Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Topaz - wawa :-) komentarze


fąfalska

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

3.2 to dużo, fakt :evil: Niech spada na bambus, teraz budowanie systemem gospodarczym to nie to co kiedyś - ekipy są porządne, nie piją i nie obijają się zbytnio, bo wiedzą że kolejna praca czeka i przedłużanie tylko ich bije po kieszeni. Oczywiście zdarzają się wyjątki... poczytałaś dzienniki to wiesz... ale jak się zrobi dobry research przed wyborem ekipy to powinno być spoko.

 

A co do Twojego projektu: wydaje się bardzo funkcjonalny tylko jak tak na niego patrzę to myślę sobie że rozważyłabym na Twoim miejscu przesunięcie kominka w salonie trochę "do góry" tak żeby można było zrobić kominek dwustronny (tzw. vis-a-vis) do gabinetu (czy też sypialni, ja tam jestem zwolennikiem sypialni na dole, a na górze niech sobie dzieci grasują i gabinet tez może być na górze, a tak to się z sypialni do kuchni np. latać nie chce...). To może być fajny efekt :)

 

Powodzenia! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

gratuluję kupna działki i podjęcia decyzji o budowie :D :D

 

jak będziesz miała trochę czasu, to wklej proszę zdjęcia działeczki :wink:

 

a 3200 za gołe ściany, to szok :o :o lepiej chyba budować metodą gospodarczą. Tak jak dziewczyny mówią, ekipy teraz wcale nie są takie złe, a jak się ma jeszcze do tego dobrego kier-buda, to wszystko powinno się dobrze ułożyć. A domek wybraliście przepiękny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Cena którą podajecie jest rzeczywiście bardzo wysoka, natomiast my po wcześniejszych kalkulacjach zakładamy, że powinniśmy się zamknąć w 450-500 tyś wraz z ogrodem i ogrodzeniem (ale bez mebli). Przy zastosowaniu dachówki cementowej, oknach pcv, podłogach z desek, kominka z płaszczem ale bez zastosowania najnowszych acz bardzo drogich systemów typu pomp ciepła, solarów, rekuperatorów itp.

 

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jeśli można to podpowiem, żeby zacząć budować pierwsze co musicie zrobić to poszukać geodetę, który wam zrobi mapki w skali 1:500(cena ok.350 zł), one będą potrzebne do wszystkich dostawców mediów - żądają jako załącznik do wniosków. Te mapki również - jako załącznik, po zakupie projektu, do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę w starostwie. Dobrze jak ich wam zrobi co najmniej z 15 szt. - przyda się. No i bardzo ważne czy tam gdzie leży wasza działka jest - " miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego" - jeżeli jest to b.dobrze, trzeba go wyciągnąć z urzędu gminy lub miasta, a jak niema to trzeba wystąpić do owego urzędu o wydanie tzw. "warunków zabudowy". Taki dokument jest potrzebny do wydania pnb :roll:

Pozdrawiamy :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja też dopiero zaczynam i jestem tak zielona jak ty - obecnie na etapie oczekiwania na mapę od geodetów.......... już 5 tydzień za 800 zł ale pod Warszawą,

warunki już przyłączy już mam i do tego wyciągałam mapę ze Starostwa za 60 zł i zrobiłam odbitki

co do wklejania fotek to niestety trzeba skopiowac adres obrazka z ogólno dostepnego serwera i tak to ma wyglądac:

adres fotki

trzymam kciukasy ................. za was i za nas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja faktycznie pod znakiem zapytania co do atrakcyjności. Mieszkam tu od 8 lat i z roku na rok jest coraz gorzej :( . Szukaliśmy działki w tej lokalizacji, ale zrezygnowaliśmy, bo nasi znajomi wybudowali sie na Białołęce i narzekają na wszystko, przede wszystkim na nieobliczalność urzędu (pracowników) oraz terenu (czyli planu zagospodarowania) a poza tym dojazd do Centrum 1,5 do 2 godzin. I dlatego tez postanowilismy wyprowadzić się z Warszawy i kupiliśmy działeczkę 30 km do Centrum w stronę Wrocławia 1200 m (36x33) - Gmina Żabia Wola. I jesteśmy zachwyceni: ciszą, spokojem obsługą w Urzędach :D Super Poza tym w okolicach mieszkają nasi inni znajomi i dojazd do Centrum Warszawy zajmuje 45 minut. Oczywiście wyjazd z Warszawy jest troche utrudniony, ale tylko w piatek na szczęście. W tym roku wybudowaliśmy fundamenty i czekamy na wiosnę z utęsknieniem żeby wybudować nasz wymarzony Dom w Hibiskusie. Pozdrawiam Ewelina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak dojezdzacie - samochodem czy koleja czy autobusem?

my mamy dzialeczkę na tarchominie, urzedy sa spoko, plan zagospodarowania tez mam.... złobek, przedszkole, szkołe ,park, mała galerie handlową i przystanek autobusowy mam pod nosem...... tylko ten pogorszajacy sie dojazd.....

 

zycze wam szybkiej budowy i pozazdroscic ze fundamenty juz wylane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to witam sąsiadkę?

czyżby z kolorowego osiedla w listki:-))))))

 

a powiedz mi jeszcze ewelina czy z tej zabiej woli 45 minut do centrum jadą ci wasi znajomi samochodami? koleja czy autobusem?

no i gdzie do centrum - okolice np dworca centralnego czy na przyklad mokotów? sama wiesz ze to ma wielkie znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...