Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nasze marzenie coraz bliżej nas...komentarze


kimklb

Recommended Posts

Witak Fulek!! Widzę postępy i tak po dobroci zazdroszczę:) powiedz czym malowaliście krokwie chodzi mi o preparat:)

a co do dachówki myślisz że Roben jest nienajlepszy????? Kupiłam dokładnie taką jak Ty>

 

My nie malowaliśmy krokwi w ogóle. To wszystko miałam kompleksowo w tartaku, w którym zamawiałam więźbę. Z tego co pamiętam to był to Impregnat do drewna VIDARON . Wiem,także że to była impregnacja drewna metodą zanurzeniową. Końcówki są malowane na kolor mahoniowy też tym preparatem, bo takie pasują do dachówek. Podbitka będzie w tym samym kolorze.

Co do dachówki....moim marzeniem był CREATON Premion CZERWIEŃ WINNA....ale na chwilę obecną nie stać mnie na nią.

Oglądałam różne....i creatona angobowaną BALANCE i Tondach - Holenderka 11, i Bogena,NELSKAMPA, ale po oglądnięciu kilku dachów z dachówka Robena w kolorze KASZTAN stwierdziłam,że nie ma co szaleć i się "stroszyć" bo ta dachówka wygląda całkiem ładnie. Można do niej dobrać kilka rodzajów płytek czy cegieł na elewację. Mój znajomy ma dokładnie taką i jest bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 659
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mi odradzili odkurzacz centralny, raz że ze względu na hałas jeśli nie ma się dobrze odizolowanego pomieszczenia a dwa na to co w tych rurach tkwi, jestem alergiczką i mój alergolog zgłosił stanowcze nie. no i dobrze, przynajmniej jest szansa że na co innego kasy nie zabraknie :)

 

a przewidujecie instalację alarmową i internetową? my chcemy to załatwić przed tynkami żeby później się już nie bujać z kabelkami. czekamy na wycenę w 2 firmach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie malowaliśmy krokwi w ogóle. To wszystko miałam kompleksowo w tartaku, w którym zamawiałam więźbę. Z tego co pamiętam to był to Impregnat do drewna VIDARON . Wiem,także że to była impregnacja drewna metodą zanurzeniową. Końcówki są malowane na kolor mahoniowy też tym preparatem, bo takie pasują do dachówek. Podbitka będzie w tym samym kolorze.

Co do dachówki....moim marzeniem był CREATON Premion CZERWIEŃ WINNA....ale na chwilę obecną nie stać mnie na nią.

Oglądałam różne....i creatona angobowaną BALANCE i Tondach - Holenderka 11, i Bogena,NELSKAMPA, ale po oglądnięciu kilku dachów z dachówka Robena w kolorze KASZTAN stwierdziłam,że nie ma co szaleć i się "stroszyć" bo ta dachówka wygląda całkiem ładnie. Można do niej dobrać kilka rodzajów płytek czy cegieł na elewację. Mój znajomy ma dokładnie taką i jest bardzo zadowolony.

 

no właśnie większość wybiera kolor podbitki mahoniowy, a my kurna TiK z Altaxinu :):):) wydaje mi się że będzie ładnie pasował do okien w kolorze złoty dąb:) z dużym akcentem na WYDAJE MI SIĘ hahahahahaa

pozdrawiam i życzę wszystkim miłego ciepłego i słonecznego dnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my podbitkę będziemy robili dopiero na etapie elewacji, zdecydowanie PCV i tu będę pewnie przymierzała czy wziąć w graficie jak dach i elewacja czy może dopasowywać do okien :)

nad alarmem się zastanawiam, raz że dobra dzielnica dwa z jednej strony ciotka, z drugiej strony ciotka a z trzeciej wiecznie siedzący w domu sąsiedzi od których granicy mam 1,5m. instalacje planujemy rozprowadzić ale nad podłączeniem się zastanowimy.

A w ogóle to wczoraj podjęliśmy decyzję że dolny taras będzie z desek, a na górze zamiast balustrady nierdzewki pójdą poprzecznie dechy w kolorze pod złoty dąb podchodzącym, opcja oszczędność się nam włączyła a tym samym koncepcja wykończeniówki się zmieniła buahahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byliśmy u znajomych wczoraj, wyszłam bosą stopą na taras i ooooouch, pali

ja nie uznaję kapci, po prostu nie znoszę chodzić w kapciach po domu, zresztą moje dzieci też, bosą stopą latamy i płytki czy kostka dla nas by dużym ograniczeniem i utrudnieniem były. na początek pójdzie coś zwyklejszego, z czasem jak będzie kasa to położymy jakieś porządne. oglądałam na allegro i sporo w ofercie mają przeróżności a i liczę że kolega stolarz coś pomoże fajnego załatwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim myślisz że dobrze rozłożycie internet i alarm? znacie się an tym? kurcze jeden znajomy ma pojęcia trochę o elektryce ale już instalację alarmową tak schrzanił że szkoda gadać, ściany trzeba było pruć :/

 

ps.

czyli pod domem kostkę brukową też sami będziecie kłaść? a co z ubijaniem, macie cały sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...