Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile kosztuje rekuperacja???


evien

Recommended Posts

Ja mam wyceny od ok 15000 w górę (góra zazwyczaj ok. 20 000). Wykonanie ze sprzętem. Wyceny na Bartosza, StorkAir i Brinka. Dom 190mkw, parter + poddasze. Bez żadnych udziwnień w stylu wyświetlacze ciekłokrystaliczne.

Jak na razie Bartosz i StorkAir.

A przy tym wykonywaniu samemu trzeba jeszcze o projekcie pamiętać - zazwyczaj jest tak, że projekt gratis jak robisz w danej firmie montaż. W przeciwnym razie projekt kosztuje ok. 1000 pln.

Ale może jednak warto?

Powiedzmy najtaniej Bartosz: ok 15000 pln

Z wycen pamiętam, że:

centrala ok. 7500 pln (model CNWB 350) (centrala z podstawką i panelem).

rury z trójnikami itp, z montażem ok 8000pln.

 

No i teraz: ile można urwać na centrali: 10%? to zostaje ok. 6500 pln.

Materiał (rury, trujniki, nyple, opaski itp) - ile to może kosztować "na rynku".

Projekt: średnio 1000 pln. Razem jak na razie mamy 7000 pln.

Czyli zostaje ok. 6000-6500 pln na rury.

Wie ktoś/liczył ile mogą takie rury, nyple itp. kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja pytanie z innej beczki, ale też dotyczące rekuperacji. Jakiej szerokości powinna być rura do podejścia do GWC. Mam jutro zalewaną ławę fundamentową. GWC nie zamierzamy zrobić od razu, ale podejście warto mieć przygotowane, by później nic nie kuć w fundamentach.

 

Minimum 20cm średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zamawialiście swoje rkuperatorki? Jaka firma?

Ktoś może zamawiał z serwisu rekuperatory.pl? Może macie ich wyceny? Jak wypadli w stosunku do inncyh??

 

Uff... dużo tego:)

 

Ja dostałem wycenę z rekuperatory.pl..... chyba się ..... ehh nie będę źle mówił o nieobecnych....

 

Rekuperator wraz z niezbędnym osprzętem - 1 szt.

Kształtki wentylacyjne (trójniki, przepustnice regulacyjne oraz inne elementy połączeniowe przystosowane do wykorzystania

w systemach rekuperacyjnych) - 1 kpl.

Łączna ilość przewodów wentylacyjnych izolowanych sztywnych - 100 mb

Łączna ilość anemostatów oraz czerpnia ścienne i wyrzutnia - 14 szt.

Komplet materiałów połączeniowych i uszczelniających (złączki, taśmy, opaski zaciskowe) - 1 kpl.

Projekt instalacji wentylacyjnej - 1 szt.

 

i ceny:

 

Opcja 1: Centrala wentylacyjna ComfoAir 350 LUXE wraz z osprzętem

7950 PLN

 

Opcja 2: Centrala wentylacyjna ComfoAir 350 VV wraz z osprzętem i nagrzewnicą elektryczna wstępną wbudowaną w rekuperator.

8750 PLN

 

Opcja 3: Centrala wentylacyjna ComfoAir 350 ERV (z wymiennikiem entalpicznym umożliwiającym utrzymanie wilgotności wewnątrz budynku) wraz z osprzętem

9990 PLN

 

Komplet niezbędnych materiałów instalacyjnych systemu według zestawienia powyżej

7650 PLN

Wykonanie instalacji wentylacyjnej w budynku Klienta.

Cena zawiera dojazd ekipy oraz transport materiałów do Klienta.

3500 PLN

 

OPCJA 1: WARTOŚĆ ŁĄCZNA WRAZ Z MONTAŻEM : 19 100 PLN netto + VAT 7%

OPCJA 2: WARTOŚĆ ŁĄCZNA WRAZ Z MONTAŻEM : 19 900 PLN netto + VAT 7%

OPCJA 3: WARTOŚĆ ŁĄCZNA WRAZ Z MONTAŻEM : 21 140 PLN netto + VAT 7%

 

 

tym Panom podziękuje raczej. Dom ma 111m2 użytkowych, parter + poddasze.

 

Koledze us kazał z odsetkami wyrównać VAT do 22 % ( firmie kóra mu robiła też) . Podali, że przed zmianą VAT-tu z 7 na 22 centrale i kanały izolowane były zawsze 22% więc nie "wchodzą" w 7% usługi . Bezpieczniej mieć pismo us.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu !

 

Odnośnie użytkowania :

 

Rekuperacja nic nie kosztuje ,,, kosztuje prąd do wentylatorów, które napędzają wentylację mechaniczną ( nie mylić z rekuperacją) .Mniej więcej od 60 W do nawet 350 W ! Zależy jak dużą centralę potrzebujesz!

 

A zakup?

Jeśli przemyślisz to na etapie projektowania domu to może się zrównać z kosztem wykonania wentylacji grawitacyjnej.

Mnie wychodzi ok. 1 tyś drożej went. mech z reku i stwierdziłem ze warto !

