Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skrzat - Komentarze do Naszego Dziennika


aneta84

Recommended Posts

Witam :) Ten strotex 110 to jest folia paraprzepuszczalna. Wydaje mi się, że na wieźbie lepiej nie oszczędzać i odeskować dach bo jest on wtedy duzo mocniejszy ( a biorąc pod uwagę te wichury ktore się u nas ostatnio pojawiają wydaje mi sie ze to jest dobry pomysl :) ) myśle tez ze zbyt duzo się nadpłaci deskując a zaoszczędzić zawsze można na czymś innym np wykończeniu wnętrz:)

Pozdrawiam :D

 

No i tu jest właśnie dylemat, bo deskowanie rzeczywiście wzmocni dach, ale jeden znajomy projektant zwrócił moją uwagę na to, że może nie powinno się tak wzmacniać dachu, bo jak będzie prawdziwa wichura, która zrywa dachy, to z nieodeskowanego dachu zerwie dachówki, a odeskowany dach może porwać cały razem z więźbą. Kiedyś nie deskowano dachów ponoć celowo, bo w razie czego narazimy się na mniejsze straty.

Sam mam odeskowany dach, ale teraz to już nie wiem czy to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Aneta:)

 

Z przyjemnością przeczytałam (obejrzałam :lol: ) Twój dzienik budowy. Wszystko jest śliczne i takie...czyściutke! :o :lol: :o :lol: Podziwiam i zazdroszczę! 8)

Bedę śledzić dalsze postępy! Trzymam kciuki! :D

 

podrawiam cieplutko :D

M.

 

PS. jak to zrobiłaś, że masz i dom i ogród?!! :o U mnie z łąki zrobił się ugór! :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Magda :D

 

Dziekuje, dziękuje za miłe słowa i ciesze sie, że ci sie podoba :)

 

U Nas było tak, że najpierw był ogród i sadzone drzewka, a dopiero pozniej dom:) wiec troche na odwrót jak to sie teraz robi :roll: :lol: Podczas samej budowy wieleeee przejechało ciężarówek przez naszą działke ale jakimś cudem żadne drzewko na tym nie ucierpiało :D Ekipy też zawsze utrzymywały porządek :D (tzn jak panowie widzieli ze na bieżąco sprzątamy to sami mniej brudzili :D)

No i jak widać warto było :lol: Także w miare możliwości na wiosne zacznij obsadzać działeczke :) to zanim wykończysz domek drzewka chociaz troszke podrosną :)

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Twoje postępy :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Aneta :D , za radą Magdy wpadłam, na Twoje strony z kolejnym nieśmiałym pytaniem :oops: :wink: .Czy możesz podać ile wyszło m3 więzby u Ciebie oraz czy łaty i kontrłaty były wliczone w te m3 czy liczone były w mb? Mam kłopot , bo w wycenach z tartaku są różne ilości m3. Nie wiem skąd takie wahania :evil: . Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kamlotku :D

Jeśli chodzi o więźbe to pan w tartaku pociął ją dokładnie według projektu (niestety nie mam go przed oczami i nie pamietam ile to tam tego było :oops:) z tym że troche nam jej zostało (no ale wykorzysta się w przyszłości na garaż:)) Więźba łącznie z odeskowaniem wyniosła nas jakos 7 tys. Te łaty i kontrłaty były liczone z mb i tych grubszych było 800 mb a cienszych 300mb i chyba kosztowały ok 1 tys. :D tylko ze to były ceny z 2007 r :-?

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to umówmy się tak Magda że będziemy za siebie trzymać kciuki wtedy jak nic nie będziemy robić na działkach :D :D :D

Pozdrawiam

OKi :) umowa stoi :D

 

A teraz pytania 8) :

 

1. nie podnosiłaś ścianki kolankowej?

2. czy na górze masz tzw "przedścianki" czy ściana pionowa to mur zewnętrzny?

3. jaka jest wysokość ścianki kolankowej od srodka pokoju ( tej niższej i tej wyższej) ?

4. jak rozwiązałaś wentylację w kuchni i spiżarce?

 

Dobra, na razie tyle, ciąg dalszy nastąpi

 

Dzięki i pozdrawiam cieplutko M.

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej:) Tyle tych pytań że nie wiem czy wybrnę :oops: :lol: :lol:

 

ad1. ponosiliśmy ściankę o 1 pustak ( i dobrze :p)

 

ad2. nie wiem czy dobrze rozumiem słowo przedścianki :) ale myśle że chyba wiem o co ci chodzi :) te przedścianki są u nas w dwóch pokojach nad salonem , w 3 (tym nad byłym garażem) nie ma bo za dużo pokoju by zabrała:) one chyba coś koło 1 m mają wysokości, w każdym razie jest dobrze bo grzejniki się mieszczą :lol:

 

ad.3 to mnie zastrzeliłaś :) nie wiem :) ale te pokoje nie są takie niziutkie jak mi się wydawało że będą:)

 

ad.4 wentylacja w kuchni jest w kominie, a spiżarki wcale nie mamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aneta:)

Bardzo ładny i słoneczny ten Twój salon :)

Daj więcej zdjątek domku. Co Ci szkodzi? :wink: Tak przyjemnie się ogląda.

 

pozdrówki M.

 

P.S. A te wzorki na górze na ścianach to od szablonu malowalaś czy samorodna artystka jesteś? :lol: Ładne one :D

 

Dziekuje Magda:) Zdjęcia bym wstawiła tylko że obecnie nic się nie dzieje:( i nie bardzo jest co wstawiać :( No ale może poszukam czegoś jeszcze :lol:

Co do wzorków to pewnie że to moje dzieło :p ale oczywiście z pomocą szablonów (z którymi byl sporo zabawy) :p aż do tego stopnia utalentowana to nie jestem :oops: :lol:

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...