Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile kosztuje rekuperacja???


evien

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 174
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Łukaszu !

 

Odnośnie użytkowania :

 

Rekuperacja nic nie kosztuje ,,, kosztuje prąd do wentylatorów, które napędzają wentylację mechaniczną ( nie mylić z rekuperacją) .Mniej więcej od 60 W do nawet 350 W ! Zależy jak dużą centralę potrzebujesz!

 

A zakup?

Jeśli przemyślisz to na etapie projektowania domu to może się zrównać z kosztem wykonania wentylacji grawitacyjnej.

Mnie wychodzi ok. 1 tyś drożej went. mech z reku i stwierdziłem ze warto !

 

Niestety najoszczędniej wychodzi to w domu parterowym ,,, jak inne rzeczy z resztą też ,,,

Jak bym miał poddasze to troche gorzej wychodzi zestawienie kosztów budowy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania mój kosztorys :

 

4,5 tyś ze starszym modelem Dospela 120 Economic

 

6,5 tyś z nową Daytoną 250

 

Są to tylko materiały, montaż wykonam we własnym zakresie ale jak bym komuś zlecił to wiele więcej by nie wyszło !

 

Za 14 tyś bym się zastanowił ! Ale i tak bym pewnie kupił :lol:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury kosztują niewiele, anemostaty grosze, ale przepustnice,tłumiki,bajpasy,sterowanie to już się nazbiera!

Jeśli dom jest prosty to i prosta instalacja,koszty mniejsze ,,,

 

U mnie reku to koszt 4,5 tyś w wycenie 6,5 tyś

 

Ten tańszy rekuperator 3 tyś niecałe więc całość 4,5 tys

 

Ceny podaje w dużym przybliżeniu, a montaż?

Pewnie znalazł bym kogoś kto by mi to za 500 zł zrobił, 1 dzień roboty :lol:

 

Ale sytuacja zmienia się diametralnie jeśli jest poddasze użytkowe, a tak puszczam sobie po strychu przewody,nie muszę ich zabudowywać !

 

A więc ! Chcecie tanio???

 

To budujcie Parterówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dokładnie materiały są ujęte w kosztorysie?

 

Zestawienie i dane techniczne mam w PDF :(

 

Ale jak chcesz to na Mail prześle plik, nie chce mi się wszystkiego przepisywać, trochę tego jest!

Pamiętam tylko że przewody już ocieplone,tłumiki,redukcje,trójniki,czerpnia,wyrzutnia itd.

No i reku oczywiście :lol:

 

Projekt można zobaczyć w Dzienniku,oparty jest na trujnikach ale zastanawiam się czy nie zmienić na skrzynki rozdzielcze bo wychodzą dość długie przewody ze względu na oddaloną łazienkę!

Jak zmienię to i koszt się zmieni, pewnie trochę drożej, a może nie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Temat pewnie był i to nie jeden raz ale potrzebne mi aktualniejsze dane,

Drodzy forumowicze, kto z Was instalował rekuperator? Opiszcie koszta jakie ponieśliście na zakup i instalacje tego systemu, kiedy i na jaką kubaturę??

 

Pozdrawiam

Łukasz :wink:

 

Powiem tak, najwięcej firmy kroją na robociźnie, więc jak mozesz to kładź kanały samemu. Ja tak zrobiłem i zaoszczędziłem prawie 4 tyś. Robi się to naprawdę prosto i przyjemnie, mnie to zajęło około tygodnia robiąc to popołudniami 3-5 godzin dziennie. A mam domek piętrowy więc trochę tych kanałów poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zamawialiście swoje rkuperatorki? Jaka firma?

Ktoś może zamawiał z serwisu rekuperatory.pl? Może macie ich wyceny? Jak wypadli w stosunku do inncyh??

 

Uff... dużo tego:)

 

Ja dostałem wycenę z rekuperatory.pl..... chyba się ..... ehh nie będę źle mówił o nieobecnych....

 

Rekuperator wraz z niezbędnym osprzętem - 1 szt.

Kształtki wentylacyjne (trójniki, przepustnice regulacyjne oraz inne elementy połączeniowe przystosowane do wykorzystania

w systemach rekuperacyjnych) - 1 kpl.

Łączna ilość przewodów wentylacyjnych izolowanych sztywnych - 100 mb

Łączna ilość anemostatów oraz czerpnia ścienne i wyrzutnia - 14 szt.

Komplet materiałów połączeniowych i uszczelniających (złączki, taśmy, opaski zaciskowe) - 1 kpl.

Projekt instalacji wentylacyjnej - 1 szt.

 

i ceny:

 

Opcja 1: Centrala wentylacyjna ComfoAir 350 LUXE wraz z osprzętem

7950 PLN

 

Opcja 2: Centrala wentylacyjna ComfoAir 350 VV wraz z osprzętem i nagrzewnicą elektryczna wstępną wbudowaną w rekuperator.

8750 PLN

 

Opcja 3: Centrala wentylacyjna ComfoAir 350 ERV (z wymiennikiem entalpicznym umożliwiającym utrzymanie wilgotności wewnątrz budynku) wraz z osprzętem

9990 PLN

 

Komplet niezbędnych materiałów instalacyjnych systemu według zestawienia powyżej

7650 PLN

Wykonanie instalacji wentylacyjnej w budynku Klienta.

Cena zawiera dojazd ekipy oraz transport materiałów do Klienta.

3500 PLN

 

OPCJA 1: WARTOŚĆ ŁĄCZNA WRAZ Z MONTAŻEM : 19 100 PLN netto + VAT 7%

OPCJA 2: WARTOŚĆ ŁĄCZNA WRAZ Z MONTAŻEM : 19 900 PLN netto + VAT 7%

OPCJA 3: WARTOŚĆ ŁĄCZNA WRAZ Z MONTAŻEM : 21 140 PLN netto + VAT 7%

 

 

tym Panom podziękuje raczej. Dom ma 111m2 użytkowych, parter + poddasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...