Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Side by side - którą wybrać, która najlepsza? Pomocy!


selimm

Recommended Posts

My zdecydowaliśmy się na lodówkę bez gadzetów bo zabierają one dużo pojemności wewnątrz lodówki a przecież po to kupuję się tak ogromną lodówę aby było w niej dużo miejsca. Podpasował nam Sharp czterodrzwiowy, którego górne póły to chłodziarka a dolne zamrażalka. Otwiera się jak szafe. Jest przy tym o wiele oszczędniejsza niż zwykłe sidebysidy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 2 years później...

Odświeżam watek.

Muszę się szybko zdecydować na lodówkę, zastanawiam się czy wybrać side by side czy jednak zwykłą do zabudowy.

Na co zwrócić uwagę wybierając lodówkę side by side oprócz zużycia prądu, pojemności, wymiarów (chociaż te ostatnie mnie jakoś specjalnie nie ograniczają)? Kostkarki do lodu nie potrzebuję. Jakie są ich wady i zalety tych lodówek? Polećcie coś w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod reaktywowany wątek :) Marzy mi się sbs z kostkarką, ale z drugiej strony wolałabym lodówkę zabudowaną. Czy często korzystacie z kostkarki lub dozownika wody, czy po początkowej radości okazuje się, że to tylko niepotrzebny bajer?

 

Ja również zaczynam raczkować w temacie lodóweczki side by side. Znajomi mają z kostkarką, a że często się widzimy to powiem tak - kostkarka używana jest w sezonie letnim bardzo często a poza nim tylko na imprezach średnio raz na miesiąc. Ja rezygnuję z tej opcji na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem lodówki radzę przyglądnąć się faktycznemu miejscu wewnątrz (lodówki i zamrażalki).

Ja od pierwszego wstawienia garnka z zupą jestem w szoku że mnie tak zaćmiło w sklepie.

Lodówka jest wielkość ciągnika siodłowego ;) a jej pojemność jest mierna i chowa się przy zwykłej '60'.

O zamrażalce się nawet nie wypowiem bo otwierając szufladki płakać mi się chce, tam ledwo się mieści kurak w całości - przesadziłam ale tylko lekko ;).

Mąż jak zobaczył moją minę po pierwszym użyciu lodówki zaczął krzyczeć, że nie kupuje nowej ;) - wymieniłabym tego grata ale kupiliśmy w promocji i lodóweczka stała około roku i czekała na odpalenie ... ehhh.

 

I mam nadzieje że czytają to forum kobiety a nie tylko napaleni faceci na kostkarki do lodu he, he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo wrażenie odniosłem kiedy oglądaliśmy SBS w sklepach. One są duże z zewnątrz ale mało pojemne w środku. Podobnie mówi moja znajoma, która użytkuje LG i stwierdza że szuflady w zamrażarce są nie praktyczne, nie można na nich za wiele położyć. Dlatego zdecydowaliśmy się na taką lodówkę http://www.beko.com.pl/produkt/2/gne_114612_x, nie wiem tylko czy Beko to dobry wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy. Od niedawno posiadam lodówkę side by side Samsunga model RSH5ZLBG. Ustawiłam lodówkę wg instrukcji i połówka w tej części ta co jest kostkarka cała mrozi. Nie wiem czy tak ma być? Bo jeśli tak to kicha, nie potrzebna mi taka wielka zamrażarka. Pomózcie mi czy u was też tak jest, bo może ja cos nie tak ustawiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wiedziałam, na rysunkach pokazane są obie komory jako chłodziarka, w opiniach nawet spotkałam się że zbyt mała zamrażarka jak na taka lodówkę. Ale zastanawia mnie w takim wypadku po co w zamrażarce półki na drzwiach. Przecież butelek nie będę mroziła

 

Ja trzymam tam poporcjowaną nać w torebkach.Albo porcje mięsa dla psiaka, aby mi sie nie pomyliły.

 

Generalnie we wszystkich opisach jest zamrażarka i chłodziarka.

http://www.euro.com.pl/lodowki/samsung-rsh5zlbg.bhtml?gclid=CLzkwL-cybMCFYxa3godxVIAyA

 

http://www.agdrtvpat.pl/chlodziarko-zamrazarka-samsung-premium-rsh5zlbg-p15354.html

Edytowane przez żona m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Dd siebie dodam jeszcze, że jeśli nie potrzebuje się bardzo kostkarki do lodu to warto z niej zrezygnować w lodówce, szczególnie tej side-by-side, gdyż zajmuje 1/3 zamrażarki i traci się częściowo przez to główną i raczej jedyną zaletę takiego rozwiązania, czyli dużą zamrażarkę.

 

zdecydowanie wybieram kostkarkę niż zamrażalkę,jestem osobą towarzyską i często goszczę osoby na grillu czy na ognisku,więc kostkarka tu jest niezastąpiona.

Edytowane przez Damro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...