy ich przygotowywać...........no i wchodzi u nas w grę tylko mięso z kurczaka lub indyka oraz ryba od paru lat czerwonego mięsa nie jadamy ......

 

 

Ew-ka podaj mi przepis na te knedelki może w sobotę zrobię...............

 

i dlatego chce być kurą domowa.......miałabym czas na gotowanie, bo takie na szybko nie sprawie mi przyjemności tylko przykry obowiązek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paty ja siedzę teraz w domu i.... nie mam czasu na gotowanie :lol: Mam tyle rzeczy do zrobienia, że obiad musi być gotowany szybko :lol:

 

Makarony - to jest to co lubimy najbardziej. Z różnymi sosami.

Teraz warto robić leczo bo to sezon na paprykę.

Polecam też placki z jabłkami (gęste ciasto naleśnikowe z dodatkiem drożdży i w to wkrojone cząstki jabłek).

 

U nas głównie są obiady jednodaniowe. Dwudaniowych nie zjadamy. Wystarczy nam 1 danie. Zazwyczaj jak ugotuje zupę i drugie to zawsze coś zostaje, niszczy się. Więc przyjęliśmy zasadę 1 dania. Czasem do tego ciepła kolacja.

 

W najbliższych dniach zaplanowałam:

- gołąbki

- łazanki

- leczo

 

Jak widać dania jednogarnkowe, tak by można było podac o różnej porze. Troche zabiegane mamy najbliższe dni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew-ka podaj mi przepis na te knedelki może w sobotę zrobię...............

 

ja robie knedle na bazie klusek śląskich ....czyli ugotowane i prZEcisniete przez praskę ziemniaki ....podzielone na 4 ....1/4 odejmuję i w to miejsce wsypuję mąke ziemniaczaną ...jedno jajko -wyrabiam na gladko ....(można dodać miekkiego masla lub troszke oliwy gdy za suche ) -robie placuszki w środek wkladam wypestkowaną śliwkę lub połowkę ( mozna do srodka dac łyżeczkę cukru)

...sklejam i robie okrągłą piłeczkę ( nie rob za duze.. bo bedziesz dluzej gotowac ) ...wrzucam na gotującą wode z odrobiną oliwy ...polewam bułką tarta na masełku ...cukier do smaku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D A ja na dzis zaplanowałam placki ziemniaczane.Na każdy położę łyżeczkę twarożku wiejskiego\/ ten w grudkach i śmietanie/i posypię to małą ilością cynamonu.Pyszne, inne bo po litewsku, zasmakowałam tego właśnie tam w ub.roku.A do tego jakiś kwaskowaty kompocik. A jutro zrobie gulasz z drobiu /kurczak albi indyk/ na kwaśno.Czyli dodaję do ugotowego gulaszu 1 pokrojony pomidor / dusze jeszcze z 1o mni/ i sos słodko kwaśny gotowy.Gulasz podaję z ziemniakami lub lanymi kluchami i sałatą + kompocik lub lekka zupka na z groszku zielonego z grzaneczkami.Pychotka.Smacznego.PS. Nie lubie gotować, ale niestety muszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D A ja na dzis zaplanowałam placki ziemniaczane.Na każdy położę łyżeczkę twarożku wiejskiego\/ ten w grudkach i śmietanie/i posypię to małą ilością cynamonu.Pyszne, inne bo po litewsku, zasmakowałam tego właśnie tam w ub.roku.A do tego jakiś kwaskowaty kompocik. A jutro zrobie gulasz z drobiu /kurczak albi indyk/ na kwaśno.Czyli dodaję do ugotowego gulaszu 1 pokrojony pomidor / dusze jeszcze z 1o mni/ i sos słodko kwaśny gotowy.Gulasz podaję z ziemniakami lub lanymi kluchami i sałatą + kompocik lub lekka zupka na z groszku zielonego z grzaneczkami.Pychotka.Smacznego.PS. Nie lubie gotować, ale niestety muszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...