Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rododendron amfi


AMFI

Recommended Posts

Witam i dziękuję za pamięć, my mamy zostawione jedno okno to od frontu,drugie jest zamurowane. Spiżarka jest u nas zostawiona, wydaje nam się że mimo iż mała to i tak będzie bardziej pojemna niż szafki, aby zamurować przejście z holu ,to nikt nie wpadł, a patrząc na wasz szkic, to wstawienie tam lodówki, daje dużo miejsca. kolor kuchni, bardzo mi się podoba właśnie myślę nad takim lub trochę ciemniejszym. A z czego będzie kuchnia i na ile wam wycenili, bo nam wstępnie u stolarza za dużo mniej szafek, ale z drzwiami do spiżarki za płytę mdf 7500zł, a z frontami z drewna 10000zł. Narazie mamy tylko tą jedną wycenę, i nie wiemy czy to dużo czy mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam i dziękuję za pamięć, my mamy zostawione jedno okno to od frontu,drugie jest zamurowane.

to bardzo dobry pomysł, ja niestety kupiłam dom w stanie "developerskim" wiec na takie poprawki nie mogłam sobie pozwolić, ale faktycznie dwa okna w tak małej kuchni powodują, że jest bardzo nieustawna, wiec dobrze zrobiliście.

 

... aby zamurować przejście z holu ,to nikt nie wpadł, a patrząc na wasz szkic, to wstawienie tam lodówki, daje dużo miejsca.

tez tak mi sie wydaje, przejścia nie zamurowalismy, tylko zabudujemy meblami ;-)

 

kolor kuchni, bardzo mi się podoba właśnie myślę nad takim lub trochę ciemniejszym. A z czego będzie kuchnia i na ile wam wycenili, bo nam wstępnie u stolarza za dużo mniej szafek, ale z drzwiami do spiżarki za płytę mdf 7500zł, a z frontami z drewna 10000zł. Narazie mamy tylko tą jedną wycenę, i nie wiemy czy to dużo czy mało.

u nas tez fronty będą ciemniejsze (ciemny orzech), tę wizualizację robiłam sama w darmowym projekcie, dlatego trochę odbiega od rzeczywistych planów :-?

wycena (obejmuje to co widac na projekcie + płytka szafa na tyłach lodówki, dostepna od hollu): mdf foliowany 9000, fornir +20%, drewno +20% do forniru

to i tak 2/3 ceny niż w innych punktach gdzie pytaliśmy :roll:

drzwi do spiżarki nie będą przez nich robione - odradzali mi takie duże drzwi z płyty meblowej, dajemy zwykłe drzwi wewnętrzne.

 

 

Poza tym po mału prace się posuwają, mamy wygładzone tynki i pomalowane raz farbą podkładową, ułożone podłogi na dole:

http://img15.imageshack.us/img15/2224/68566050as4.jpg

rozpoczętą dolna łazienkę:

http://img242.imageshack.us/img242/4534/19805723qy5.jpg

no i to z czego jestem zadowolona najbardziej, kładzie się łupek na ściany:

http://img242.imageshack.us/img242/6030/82208077vr9.jpg

tak wygląda w zbliżeniu, cuuudko:

http://img208.imageshack.us/img208/7134/20092110002kx5.jpg

i oświetlony:

http://img208.imageshack.us/img208/1351/20092120021hw2.jpg

 

Pozdrawiam

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMFI

 

bardzo dużo kamienia :D . Łupek wygląda rewelacyjnie, mam nadzieję, że wkrótce uzupełnisz zdjęcia łazienki

 

pozdrawiam serdecznie

 

dzięki :-) oj, tak kamienia porobiło się dużo.... najpierw miał to być ciepły leśny domek, ale z czasem.... jakoś trudno zdecydować się na styl i materiały, podobają mi sie rzeczy naturalne, ale i nowoczesne i rustykalne, jak to wszystko połączyć? :roll: ostatecznie ma być neutralnie i naturalnie: kamienie, drewno, skóry, bawełna... i trochę stali :oops:

a jak wyjdzie.....????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMFI, jak to możliwe, że ja Cię do tej pory tu nie wychwaliłam :roll:

Domek z zewnątrz taki do kochania, jasna elewacja, biel okien i ta balustrada balkonowa w naturalnym, ciepłym kolorze drewna, cudo.

Przestronny, wygodny taras, z pięknym gresem. Jak posadzisz przy nim zieleń, to całe lato masz magiczne miejsce do wypoczynku.

Kamienna ściana wewnątrz domu, to to, co tola lubi najbardziej, jestem urzeczona.

Trawertynowe parapety miodzio. I tak można wymieniać bez końca.

Niezwykle mi się Twój dom podoba, a co do rozterek, że trudno się zdecydować na jeden określony styl, kiedy tyle różnych rzeczy zachwyca, to wiesz, wiele osób tak ma.

