Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Renovent HR Large


Recommended Posts

Jako że mam renoventa tego mniejszego i właśnie dokonałem pomiarów temp. z domu ciągnie powietrze jak pokazuje jego wbudowany termometr o temp. 17C przez nawiew w salonie daje powietrzem o temp. 15,9C przy wydajności 100m3/h. Na zewnątrz temp 0C i taką temp. pokazuje jego termometr jako temp. zasysanego powietrza. To chyba nie jest źle :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Jako że mam renoventa tego mniejszego i właśnie dokonałem pomiarów temp. z domu ciągnie powietrze jak pokazuje jego wbudowany termometr o temp. 17C przez nawiew w salonie daje powietrzem o temp. 15,9C przy wydajności 100m3/h. Na zewnątrz temp 0C i taką temp. pokazuje jego termometr jako temp. zasysanego powietrza. To chyba nie jest źle :) .

A masz GWC, czy nie ? ( znaczy się pomiary są z GWC, czy bez ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Nie mam GWC choć był w planie ale warunki gruntowe nie są zbyt sprzyjające, tak że te dane to osiągnięcia samego reku.

no to całkiem, całkiem :p ja robię rurę 200 od centrali do przepustu do GWC pod ławą - ale na razie GWC sobie odpuszczam - przełożę na lepsze czasy mojego portfela lub na sam koniec jak już wszystko będzie zrobione :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam plan :) nawet rurę mam w ścianie i w skosie sufitu wyprowadzoną na strych do reku, a drugi koniec jest w piwnicy i czeka ewentualnie na swój dalszy ciąg, ale mam wodę b. płytko o odpuściłem. A teraz się zastanawiam czy ma sens, co faktycznie można osiągnąć więcej? Być może przy wyraźnie niższych temperaturach było by to uzasadnione. Jak będzie zimniej to jeszcze będę robił pomiary to się podzielę wynikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...