Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rodi - Komentarze


Sanyaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 157
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam :)

Dawno nie zaglądałam i widze że prace idą szybko do przodu, tak trzymać. A Pani Koza i pers w salonie pierwsza klasa :wink: Prawie jakbym oglądała własny salon tyle że mój dywan sobie wisi zamiast leżeć.

Dopiero teraz zauważyłam wizualizacje waszej kuchni i mam pytanko. W jakim programie ją robiliście. Ja próbowałam w darmowym z Ikei ale tam tylko szafki wymiarowe i mały wybór. Jednym słowem nie wyszło to co chciałam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam!

zerkam z pozytywną zazdrością na te śliczne mury..u nas jeszcze dziura nie wykopana..czekamy na wiosnę . ehh..kiedy u Nas bedzie sie tyle działo?

 

prace jak widzę pełna parą idą- tylko pogratulować!

ciekawa jestem tylu szczegółów!!

budujcie sie szybiutko-a ja z przyjemnością będę podziwiac postepy- jak rododendrony Wam zakwitną na wiosnę :D

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj patrzę a tu tyle komentarzy!! A ja wszystkie przegapiłam bo nie zauważyłam że mi się II strona już zrobiła a śledzenie chyba działa tylko wtedy jak się jest zalogowanym...

 

Witam! Widze że studnia w centrum uwagi. Nie sądziłem że będzie taki problem z jej podłaczeniem. Jeżeli naprawde już nie będzie komu tego zrobić to prosze dzwonić kogoś podeśle. Dobrze, że nie było osadu, raczej nie będzie żelaza! Pozdrawiam i życze powodzenia!!!

 

Witam Kamilu - miło że zajrzałeś:) - powinno nam sie udac ze studnią, mamy pecha z tym podłaczeniem - mamy już osobę która nam podłączy ale jak się do tego zbieralśmy to kopiąc dół pod podłączenie wyrwaliśmy dren :( - teraz czekamy aż będzie wiosna w pełni i sucho to wtedy ją podłączymy

 

 

Dopiero teraz zauważyłam wizualizacje waszej kuchni i mam pytanko. W jakim programie ją robiliście. Ja próbowałam w darmowym z Ikei ale tam tylko szafki wymiarowe i mały wybór. Jednym słowem nie wyszło to co chciałam.ć

 

Matysia ja dostalam ta wizualizacje z jedej z pracowni kuchennej ale wiem ze poza ikeowym jest np ALNO AG Kitchen Planner 0.96b i on jest całkiem ok:

http://www.download.com/ALNO-AG-Kitchen-Planner/3000-2131_4-10400750.html

mam nadzieję ze nie odpisuje za pozno

 

widzę że palicie kozą, ile stopni mieliście w domku w te największe mrozy, my paliliśmy w trociniaku i tak naprawdę mało co to dało, nie mamy jeszcze ocieplonego poddasza. Kiedy będzie cieplutko i słonecznie

eeli wiesz co w samym salonie jest ok jak sie napali choc temperatury nie mierzymy ale juz nawet w gabinecie chlodniej bo tam mamy dziure pod podlogowke w scianie i ciagnie z garazu, a na górze cały czas bylo lodowato bo nieocieplone bylo - teraz duzo lepiej :)

Ja też chcę pogody - uwielbiam zimę taką jak teraz czyli śnieżną i słoneczną ale JAKOŚ NIE W TYM ROKU :)

 

Witam!

zerkam z pozytywną zazdrością na te śliczne mury..u nas jeszcze dziura nie wykopana..czekamy na wiosnę . ehh..kiedy u Nas bedzie sie tyle działo?

 

prace jak widzę pełna parą idą- tylko pogratulować!

ciekawa jestem tylu szczegółów!!

budujcie sie szybiutko-a ja z przyjemnością będę podziwiac postepy- jak rododendrony Wam zakwitną na wiosnę

pozdrawiam!

 

Monika jeszcze troszkę cierpliwości :):) Zresztą przyjedziesz zobaczysz i wszystkiego się dowiesz :) A teraz to się decydujcie Ytong czy Poroterm :) i szukajcie gdzie taniej :) I gdzie beton i stal taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Czesc Darku - pogoda lepsza nam sie pojawila wiec juz nie musimy proznowac (u nas tez sie dlugo bujalismy zanim tynki ruszyly bo pogoda)

I tak widze ze wam fajnie prace ida:) Pocieszyles mnie ze macie wiecej okien niz my :) - nie tylko ja bede sie meczyc z tymi metrami kwadratowymi do umycia :)

 

kontakt do Sebastiana Kowalskiego którego firma robiła nam instalacje:

http://www.wentylacje-kowalski.pl/

(na stronie jest telefon - czasem nie odbiera bo jest zabiegany ale za 2-3 razem zawsze sie dodzwanialam albo udawalo mi sie mailowo dogadać)

 

Co do wrażeń:

Sebastian w kontakcie super - widac ze ma duże doswiadczenie i potrafi doradzić w procesie projektowania instalacji. Mimo kolizji instalacji do pompy ciepla, podlogowki i odkurzacza centralnego wszystko mieliśmy dogadane i mialam wrażenie, że przemyslane zostaly wszystkie opcje. Spotkal sie nami 2 razy na miejscu zeby wszystko dogadac (jeden raz by wystarczyl ale pojawily nam sie rozne pytania w trakcie i udalo sie go jeszcze raz sciagnac :)).