Ja mogłabym mieć ze cztery domy różnie urządzone i w każdym z nich byłoby mi dobrze.

Będę Ci kibicować w dalszym wykańczaniu i z przyjemnością oglądać każde zdjęcie.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMFI pochwal się gdzie taki fajny łupek odnalazłaś i ile kosztuje ??

Nie wiesz czy można go stosować do obudowy kominka (chciałabym mieć łupek zaraz przy wkładzie więc musiałby by specjalny do tego celu)?? I już widzę ten Twój szary kolor u mnie :)

 

Aha i jeszcze podpytam o jakieś namiary na firmę robiącą kuchnie bo cena ok jak na warunki warszawsko-okoliczne :)

 

Pozdrawiam i gratuluję postępów!!! :):)

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMFI, jak to możliwe, że ja Cię do tej pory tu nie wychwaliłam :roll:

Domek z zewnątrz taki do kochania, jasna elewacja, biel okien i ta balustrada balkonowa w naturalnym, ciepłym kolorze drewna, cudo.

Przestronny, wygodny taras, z pięknym gresem. Jak posadzisz przy nim zieleń, to całe lato masz magiczne miejsce do wypoczynku.

Kamienna ściana wewnątrz domu, to to, co tola lubi najbardziej, jestem urzeczona.

Trawertynowe parapety miodzio. I tak można wymieniać bez końca.

:oops: Tolu, bo sie zawstydzę :oops:

bardzo dziękuje za miłe słowo :D cudownie umiesz we wszystkim znaleźć same pozytywy! tak trzymać! Proszę mnie częściej zarażać tak pozytywną energią bo coraz bardziej mi jej brakuje... szczególnie przy obecnym kursie franka... :evil: :-? :(

 

Ja mogłabym mieć ze cztery domy różnie urządzone i w każdym z nich byłoby mi dobrze.

 

ja też! tu jeszcze nie skonczyłam, a już planuję jak będzie w następnym domku (tylko kiedy???) ideałem byłyby te czrery, ale bądźmy realistkami, wystarczą dwa: jeden na zimę (w górach z jaccuzi na tarasie), a drugi na lato (z basenem i pięknym ogrodem) :lol:

 

[będę Ci kibicować w dalszym wykańczaniu i z przyjemnością oglądać każde zdjęcie.

Pozdrawiam :D

zapraszam serdecznie :D

 

 

 

AMFI pochwal się gdzie taki fajny łupek odnalazłaś i ile kosztuje ??

Nie wiesz czy można go stosować do obudowy kominka (chciałabym mieć łupek zaraz przy wkładzie więc musiałby by specjalny do tego celu)?? I już widzę ten Twój szary kolor u mnie

łupek znalazłam w Chęcinach, sprowadziła go dla mnie firma Danstone z Piaseczna (konkurencyjne ceny jak na nasze okolice). Czy będzie się nadawał na kominek? Jasne, nawet gdzieś na forum widziałam kominek obłozony takim łupkiem, jak sobie przypomne u kogo to podeślę.

 

Aha i jeszcze podpytam o jakieś namiary na firmę robiącą kuchnie bo cena ok jak na warunki warszawsko-okoliczne

to fakt, cena o 1/3 niższa niż w innych firmach. I badzo fajna obsługa. A robimy kuchnię i wszystkie zabudowy (szafy)w Józefowie firma Grastyl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczą dwa: jeden na zimę (w górach z jaccuzi na tarasie), a drugi na lato (z basenem i pięknym ogrodem) :lol:

 

 

Nawet tak nie pisz, bo aż coś w dołku ściska na myśl o wakacjach.

A jak tu gdziekolwiek wyjechać, kiedy straszą że latem Euro po 6 zł :roll:

Szczęście w nieszczęściu, że mamy te swoje tarasy, leżąc na leżaku, wyobrazimy sobie i plażę i morze, a nawet ocean i górskie wodospady, jak szaleć, to szaleć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

hej Aniu,

u nas teraz przestuj nastąpi - czekamy na stolarza (ma zacząć po swietach), który zrobi schody i podłogi na górze - zdecydowalismy sie na parkiet jesionowy, więc jesteśmy zastopowani z malowaniem, coby sie nie zakurzyło podczas cyklinowania.

zresztą mam ogromny kłopot z wyborem farby: poszukuję chłodnego beżu, takiego wpadajacego w szary. Kupiłan beżowy jasny dekorala - porazka :-( dzis kupiłam duluxa jasny beż - lepszy, ale też nie taki odcień jaki sobie wymarzyłam.... nie wiem co jeszcze mogłabym spróbiwać.... 8)

Kuchnia, wybrana, projekt dopiękty, realizacja maj. Na pewno sie pochwale jak wyszła :-)

 

Tolu - juz sie nie moge doczekac tego wylegiwania na tarasie - niestety przedtem duuuuużo pracy nas czeka na moich zachwaszczonych ugorach.... a wiosny nie widać :-( Ale Ty to juz faktycznie mozesz myslec tylko o odpoczywaniu w swoim pieknym ogrodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżanke :D

Nie wiem jak ja to zrobiłam,ale nie widziałam wcześniej Twojego domu :-?