 

Niestety najoszczędniej wychodzi to w domu parterowym ,,, jak inne rzeczy z resztą też ,,,

Jak bym miał poddasze to troche gorzej wychodzi zestawienie kosztów budowy :roll:

Dziwnie te koszty liczysz. U mnie kształtki wentylacyjne Schiedla na cały dom kosztowały 300 zl. Czyzby za taka kase mozna bylo miec materialy rekuperator?

A koszt pradu ..... Liczac srednio 200 Watt masz roczne zuzycie 1750 kWh czyli ok 700 zl. Wszystko wiec zalezy kto i jak liczy .......

Kanał wentylacyjny stawiasza raz na całe zycie (tak jak sciany) a rekuperator czasami moze sie zepsuc - chocby wspomniane wentylatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztorys wykonania kominów wentylacyjnych wyniósł u mnie 6 tyś, murowane z pustaków wentylacyjnych ,obmurowane klinkierem ponad dach.

 

Tylko takie kominy mają dla mnie sens i wygląd a to kosztuje!

 

A wentylatory można wymienić, chociaż podobno wytrzymują bardzooo długo, tak przynajmniej podają producenci,poza tym nie są chyba drogie.

 

Nikogo nie namawiam, niektórzy nie lubią nowinek i choćby dlatego wybiorą wentylacje grawitacyjna!

Ja wybrałem mechaniczną ale z zupełnie z innego powodu :lol:

 

Jeśli chodzi o zużycie prądu to w moim reku będzie to 120 W( 2x60) na najwyższym biegu, najczęściej będzie ciągną 80 W!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu !

 

Odnośnie użytkowania :

 

Rekuperacja nic nie kosztuje ,,, kosztuje prąd do wentylatorów, które napędzają wentylację mechaniczną ( nie mylić z rekuperacją) .Mniej więcej od 60 W do nawet 350 W ! Zależy jak dużą centralę potrzebujesz!

 

A zakup?

Jeśli przemyślisz to na etapie projektowania domu to może się zrównać z kosztem wykonania wentylacji grawitacyjnej.

Mnie wychodzi ok. 1 tyś drożej went. mech z reku i stwierdziłem ze warto !

 

Niestety najoszczędniej wychodzi to w domu parterowym ,,, jak inne rzeczy z resztą też ,,,

Jak bym miał poddasze to troche gorzej wychodzi zestawienie kosztów budowy :roll:

Dziwnie te koszty liczysz. U mnie kształtki wentylacyjne Schiedla na cały dom kosztowały 300 zl. Czyzby za taka kase mozna bylo miec materialy rekuperator?

A koszt pradu ..... Liczac srednio 200 Watt masz roczne zuzycie 1750 kWh czyli ok 700 zl. Wszystko wiec zalezy kto i jak liczy .......

Kanał wentylacyjny stawiasza raz na całe zycie (tak jak sciany) a rekuperator czasami moze sie zepsuc - chocby wspomniane wentylatory.

 

pluszku - dziwisz się ?? - następny dorabiający ideologię na siłę ...

 

U mnie dom dwukondygnacyjny - posiadam dwa kominy - jeden do kominka , drugi do kotła c.o - i niezależnie od tego czy miałbym went mech. z reku czy nie, te kominy i tak musiałbym zbudować - kominy oczywiście z cegieł wykończone ponad połacią dachu klinkierem - czyli takie jak powinny być :D

Koszt wybudowania przy istniejacych już kominach dodatkowych kanałów wentylacyjnych do went grawitacyjnej jest śmieszny - u mnie zamknął się sporo w kwocie poniżej 1 kpln / z wykończeniem klinkierem / - dla domu z poddaszem użytkowym dodam - gdzie koszt wykonania went mech z reku spoko zamyka się w kwocie ponad 15 kpln ...

Także doskonale widać to "zrównanie cen" went mech z reku z budowa went grawitacyjnej ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie będzie wentylacja z rekuperatory.pl.

Centrala ComfoAir 500 , panel dotykowy i inne bajery.

Razem z instalacją 24k.

 

Budynek 170m2 parter + poddasze użytkowe , cały podpiwniczony.

 

Może jakbym robił sam było by trochę taniej , ale nie mam na to czasu - tu czterech ludzi robi 3 dni.

Wszystko ładnie i schludnie :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie się zrównało i przedstawiłem cały spis elementów wraz z kwotami ,,,

 

Przepraszam was za to ,,, :(

 

Ależ nie masz za co przepraszać - jak Ci się zrównało to tylko się cieszyć - choć ciężko mi pojąć jak w domu parterowym budowa kominów wentylacyjnych może kosztować 6 kpln ... - nie będziesz miał kominka ?? - przecie do tego musi być komin, a kocioł c.o - do tego też musi być komin ?? - no chyba że PC , a wentylacja pionów kanalizacyjnych ?? - no w sumie też można wentylować pion wywietrzakami , napowietrzaczami lub kominkami wentylacyjnymi ...

