Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do naszego "GRZYBKA"


MAJRA

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Ja bym osobiście nie mogła mieszkać z rodzicami ale każdy jest inny ;) (na szczęście wszyscy rodzice i dziadkowie właśnie ostatnio sobie pokupowali mieszkanka i chyba dobrowolnie się z nich nie wyprowadzą :] więc nie mam się co bać że mi będą wypominać domek ;]

Co do piwnicy to też ją planuje. Ogólnie nie wyobrażam sobie żebym mogła jej nie mieć :] - gdzie masz do niej wejście (i dużo podrożyła ci koszty budowy)?

 

Pozdrawiam i życzę dużo sukcesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My będziemy mieszkać obok siebie, nie razem !!! To dwa niezależne mieszkania. (trochę tak jak w bliżniaku) :D I tylko z Teściową ( jak do tej pory - 8 lat - jest spoko kobietką, naprawdę jak rodzona matka, a czasem nawet i lepsza :D

A co do piwnicy, wejście będzie z domu mamy - klatką schodową i z zewnątrz, będą drzwi obok tarasu. Koszt piwnicy narazie trudny do oszacowania bo dużo jeszcze nie jest zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

Pisze bo z tego co zauważylem to jestesmy z jednego wojewodztwa, a to zawsze milej na forum no i tak jak Wy planujemy budować włansymi siłami. Chciałem zapytać o max-a gdzie, jak, co za ile ?? bo jestem na etapie zamawiania.

Jesli chodzi o piwnice hmmmm marzenie ale u mnie teren nie pozwala niestety.

jesli chodiz kolejność prac nie przejmuj się ważny jest efekt końcowy.

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze postępy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cieszę się, że spotkałam tu kolejną osobę z bliskich stron :D

Jeśli chodzi o max-y to były kupione ....w 2007r. jak zaczęło wszystko drożeć, tak samo jak stal. Stały na magazynie :o , dopiero teraz zostały przywiezione na działkę. Kupowane były w składzie na ul. Długiej.

 

Pozdrawiam, i będę do Was zaglądać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witaj Majro,

 

Bardzo ładny domek. :) Funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Na pewno będziecie zadowoleni.:) Tym bardziej że budujecie sami. Tak jak pisałaś. Czasem jest ciężko ale wiesz za nic nie oddałabym tej przyjemności. Mam tylko nadzieję, że nasz mały smyk kiedyś to doceni. :)

 

Wypatrzyłam u Ciebie bardzo pomysłowe rozwiązanie. Mocowanie stempli. Nie wiedziałam że tak można. Przyznam że jeszcze nie odrabiałam lekcji ze stropu. :oops: Na razie uczę się murować. :lol:

 

Pozdrawiam życzę wytrwałości i sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej MAJRA :D

Pytałaś o mój dziennik .Dziennik był ale sie zmył :) :D :lol:

A tak powaznie to sie nie nadaje do pisania dzienników :)

To mówisz ze czekacie na wiosne :)My też :)Juz nie mogę sie doczekać imprezek na świezym powietrzu ...Teraz czuję ze to już dom ,no prawie :)

U nas zamówione okna ...

 

Majra powiem ci ze bedziesz budować dom w bardzo dobrym momencie ,wszytko tanieje ..robocizna coraz tańsza już nawet nie wspomne o materiałach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Tak sobie siedzę i przeglądam dzienniki innych "budowniczych". Piękną chałupę budujecie i w bardzo pięknej okolicy. Ja też buduję dom w wersji + mamusia. Na jej potrzeby przerobiłem garaż, będzie drugie niezależne mieszkanie ze wszystkimi wygodami. Mam pytanie. Może ja źle widzę na zdjęciach, ale dlaczego fundament posadowiony jest tak płytko ? U mnie najpierw wykopali koparą wielką dziurę głęboką na ponad pół metra, a w niej dopiero rowy ( o rany co za wyraz - przepraszam ) pod ławy. Z tego co wiem to ława musi być poniżej głębokości przemarzania tj około 1m. A tutaj jakoś tak równo z poziomem gruntu. No chyba, że z piwnicą buduje się innaczej.

Pozdrawiam, mojej ekipy zima nie rusza, więc przerwy nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam waldeson :D

 

Nasze ławy są bardzo głęboko posadowione od 130 do 100 cm :o :roll: ( ze względu na różnicę poziomów). Niektórzy ( tak jak u Ciebie ) kopią dół, wylewają płytszą ławę i dalej wychodzą bloczkami z ziemi. U nas niestety :( , nie wyszło tak, jak być powinno :( . Właściwszy byłby "Twój sposób" (tylko dół powinien powinien był być nieco :D :wink: głębszy niż 50 cm ...ze wzglądu na częściową piwnicę). Niestety piwnica "wyszła w trakcie" 8) i było już "po ptokach". :( :( :evil:

 

 

Pozdrawiam i życzę budowy bez problemów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu chyba nikt się nie przejmował głębokością przemarzania, a i wizualnie będzie strasznie wysokachny cokół. Na twoich zdjęciach nieco trudno dojrzeć głębokość ław no i ta piwnica, swoją drogą to niezły numer z tą piwnicą zrobiliście. Chociaż mój brat zrobił lepszy, bo kopał piwnicę pod już istniejącym domem, kopał i podpierał chatę balami :D Piwnica jest, chałupa się nie zawaliła. pozdrawiam.

ps

Będę śledził Waszą budowę, podoba mi się to miejsce, w którym budujecie.

U mnie jutro leją strop.

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 3 weeks później...

Witajcie,

 

dzis zauwazylem Wasz piekny naprawde domek - ale o malo nie spadlem z krzesla widzac, jak budowaliscie piwnice... Temat jak widze tez poruszyl waldeson, i dziwie sie, ze tylko on.. bo wg mnie tak budowac nie da sie - i sciskam kciuki za Was, aby sie Wam chata (a ciezka bedzie przeciez strasznie) przez to nie obsunela/pekala.

 

Kurcze, my budujemy piwnice (bo byc musi, nie wyobrazam sobie bez), ale prawde mowiac balbym sie budowac jak Wy. Nie mowiac o tym, ze przeciez tej "dobudowanej scianki piwnicznej" nic nie trzyma? kurcze...

 

Zycze szczescia - a co na to kierbud?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...