Ale bardzo dobrze,ze jednak trafiłam bo naprawde piekny macie dom! :D Płytki na taras sa suuuuuper!!To jest cos dla mnie bo też szukamy,ale juz doczytałam,ze one gdzieś w Warszawie kupowane... :(

A z miejsca prosze o jakies info na temat koloru elewacji!Naprawde kolor fajny,a my jak tylko sie sciepli ruszamy z kolorkiem.

Noi oczywiscie od tej pory bede zagladac!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Aniu,

u nas teraz przestuj nastąpi - czekamy na stolarza (ma zacząć po swietach), który zrobi schody i podłogi na górze - zdecydowalismy sie na parkiet jesionowy, więc jesteśmy zastopowani z malowaniem, coby sie nie zakurzyło podczas cyklinowania.

zresztą mam ogromny kłopot z wyborem farby: poszukuję chłodnego beżu, takiego wpadajacego w szary. Kupiłan beżowy jasny dekorala - porazka dzis kupiłam duluxa jasny beż - lepszy, ale też nie taki odcień jaki sobie wymarzyłam.... nie wiem co jeszcze mogłabym spróbiwać....

Kuchnia, wybrana, projekt dopiękty, realizacja maj. Na pewno sie pochwale jak wyszł

 

O to ja na schody też czekam!! :) jeszcze nie mam czasu szukać ale do oglądania pomysłów na rododendronowe schody trudne- bo dość ciasne i nie za ladne- to ja pierwsza jestem:)

 

A z tym kolorem to ja też nie wiem jak będę dobierać - weź tu dobierz po malutkiej próbce oglądając przy jarzeniówce w sklepie - w końcu wszystko będzieu mnie białe i już :) żartuję oczywiście ale łatwo tutaj się pomylić..

 

A my z kuchnią same problemy mamy...wreszcie się dogadaliśmy jak ma wyglądać ustawienie sprzętów, ale po drodze zdecydowaliśmy że fachowiec nie ten (projekt nam zrobił kompletnie nie taki jak mu tłumaczyliśmy, wymiary podejmował źle z projektu a tyle czasu na niego straciliśmy bo tylko on miał moje fronty i wyglądało na to że wiedział o co mi chodzi jak mu mówiłam co i jak).

Ale nie ma tego złego - teraz to już na 100% wiem dokładnie jak ma moja kuchnia wyglądać bo tyle mu się na tłumaczyłam że po drodze przetestowałam sama z 10 różnych ustawień kuchni:)

Aktualnie mamy już nawet potencjalnego wykonawcę, ale chyba w końcu zdecydujemy się na kuchnie z firmy hth żeby mieć gwarancję na meble i przekonanie, że to wszystko będzie takie jak chcemy...zdecydujemy w poniedziałek przyszły czy bierzemy jak zobaczymy finalny kosztorys - jak nie wyjdzie to trzymam w zanadrzu te namiary od ciebie:)

 

To ja czekam czekam na nowe zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A$IA

dziękujemy za odwiedziny i za miłe słówko o naszym rododendronku :-) coś mi się wydaje, że taras będzie największym przebojem w moim domku :wink: :lol: ale muszę przyznać, ze i ja jestem z niego najbardziej zadowolona :D w sprawie pozostałych wykończeń, to tyle było zmian w trakcie, ze sama już się w tym wszystkim pogubiłam...

co do elewacji, wkrótce się dowiem szczegółów, bo sporo osób pyta, a ja niestety nie mam pojęcia - generalnie jest to bardzo delikatny, pastelowy jasnożółty. Ogólnie nie cierpię żółtego koloru, ale ten akurat bardzo mi sie podoba :-)

 

Sanyaa

no, no... na prawdę tylko patrzeć jak nas przegonicie :-)

niezłe przeboje z ta kuchnia, nasza jest tak mała, ze nie bardzo mieliśmy możliwości manewru ze sprzętem.... aczkolwiek, też się trochę pozmieniało w stosunku do pierwotnych planów. Jeszcze miesiąc, góra dwa i się pochwalę.