 

No chyba że ja już z aktualnymi cenami cegieł czy pustaków wentylacyjnych na bakier jestem - w końcu budowałem dom 2 lata temu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablitoo -> A co jest Tobie łatwo pojąć?

 

We wszystkich pomieszczeniach masz wentylację? Zrobić 1 kanał czy 2 dodatkowe do istniejącego komina to faktycznie pryszcz, ale czasem się tak nie da i trzeba budowac cały komin, od fundamentu.

 

Dalej nie jesteś w stanie pojąć, że może to kosztować 6 tys. złotych?

 

Przestań dorabiać ideologie do Twojego przestarzałego w chwili wybudowania domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań dorabiać ideologie do Twojego przestarzałego w chwili wybudowania domu.

Wielu moich znajomych obecnie buduje domy, duże, drogie, nowoczesne. Nie znam nikogo kto planowlaby robić w swoim domu went. mechaniczną. Istnieje dużo fachowych opinii, że went. mechaniczna z rekuperacją nie jest potrzebna i nie jest ekonomicznie uzasadniona w domach jednorodzinny.

 

Zazwyczaj pomieszczenia tzw. brudne skupione są wokół 1bądź 2 kominów więc nie ma dodatkowych kosztów związanych z tymi sławnymi obróbkami blacharskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablitoo -> A co jest Tobie łatwo pojąć?

 

We wszystkich pomieszczeniach masz wentylację? Zrobić 1 kanał czy 2 dodatkowe do istniejącego komina to faktycznie pryszcz, ale czasem się tak nie da i trzeba budowac cały komin, od fundamentu.

 

Dalej nie jesteś w stanie pojąć, że może to kosztować 6 tys. złotych?

 

Przestań dorabiać ideologie do Twojego przestarzałego w chwili wybudowania domu.

 

:D witaj kolego .

 

Mówisz o dorabianiu ideologii przeze mnie ?? eeee - chyba coś ci się pomyliło i masz problem ze zrozumieniem słowa pisanego - nie dorabiam ideologii tylko piszę jak jest w zdecydowanej większości Polskich domów - czyli dwa kominy - od kominka i od kotła c.o - wiec dostawienie kilku kanałów wentylacyjnych to kosztowy pryszcz ... - i nic tego nie zmieni - nawet twoje nowoczesne ideolo :lol:

Oczywiście budowa extra kominów tylko do wentylacji jest kosztowniejsza - ale jak napisałem skoro w domu i tak maja być dwa kominy to nie ma o czym dyskutować - nawet w kontekście mojej przestarzałej ideologii :D

 

Pozdrawiam serdecznie z mojego pięknego, przestarzałego w chwili wybudowania domu :D

 

PS. Dla wyjaśnienia - w wypadku went grawitacyjnej potrzebne są kanały wentylacyjne w pomieszczeniach tzw brudnych - w moim przestarzałym przypadku dwie łazienki , pralnio/kotłownia, garaż , kuchnia - czyli 5 kanałów went w jednym kominie - wybudowanym przede wszystkim jako komin do c.o , dodatkowo jeden kanał went w salonie - mam tam kominek otwarty / to jest dopiro archaizm :D / - ten kanał jest dobudowany do komina dymowego od kominka - i to wszystko .

Jakbym zdecydował się na nowoczesną went mech z reku i tak te kominy musiałbym wybudować . Koszt dobudowania kanałów went do nich jest pryszczem w stosunku do zakupu i montażu wszystkich tych bajerów rekuperacyjno/mechanicznych .To w kwestii różnicy tysiąca złotych w cenie moich kanałów went w stosunku do reku/mech za cirka 20kpln - bo o tym w tej dyskusji od początku jest mowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko że wentylacja nie jest rzeczą gustu ,,,

Nie wszyscy o tym pamiętają, a szkoda :roll:

 

Ależ oczywiście - nie jest to kwestia gustu - tylko czasami może jednak ktoś nie jest zainteresowany takim typem mech/rekuperacyjnym ?? - może kolega Depi to wreszcie zrozumie że są i ludzie którzy po prostu nie chcą tych bajerów bez względu na to czy jest to tańsze , lub droższe , bądź tożsame kosztowo rozwiązanie - i wcale nie oznacza to że są uwstecznieni czy przestarzali ...

 

Ale mam do Ciebie Piczman pytanie - będziesz miał w domu kominek ?? - czym będziesz grzał c.o i c.w.u ?? - PC czy prąd ?? - bo jak widzę Twoje nowoczesne rozwiązania / nie mówię tego złośliwie / to pewnie nie gazio czy wungiel ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę grzał kotłem na paliwo stałe, takim przestarzałym "piecem na wszystko" :lol:

 

Kominka nie będzie!

Czyli jeden komin przy ścianie między kotłownią a pokojem ( czystym) .

Musiał bym wybudować 2 oddzielne kominy co by wszystko grało!

Mnie się opłaciło, Tobie nie :roll:

 

Ot cała filozofija ,,,

 

Gdybyś miał wybierać jedną z dwóch omawianych rodzajów wentylacji i miał wydać tą samą kasę to co byś wybrał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...