Sebastian wykonuje projekt instalacji - u nas wszysko dokladnie obejrzal a dopiero potem zaplanowal co i jak ma przejsc co bylo naprawde fajne. Moj maz mial sporo uwag i pomyslow i Sebastian je uwzglednil. Aha po wykonaniu projektu instalacją zajmuje sie już brat Sebastiana z ekipa.

 

Niestety w trakcie instalacji nie obylo sie bez pojedynczych problemow - okazalo sie ze czesc instalacji zrobili zgodnie z pierwszym planem jaki nam proponowal Sebastian ale brakowalo kilku pozniejszych poprawek. Poprawili wszystko co bylo zle wiec suma sumarum ok tylko radziłabym byc w trakcie trwania instalacji na miejscu (albo chociaz codzien sprawdzac prace tak zeby wychwycić potencjalne problemy) i naprawde dokladnie ustalic co i jak.

 

Jak duzo instalacji wykonal nie wiem ale wiem ze rozkrecal firme Rekuperatory.pl czyli troche musial ich zrobic

 

My generalnie polecamy. Bedzie tez robil instalacje u naszych znajomych.

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne dzięki za info :)

 

Wentylacje-Kowalski to jedna z firm do których wysłałem mailowe zapytanie o wentylację mechaniczną ... jako jeden z niewielu (4 na 12 firm) miałem natychmiastowy odzew .. co dobrze rokuje do przyszłej współpracy :)

 

dla mnie jest to dziwne, wysyłam zapytanie z informacją że niebawem chcę zainstalować wentylację ... można powiedzieć że daje się "na tacy" a mało która firma odzywa się lub choćby daje jakąkolwiek odpowiedź zwrotna w stylu "dziękujemy za zainteresowanie, skontaktujemy się za X dni" ... wrrr, ludzie już chyba nie chcą zarabiać :)

 

jeszcze raz dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co Darku :)

Ja miałam podobnie - sporo firm się odezwalo wtedy ale niekiedy cisza w eterze i juz sie zastanawiałam co z tym fantem bo nie bylam przekonana do ofert które zebrałam...

 

W końcu mieliśmy już robić wentylacje w rekuperatory.pl choc byli najdrożsi ale mieliśmy kontakt do polecanego fachowca - z tym że oni nam powiedzieli żebyśmy zaczekali z instalacja na później - jakos tak absurdalnie chyba mielismy najpierw ocieplić czy wręcz po tynkach chcieli wejść już nie pamietam. I tu nam sie trafil Sebastian z polecenia tez :)

Z perspektywy - cale szczescie ze nie posluchalismy - szkoda tylko ze nie jeszcze wczesniej bo mamy nieporzebne kominy w lazienkach - byloby taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Meri,

Nie musieliśmy nanosić żadnych zmian w projekcie - tylko wpisywaliśmy w dziennik budowy i dodatkowo przy kupnie projektu mieliśmy wypisana zgode na wprowadzenie tej zmiany (taka odrębna kartka dołączona do projektu ze zgoda).

 

Krokwie nie były jakoś specjalnie wydłużone, na pewno zmieściły się w "zapasie" o który były delikatnie dłuższe krokwie w stosunku do projektu (tak chyba z metr dłuższe były kupione na wszelki wypadek). Najlepiej pogadaj z Twoimi fachowcami od więźby, bo nasi sobie poradzili ale z tego co wiem to zmienili odrobinę skos/geometrię dachu i liczyli kąty żeby im się wszystko ładnie w koszu zeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu gratuluje wykonanch wylewek. A po tym chwilowym przestoju to idziecie do przodu jak burza, tylko patrzeć a będziecie ustawiać meble w pokojach :). Mam pytanko czy wiesz może jaka wyszła wysokośc salonu po wylewkach? Właśnie jesteśmy na etapie sufitu podwieszanego w salonie i niestety te 12 cm mniej troche zmniejszyło pomieszczenie.Mam nadzieje że nie będzie to bardzo odczuwalne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sufit robimy po całości, co prawda zastanawialiśmy się na początku nad umieszczeniem jakiś elementów dekoracyjnych z ukrytym oświetleniem sufitowym w szczelinach ale zrezygnowaliśmy. salon jest mały i wydaje mi się że prosty i gładki sufit będzie najodpowiedniejszy, a podwieszany robimy ze względu na to że musimy schować biegnace przez salon rury do rekuperatora i kanały rozprowadzające ciepłe powietrze z kominka. Troche jest z tym roboty ale połowa sufitów juz prawie za nami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...