A na razie dziś przyjechała ekipa od kominka i do piątku mają skończyć obudowę naszego pieca. Ciekawe jak wyjdzie w całości.... trochę się martwię, że za wielki będzie :-( aby do piątku :-)

u Was też taka zima?

http://img187.imageshack.us/img187/1448/p3250001.jpg

 

pozdrawiamy zimowo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMFI ja też jak patrze na salon to mam problem z tym, co będzie jak się tam kominek wpakuje - szkoda przestrzeni ale nawet jak trochę miejsca kominek zajmie to będzie miał tyle innych zalet:) A ty się tak boisz ze względu na rozmiary wkładu czy obudowę sobie zaplanowałaś z rozmachem ? :) Bo mi to najbardziej przeszkadza długość wkładu i całej obudowy prostopadle od ściany komina w stronę salonu bo mi się wydaje że mi zrobi ten kominek taki korytarzyk między wejściem do domu z wiatrołapu a salonem zamiast tak jak teraz mamy fajną otwarta przestrzeń - ale cóż kominek być musi!

 

My dziś na Baszkówkę nie dotarliśmy a wczoraj była tam tylko wszechobecna glina więc nie wiem jak tam zima dziś wygląda. Ale Twoja zima to przepiękna :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Sanyaa, ze tak źle u Was nie będzie - w końcu macie spory salon, a kominek jest fajnie usytuowany, wybrałabym tylko jak najpłytszy wkład. Właśnie głębokość wkładu, to parametr na który ja w ogóle nie zwróciłam uwagi :-( Wybraliśmy nasz model bo podobało nam się wertykalne ustawienie wkładu i dopiero jak przyjechał do domku, jak go fachowcy ustawili okazało się, że jest wielkie pudło - wielkie w sensie bardzo wysunięty do przodu (jest o 15 cm głębszy od podobnych wkładów tradycyjnych), dlatego postanowiliśmy postawić go obok komina a nie za. Takie ustawienie znów wymusiło dużą zabudowę, żeby przykryć te wszystkie rury i przewody.... :roll:

będzie jak będzie ! :D tzn tez dobrze :D

a my walczymy z zimą:

http://img403.imageshack.us/img403/1461/p3260026.jpg

http://img120.imageshack.us/img120/9263/p3260030.jpg

 

jadę kupować kratki do kominka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem jakim cudem jeszcze do Ciebie nie trafiłam :roll:

no ja też nie mam pojęcia :wink:

 

Bardzo podoba mi się łazienka 8)

dziękuję, bardzo mi miło, bo jestem z niej bardzo zadowolona

 

Co to za kafle w holu :-?

hol i cały dół (podłogówka i psy) mamy ułożony w kaflach firmy cedir, kolekcja indian stone kolor desert sand - bardzo fajnie wyszły, chociaż spodziewałam sie mniejszych fug, ale niestety kafle mają "obtłukiwane" krawędzie, w związku z czym fugi 2mm w efekcie końcowym wyglądają na szersze...

 

Bardzo ciekawa jestem kuchni :wink:

oj ja tez nie mogę się jej doczekać, ale dopiero w maju będziemy kuchnię montować....

 

Pozdrawiam i owocnych zakupów życzę :) :D

dzieki!

też pozdrawiam i lecę do sklepu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za kafle w holu :-?

hol i cały dół (podłogówka i psy) mamy ułożony w kaflach firmy cedir, kolekcja indian stone kolor desert sand - bardzo fajnie wyszły, chociaż spodziewałam sie mniejszych fug, ale niestety kafle mają "obtłukiwane" krawędzie, w związku z czym fugi 2mm w efekcie końcowym wyglądają na szersze...

Dziękuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Sanyaa, ze tak źle u Was nie będzie - w końcu macie spory salon, a kominek jest fajnie usytuowany, wybrałabym tylko jak najpłytszy wkład. Właśnie głębokość wkładu, to parametr na który ja w ogóle nie zwróciłam uwagi Wybraliśmy nasz model bo podobało nam się wertykalne ustawienie wkładu i dopiero jak przyjechał do domku, jak go fachowcy ustawili okazało się, że jest wielkie pudło - wielkie w sensie bardzo wysunięty do przodu (jest o 15 cm głębszy od podobnych wkładów tradycyjnych), dlatego postanowiliśmy postawić go obok komina a nie za. Takie ustawienie znów wymusiło dużą zabudowę, żeby przykryć te wszystkie rury i przewody....

będzie jak będzie ! tzn tez dobrze

a my walczymy z zimą:

 

 

 

jadę kupować kratki do kominka "

 

Z taką zimą nie ma co walczyć :) pięknie :)

 

Co do kominka to tylko potwierdziłaś moje przewidywania :) - będę pilnować wielkości wkładu na pewno.

U ciebie też powinno być ok jeśli będzie wsunięty obok komina :)

Tym bardziej że z tego co pamietam to znów będzie trawertyn więc ładnie będzie na pewno :)

- ale gdzie go wy planujecie wcisnąć dokładnie?? Bo jakoś mam problem ze zwizualizowaniem tego "obok komina" a po twoich wcześniejszych zdjęciach też nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...